Naukowcy rozwiązali jedną z tajemnic Trójkąta Bermudzkiego

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Okolice Bermudów są znane głównie z powodu licznych katastrof statków powietrznych i morskich, do których dochodzi w obszarze zwanym Trójkątem Bermudzkim. Do dzisiaj pojawiają się kolejne hipotezy co do przyczyn tych zdarzeń. Nieoczekiwanie nowe informacje na temat Bermudów przynosi nowe odkrycie naukowe. 

 

Pochodzenie archipelagu Bermudów od zawsze było niejasne, ale podejrzewano. że wyspy powstały na skutek  aktywności wulkanicznej. Teraz odkryto, że była to bardzo dziwna aktywność. Wulkany, które stworzyły Bermudy powstały bardzo głęboko pod ziemią. Jest to nowy rodzaj wulkanów, który przy okazji odkryto.

 

Te wulkany powstały w warstwie między skorupą ziemską i wyższymi partiami płaszcza Ziemi. Do tej pory nie spodziewano się tam aktywności wulkanicznej. Dochodzi do niej w tak zwanej strefie przejściowej znajdującej się stan do 650 km poniżej powierzchni ziemi. Okazuje się że może tam dochodzić do samoistnego tworzenia wulkanów. Właśnie tak powstały Bermudy, głęboko pod ziemią, a potem znalazły się nad powierzchnią wody.

Źródło: Wendy Kenigsberg/Clive Howard, Cornell University

Całą historię geologiczną regionu naukowcom z Cornell University udało się rozwiązać dzięki analizie rdzenia wierconego na Bermudach jeszcze w 1972 roku. Ma on aż 700 m długości i zawiera całą historię biologiczną tego regionu. Dzięki pracy naukowców udało się ustalić ponad wszelką wątpliwość, że wulkany którymi są Bermudy powstały bardzo głęboko pod ziemią.

 

Mniej więcej 30 milionów lat temu strefa przejściowa wysłała materiał przez górny płaszcz na powierzchnię, gdzie stworzyła najpierw górę wulkaniczną, a potem wznosiła się wyżej już jako Bermudy.

 

Jest to również pierwszy bezpośredni dowód naukowy wskazujące na to, że wulkany mogą powstawać w strefie przejściowej między płaszczem Ziemi, a skorupę ziemską.Do tej pory wiedziano o tym, że hawajskie wulkany uformowały się na głębokości od 200 do 400 km.Teraz jednak nauka zdobyła niezbite dowody wskazujące na to, że Bermudy powstały znacznie głębiej.

 

Być może jest to również jakaś wskazówka w związku z licznymi anomaliami występującymi przez kilkaset lat w obrębie tylnego Trójkąta Bermudzkiego. Jeśli zachodzą tam tak niezwykłe procesy nie możemy wykluczyć, że następują również jakieś reakcje, na skutek których dochodzi na przykład do emisji gazów, które unosząc się z dna mogłyby prowadzić do bardzo szybkich zatonięć licznych jednostek pływających.

 

Wyniki badań naukowcych na temat Bermudów zostały opublikowane w magazynie Nature.

  

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

To taka furtka dla ducha w

To taka furtka dla ducha w inne wymiary a że duch jest transcendentny ..to wypluwa tylko to co nietranscendentne czyli okręty samoloty itp..na tym upadlłym,, cudzie ziemskim,, takich furtek jest wiele,,.jak to mawia kiepski ..są tu takie rzeczy jakie naukowcom się nie sniły

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Maryjan_66

A może wojsko bawiące się

A może wojsko bawiące się swoimi zabawkami ze świata "B" stworzyło 'trojkąt bermudzki' by móc bez specjalnych dochodzeń porywać ludzi ze świata "A" do eksperymentów itp?  A naukowcy w świecie "A" tworzą teorie co też tam się dzieje. Tymczasem świat "B" bawi się innymi technologiami, a jeszcze inna część ze świata "A" myśli, ze to UFO. Świat "B" istniał zawsze, świat "A" płacił w tym czasie daniny, wybierał polityków. Niektórzy przechodza czasem ze świata "A" do świata "B", mniejszość też i wraca do "A",  ale w tych mało kto już traktuje poważnie, lub szybko łapią dziwnie nieuleczalne choroby.

Ktoś ma tu niezłą frajdę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Wiem, że nadal nic nie wiem

Wiem, że nadal nic nie wiem ale te anomalie magnetyczne mogą też pochodzić z tych podziemnych wulkanów.Ta magma NAMAGNETYZOWANA wychodzi prosto z jądra ziemskiego. Nie pojawia się na powierzchni ale jest gdzieś tam pod ziemią, pod oceanem i działa, reaguje. Nawet zagina czasoprzestrzeń swoim polem magnetycznym. No i raz jest to pole do zmierzenia (występuje jako jakaś kolejna anomalia) a raz nie jest a i tak działa. Wszystko przez swój dziwny i niepoznany charakter oddziaływania o którym nawet się fizjologom nie śniło. 

Portret użytkownika minoduesp

Już ktoś kiedyś wysnuł teorię

Już ktoś kiedyś wysnuł teorię ,że za niektóre zniknięcia okrętów w tym rejonie mogą odpowiadać podmorskie złoża zestalonego metanu (hydraty). Tyle ,że jest to teoria nie potwierdzona w praktyce nie mówiąc już o odnalezieniu ew. wraków na dnie. Trzeba też pamietać ,że takich tajemniczych obszarów powodujących zaginięcia jest na ziemi dużo więcej tyle ,że mniej uczęszczanych (czyli mniej znanych). Niestety nasza wiedza dotycząca tajemnic ziemi (planety) oraz mechanizmów rządzących wszechświatem lub co najmniej naszą galaktyką jest wciąż tak skromna ,że niczego nie możemy być pewni.. Sądzę że na wyjaśnienie takich zagadek trzeba będzie poczekać do momentu aż ludzkość osiągnie poziom rozwoju cywilizacji -Typu 1. Na razie się na to nie zanosi ... może za 100~200 lat.

Skomentuj