Naukowcy przewidują wielkie trzęsienie ziemi w USA

Kategorie: 

Źródło: internet

Geolodzy z USA twierdzą, że istnieje bezpośrednie zagrożenie, stwarzane przez uskok tektoniczny Hayward. Są przekonani, że w ciągu najbliższych kilku dziesięcioleci, obszar ten stanie się epicentrum wielkiego trzęsienia ziemi. 

 

Sprawa jest poważna, ponieważ oświadczenie takie treści zostało opublikowane w Los Angeles Times i zostało oparte na badaniu wykonanym przez United States Geological Service. Uskok Hayward ma długość 83 kilometrów i biegnie przez obszar Zatoki San Francisco. 

 

Zaludnienie tego obszaru przekracza dwa miliony mieszkańców. Naukowcy obliczyli, że możliwe jest tam zjawisko sejsmiczne o sile 7 stopni  w skali Richtera lub większe. Zwykle takie wstrząsy nieuchronnie prowadzą do wielkich zniszczeń i setek zabitych i rannych. 

Naukowcy uważają, że taki scenariusz oznacza, że ze względu na wstrząsy może dochodzić do licznych uszkodzeń rurociągów, co będzie powodować liczne pożary, potęgując dzieło zniszczenia natury. Na skutek takiego trzęsienia, w jednym momencie, bez dachu nad głową, pozostanie około 500 tysięcy osób. 

 

Uskok Hayward jest nazywany przez amerykańskich sejsmologów tektoniczną bombą i według naukowców z USGS oczekuje się, że wielkie trzęsienie ziemi w tej okolicy jest w niedalekiej przyszłości nieuniknione. W tej okolicy poważne trzęsienia ziemi występują w odstępach co 150, 160 lat. Ostatnia aktywność została tam zarejestrowana w 1868 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Był we Włoszech astrolog,

Był we Włoszech astrolog, który trafnie przewidział kilka trzęsień ziemi. Realnie sprawdziło się to co mówił. Taki stary dziadek chyba Gioacchino Giuliani? Nie wiem czy to ten sam. Wyśmiali go i zakazali informować ludzi o tym co mówił, po to by nie siać paniki. To ten przez którego 11 maja pół Rzymu wyjeżdża z miasta w tym dniu co roku. Chodziło o magnetyczny wpływ ustawienia planet w jednej linii względem słońca.

Portret użytkownika drako_tr

Nie Medium, nie można ich

Nie Medium, nie można ich przewidzieć, tak jak nie można przewidzieć wybuchu wulkanu, zanim ten nie rozpocznie erupcji. Nałkoffcy są przebiegli, doskonale wiedzą, że na styku płyt tektonicznych prędzej czy później dojdzie do potężnego trzęsienia ziemi...niewiedzą tylko, kiedy.

Portret użytkownika inzynier magister

Oprócz trzęsienia skorupy

Oprócz trzęsienia skorupy ziemskiej będzie trzęsienie polityczne "Globaliści nie odpuszczają. W Wielkiej Brytanii Izba Lordów jeszcze w poniedziałek wieczorem wprowadziła poprawkę do unijnej ustawy EU Withdrawal Bill, mającej umożliwić parlamentowi zablokowanie opuszczenia Unii Europejskiej bez „porozumienia”, a nawet zmusić premier Theresę May do wynegocjowania odpowiedniej umowy przed faktycznym opuszczeniem struktur unijnych.W rezultacie wprowadzonych zmian parlament będzie miał prawo zablokować lub opóźnić przyjęcie porozumienia z UE ws. wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty, bowiem będzie mógł przyjąć lub odrzucić umowę wynegocjowaną z przedstawicielami UE. W przypadku negatywnej decyzji Izby Gmin, posłowie zadecydują o dalszych losach negocjacji, mogąc np. zmusić rząd do renegocjacji lub wycofania się z decyzji o wyjściu z UE.

http://www.pch24.pl/blokada-brexitu--izba-lordow-przyjela-poprawke-utrudniajaca-opuszczenie-ue,59964,i.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj