Naukowcy przewidują wielkie trzęsienie ziemi w USA

Kategorie: 

Źródło: internet

Geolodzy z USA twierdzą, że istnieje bezpośrednie zagrożenie, stwarzane przez uskok tektoniczny Hayward. Są przekonani, że w ciągu najbliższych kilku dziesięcioleci, obszar ten stanie się epicentrum wielkiego trzęsienia ziemi. 

 

Sprawa jest poważna, ponieważ oświadczenie takie treści zostało opublikowane w Los Angeles Times i zostało oparte na badaniu wykonanym przez United States Geological Service. Uskok Hayward ma długość 83 kilometrów i biegnie przez obszar Zatoki San Francisco. 

 

Zaludnienie tego obszaru przekracza dwa miliony mieszkańców. Naukowcy obliczyli, że możliwe jest tam zjawisko sejsmiczne o sile 7 stopni  w skali Richtera lub większe. Zwykle takie wstrząsy nieuchronnie prowadzą do wielkich zniszczeń i setek zabitych i rannych. 

Naukowcy uważają, że taki scenariusz oznacza, że ze względu na wstrząsy może dochodzić do licznych uszkodzeń rurociągów, co będzie powodować liczne pożary, potęgując dzieło zniszczenia natury. Na skutek takiego trzęsienia, w jednym momencie, bez dachu nad głową, pozostanie około 500 tysięcy osób. 

 

Uskok Hayward jest nazywany przez amerykańskich sejsmologów tektoniczną bombą i według naukowców z USGS oczekuje się, że wielkie trzęsienie ziemi w tej okolicy jest w niedalekiej przyszłości nieuniknione. W tej okolicy poważne trzęsienia ziemi występują w odstępach co 150, 160 lat. Ostatnia aktywność została tam zarejestrowana w 1868 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Był we Włoszech astrolog,

Był we Włoszech astrolog, który trafnie przewidział kilka trzęsień ziemi. Realnie sprawdziło się to co mówił. Taki stary dziadek chyba Gioacchino Giuliani? Nie wiem czy to ten sam. Wyśmiali go i zakazali informować ludzi o tym co mówił, po to by nie siać paniki. To ten przez którego 11 maja pół Rzymu wyjeżdża z miasta w tym dniu co roku. Chodziło o magnetyczny wpływ ustawienia planet w jednej linii względem słońca.

Portret użytkownika drako_tr

Nie Medium, nie można ich

Nie Medium, nie można ich przewidzieć, tak jak nie można przewidzieć wybuchu wulkanu, zanim ten nie rozpocznie erupcji. Nałkoffcy są przebiegli, doskonale wiedzą, że na styku płyt tektonicznych prędzej czy później dojdzie do potężnego trzęsienia ziemi...niewiedzą tylko, kiedy.

 __________________

 

Strony

Skomentuj