Naukowcy przywrócili do życia dwa wirusy sprzed kilkuset lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jak wynika z publikacji zamieszczonej w czasopiśmie PNAS, uczeni wydobyli z lodu w północnej części Kanady odchody renifera, określanego w Ameryce Północnej jako karibu. Analizy wykazały, że odnalezione odchody mają 700 lat, zachowały się w idealnym stanie i zawierały w sobie dwa niespotykane dotąd wirusy.

 

Naukowców zaskoczył fakt, że geny wirusów, mimo swojego wieku, zachowały się w tak dobrym stanie w zimnych warunkach. Okazało się iż odkryte wirusy nie były na tyle niebezpieczne aby mogły zagrozić człowiekowi. Jeden z wirusów atakował rośliny zjadane przez renifery, drugi natomiast atakował owady, które latały wokół tych zwierząt.

 

Co ciekawe, zespół Erica Delwarta, naukowca z Instytutu Blood Systems Research z San Francisco który prowadził badania, był w stanie nawet odtworzyć jednego wirusa i zainfekować nim rośliny w warunkach laboratoryjnych. Na szczęście wirusy przywrócone do życia nie były niebezpieczne, ale nigdy nie wiadomo czy uczeni w trakcie swoich badań przypadkiem nie natrafią na jakieś groźne bakterie.

 

 

Źródło: http://www.npr.org/blogs/health/2014/10/27/359340643/ancient-viruses-lurk-in-frozen-caribou-poo

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MARGO

" ebola juz nie działa?

" ebola juz nie działa? "
_____________________
Działa, a jakże
"...Pierwsza próba stworzenia światowego chaosu i spowodowania upadku cywilizacji, co miało doprowadzić do przejęcia rządów przez grupę „silnej ręki”, a następnie stworzenia światowego imperium zakończyła się... niepowodzeniem.
Wygląda na to, że obecnie – zgodnie z przewidywaniami Jane Burgermeister – rozgrywa się druga odsłona starannie wyreżyserowanego dramatu:
oto na scenie pojawiła się EBOLA!
W roku 2009, mimo, że media jazgotały jak wściekłe, że nadchodzi pandemia grypy zabójczej bardziej niż czarna śmierć tylko niewielki procent ludzi dał się zastraszyć i zagonić do punktów szczepień, a stało się to dzięki austriackiej medycznej dziennikarce śledczej, Jane Burgermeister, która odkryła, że szczepionki były zaplanowane nie do chronienia nas przed zarazą, lecz wręcz przeciwnie, do jej rozpętania, ponieważ materiał do ich produkcji był skażony groźnymi wirusami...
A więc bój się lemingu, bój się bardzo!
A jak się należycie zestrachasz to pędź ile sił w nogach do najbliższego punktu szczepień, nie pozwól się wyprzedzić nikomu, bo jeśli nie dolecisz tam pierwszy szczepionki MOŻE ZABRAKNĄĆ!!!!
Nic tak dobrze nie sprzedaje towaru, jak LĘK PRZED ŚMIERCIĄ, a myśl, że tego ratującego życie panaceum MOŻE ZABRAKNĄĆ dodatkowo podnosi stawkę.
A teraz wypij powoli szklankę zimnej wody i odetchnij głęboko! To powinno sprawić, że zaczniesz myśleć!.." 
https://astromaria.wordpress.com/2014/10/30/tylko-zwykla-pazernosc-czy-kolejna-proba-stworzenia-rzadu-swiatowego/
 
Po Zdrówka

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika maxi172

Nie można tego rozpatrywać

Nie można tego rozpatrywać pod względem Fukushimy, bo to odrębny temat, związany z naturalnym cyklem ziemi, i nieodpowiedzialnośći ludzi którzy, na terenach wysoko zagrożonym przez te naturalne cykle postanowili stawiać elektrownie atomowe. Może i rozwiązanie bardziej ekonomiczne, ale bardzo niebezpieczne. Rozpatrywać to powinnyśmy pod względem militarnym, co do wykorzystania tej wiedzy. To jest punkt odnieśienia. 

Skomentuj