Naukowcy są zaniepokojeni rosnącą liczbą ataków na ludzi przez rekiny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy naukowcy biją na alarm - co roku w Stanach Zjednoczonych wzrasta liczba ataków rekinów na ludzi. Dzisiaj światowe media donoszą o przypadku ataku żarłacza białego na pływaka w Los Angeles.

 

Badacze z Florydy uważają, że ataki rekinów są związane ze zwiększoną liczbą turystów, których wabią ciepłe wody oceanu. Ludzie stanowią naturalną przynęta dla tych drapieżników i na dodatek stosunkowo łatwo dostępną.

 

Wygląda na to, że zmiany klimatu sprzyjają rekinom i ich populacja rośnie. Jest ich coraz więcej w okolicach skupisk ludzi, dlatego liczba incydentów z nimi będzie raczej rosła.

 

Zdecydowany wzrost ilości obserwacji rekinów i ich ataków na kąpiących się ludzi zanotowano rónież u wybrzeży Kalifornii. Naukowcy uważają, że w oceanie powstały warunki sprzyjające drapieżnikom.

 

Tylko w zeszłym roku rekiny zaatakowały turystów 47 razy. Większość ataków miała miejsce na Hawajach i Florydzie, ale dzisiejszy incydent może świadczyć, że bardzo szybko dołączy do nich stan Kalifornia.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika dzidzia

Ten portal powinien nosić

Ten portal powinien nosić podtytuł:
Zbiór bzdurnych informacji bez znaczenia
 
Tymczasem..
ROZTOCZE czy tereny górnicze??? PIKIETA - "NIE dla lokalizacji 2 odwiertów gazu łupkowego w Gminie Susiec"
W Gminie Susiec amerykańska firma Chevron i PGNiG planuje wykonać po 1 odwiercie za gazem łupkowym. Wieże wiertnicze jak i związany z nimi transport różnych ładunków wpłynie NIEODWRACALNIE na krajobraz Roztocza, które swoimi atrakcjami przyrodniczymi nie ma końca.

W niedługim czasie obszar krainy Roztocza będzie objęty statusem rezerwatu Biosfery UNESCO
Kto będzie pierwszy. Koncerny gazowe czy unikatowa przyroda

Prezentacja projektu rezerwatu Biosfery UNESCO
http://www.roztoczanskipn.pl/TRB/PrezentacjaRPN_TRB.pdf

Przyłącz się do nas i wyraź swój sprzeciw biorąc udział w PIKIECIE,
która odbędzie sie przed Urzędem Gminy Susiec 10 i 17 lipca
podczas trwania punktu informacyjnego w godzinach 9.00 do 15.30
dotyczącego przedsięwzięcia gazu łupkowego w Gminie Susiec.

reklama na stronie samorządowej
www.susiec.pl

Susiec należy do najchętniej odwiedzanych miejscowości Roztocza. Zawdzięcza to położeniu na skraju rozległych lasów, Parku Krajobrazowego, Puszczy Solskiej, poprzecinanych malowniczymi dolinami rzek i potoków. Jedną z nich jest Tanew zaliczana do najczystszych polskich rzek. W pobliżu Suśca tworzy ona malowniczy przełom. Płynąc w głębokiej dolinie, po skalnych uskokach, rzeka na długości 200 m tworzy „szumy”, serię ponad 20 niewielkich wodospadów. Podobne „szumy”, wśród nich największy, półtorametrowej wysokości, zobaczyć można na Jeleniu, jednym z dopływów Tanwi. Potok ten wypływa z Morskiego Oka, głębokiego stawu w samym centrum Suśca, zasilanego w wodę z setek bijących na jego brzegach źródeł.

Kolejną atrakcją okolic Suśca jest śródleśny zalew w Majdanie Sopockim, doskonałe miejsce do kąpieli, plażowania i uprawiania sportów wodnych. Zalew tworzą spiętrzone wody rzeki Sopot, której położony nieopodal przełom w rezerwacie „Czartowe Pole” należy do najpiękniejszych miejsc na Roztoczu.

Czy chciałbyś tu przyjechać w krajobrazie widząc wieże wiertnicze i konwoje cystern czy ciężarówki z innymi ładunkami.
Za parę lat tych odwiertów będzie dziesiątki, setki. Czy możesz stać obojętnie wobec tych wiadomości?

POWIEDZ RAZEM Z NAMI - NIE!!!

kontakt e-mail: roztocze_net(at)interia.pl
https://www.facebook.com/events/487106438091033/?ref=22

Portret użytkownika barra barra

coraz mniej ryb w wodzie, to

coraz mniej ryb w wodzie, to trudniej napełnić żołądek. Coraz więcej ludzi w wodzie, to łatwiej napełnić żołądek. A że ludzie nie widzą pod wodą, to co się dziwić?
To teraz trzeba zrobić kolejny art., że coraz więcej ofiar na powierzchni Ziemi, przez trzęsienia, sinkole, wulkany, wojny, biedę, uknutą depopulację, etc.
jałowe te materiały ostatnio, co widać po wpisach. A jak już się ludzie rozpiszą to rzadko kiedy w temacie, tylko chore dyskusje o przepychankach "internautów". masło maślane.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Skomentuj