Naukowcy rozwijają projekty domów dla marsjańskiej kolonii

Kategorie: 

Źródło: Internet

W listopadzie naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie poinformowali o projekcie Utopii, siedzibie we wschodniej części północnej półkuli Marsa. Planeta ma zawierać w przybliżeniu taką samą ilość wody, co Jezioro Górne w Ameryce Północnej. Jednak woda ta ma być w stanie zamrożonym, co okazuje się być po myśli przyszłych kolonistów.

Według najnowszych danych, lód na Marsie jest bardzo płytką warstwą gleby, niewiele ponad dziesięć metrów pod ziemią. Zespół NASA planuje już stosowanie zamarzniętej, marsjańskiej wody do budowy domów. Projektant „domu na lodzie”, Kevin Kempton, znalazł rozwiązanie problemu mieszkaniowego. Jego zespół badawczy zadbał o zaprojektowanie domów na Marsie, a nawet opublikował kilka swoich koncepcji.

 

Koncepcja lodowego domu ma umożliwić stworzenie przenośnej konstrukcji, która będzie mogła być stosowana jako szkielet dla przyszłego mieszkania, a także mobilnego miejsca pracy. Używanie marsjańskiego lodu do budowy schronień znacznie zmniejszy ilość materiałów budowlanych, wymagających transportu na czerwoną planetę.

 

Lód ma być wykorzystywany jako wypełniacz pomiędzy warstwami wewnętrznej i zewnętrznej warstwy domu. Ściany mają być przezroczyste, by mogły przepuszczać światło. Jednak wciąż do rozwiązania pozostają kolejne problemy w postaci grawitacji, ciśnienia oraz wielu innych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika magi74

Wezcie wy sie weeszcie za

Wezcie wy sie wreszcie za porzadkowanie tego burdelu na Ziemi, nakarmcie i napojcie glodne rodziny, dajcie ludziom uczciwy zarobek, przestancie zanieczyszczac wode i powietrze a nie pierd.... farmazony o budowie na Marsie.... jesli takowy w ogole istnieje. Ani sluchac ani czytac sie tego nie da

Skomentuj