Naukowcy przewidują przemianę Ziemi w chaotyczny świat

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Według nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Portugalii, działania człowieka nie tylko ocieplają Ziemię, ale także wprowadzają klimat planety w całkowity chaos.

 

Praca Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu w Porto opisuje, w jaki sposób wykorzystanie paliw kopalnych i inne działania człowieka wpłyną na ogólny obraz życia na Ziemi w przyszłości. Przedstawionej prognozy nie można nazwać radosną.

 

Ziemia okresowo doświadcza ogromnych zmian we wzorcach klimatycznych, przechodząc od jednej stabilnej równowagi do drugiej. Przesunięcia te są zwykle spowodowane czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zmiana orbity Ziemi lub masowy wybuch aktywności wulkanicznej.

Na obszarach czerwonych i pomarańczowych poziom wody wzrósł o 10-15 cm powyżej normy w czerwcu 2021 r. z powodu globalnego ocieplenia i topnienia lodowców. - Źródło:NASA

Wcześniejsze badania wykazały, że wkraczamy teraz w nową fazę napędzaną działalnością człowieka. W miarę jak ludzie uwalniają coraz więcej dwutlenku węgla do atmosfery, wkraczamy w nową erę antropocenu – okres systemu klimatycznego pod wpływem człowieka – którego nasza planeta nigdy wcześniej nie doświadczyła. W nowym badaniu naukowcy modelowali wprowadzenie antropocenu jako przemiany fazowej. Większość ludzi jest zaznajomiona z przemianami fazowymi w materiałach, na przykład gdy kostka lodu zmienia się ze stałej w płynną przez rozpuszczenie w wodzie lub gdy woda odparowuje w gaz. 

 

Ale przejścia fazowe występują również w innych systemach. W tym przypadku systemem jest klimat Ziemi. Teraz ma przewidywalny i regularny podział na pory roku, a przejście fazowe w klimacie doprowadzi do nowego charakteru tych pór roku i pogody w ogóle. Kiedy klimat przechodzi przemianę fazową, oznacza to, że na Ziemi zachodzą nagłe i bardzo szybkie zmiany we wzorcach pogodowych. W najlepszym przypadku, gdy ludzkość osiągnie limit produkcji węgla, klimat Ziemi ustabilizuje się na nowej, wyższej średniej temperaturze. Będzie nadal powodować wzrost poziomu morza i ekstremalne zjawiska pogodowe, ale przynajmniej można go nazwać stabilnym.

 

W najgorszym przypadku klimat Ziemi zamieni się w chaos. W chaotycznym klimacie będą również występować pory roku, ale będą się one dramatycznie zmieniać z dekady na dekadę (a nawet z roku na rok). Średnia temperatura Ziemi będzie się znacznie zmieniać, przechodząc od chłodniejszych do cieplejszych okresów w stosunkowo krótkich okresach czasu. 

 

W chaotycznym świecie niemożliwe będzie przewidzenie zachowania różnych systemów na Ziemi w przyszłości, nawet jeśli znamy obecny stan planety. Oznacza to, że wszelka zdolność do kontrolowania i doprowadzenia Ziemi do równowagi, która przyczynia się do zamieszkiwania biosfery, zostanie utracona.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Nic nie rozumiesz ale Ci to

Nic nie rozumiesz ale Ci to wytłumaczę .. To co widać na tym obrazku to graficzne przedstawienie lokalnych sił grawitacji ziemskiej , która odpowiada za poziom wody na danym obszarze. Gdzie grawitacja jest słabsza poziom wody maleje a gdzie silniejsza rośnie.

A wszystko to dlatego , że pole grawitacyjne ziemi nie jest równomierne na całej planecie z wielu powodów : różnej grubości skorupy ziemskiej , koncentacji (bądź nie) cieższych pierwiastków w złożach w danym miejscu , przepływu magmy o różnej gęstości pod dnem morskim i ruchów tektonicznych dna morskiego.

Portret użytkownika Ania Falibąk

Chodzi o to aby świadome

Chodzi o to aby świadome społeczeństwo wygnało durnych naukowców na przymusowe roboty sprzątania kurwa świata, no niech te debile suto opłacane przez globalistów w końcu na coś się przydadzą. Ciekawe co by zrobiło swiadome społeczeństwo z kurestwem polityków i celebrytów. Aż nie chce mnie się pisać co ja bym z tymi kurwami zrobił, a bigbradera bym im szmatławcom zafundował na koszt podatnika niech cały świat patrzy na debila. I punkciki, kurwa lecą i kurwa  esemeska za kromkę chliba, albo baty.

Portret użytkownika Hannto

Chaos jest początkiem

Chaos jest początkiem wszystkiego więc koniec końców wszystko się ustabilizuje. A jeśli komuś się wydaje że może w jakiś sposób uratować planete to niech najpierw spróbuje ogarnąć własne życie bo jeśli nawet czegoś tak podstawowego nie jest w stanie zrobić to z całą planetą tym bardziej się nie uda.

Strony

Skomentuj