Naukowcy przewidują przemianę Ziemi w chaotyczny świat

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Według nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Portugalii, działania człowieka nie tylko ocieplają Ziemię, ale także wprowadzają klimat planety w całkowity chaos.

 

Praca Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu w Porto opisuje, w jaki sposób wykorzystanie paliw kopalnych i inne działania człowieka wpłyną na ogólny obraz życia na Ziemi w przyszłości. Przedstawionej prognozy nie można nazwać radosną.

 

Ziemia okresowo doświadcza ogromnych zmian we wzorcach klimatycznych, przechodząc od jednej stabilnej równowagi do drugiej. Przesunięcia te są zwykle spowodowane czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zmiana orbity Ziemi lub masowy wybuch aktywności wulkanicznej.

Na obszarach czerwonych i pomarańczowych poziom wody wzrósł o 10-15 cm powyżej normy w czerwcu 2021 r. z powodu globalnego ocieplenia i topnienia lodowców. - Źródło:NASA

Wcześniejsze badania wykazały, że wkraczamy teraz w nową fazę napędzaną działalnością człowieka. W miarę jak ludzie uwalniają coraz więcej dwutlenku węgla do atmosfery, wkraczamy w nową erę antropocenu – okres systemu klimatycznego pod wpływem człowieka – którego nasza planeta nigdy wcześniej nie doświadczyła. W nowym badaniu naukowcy modelowali wprowadzenie antropocenu jako przemiany fazowej. Większość ludzi jest zaznajomiona z przemianami fazowymi w materiałach, na przykład gdy kostka lodu zmienia się ze stałej w płynną przez rozpuszczenie w wodzie lub gdy woda odparowuje w gaz. 

 

Ale przejścia fazowe występują również w innych systemach. W tym przypadku systemem jest klimat Ziemi. Teraz ma przewidywalny i regularny podział na pory roku, a przejście fazowe w klimacie doprowadzi do nowego charakteru tych pór roku i pogody w ogóle. Kiedy klimat przechodzi przemianę fazową, oznacza to, że na Ziemi zachodzą nagłe i bardzo szybkie zmiany we wzorcach pogodowych. W najlepszym przypadku, gdy ludzkość osiągnie limit produkcji węgla, klimat Ziemi ustabilizuje się na nowej, wyższej średniej temperaturze. Będzie nadal powodować wzrost poziomu morza i ekstremalne zjawiska pogodowe, ale przynajmniej można go nazwać stabilnym.

 

W najgorszym przypadku klimat Ziemi zamieni się w chaos. W chaotycznym klimacie będą również występować pory roku, ale będą się one dramatycznie zmieniać z dekady na dekadę (a nawet z roku na rok). Średnia temperatura Ziemi będzie się znacznie zmieniać, przechodząc od chłodniejszych do cieplejszych okresów w stosunkowo krótkich okresach czasu. 

 

W chaotycznym świecie niemożliwe będzie przewidzenie zachowania różnych systemów na Ziemi w przyszłości, nawet jeśli znamy obecny stan planety. Oznacza to, że wszelka zdolność do kontrolowania i doprowadzenia Ziemi do równowagi, która przyczynia się do zamieszkiwania biosfery, zostanie utracona.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Nic nie rozumiesz ale Ci to

Nic nie rozumiesz ale Ci to wytłumaczę .. To co widać na tym obrazku to graficzne przedstawienie lokalnych sił grawitacji ziemskiej , która odpowiada za poziom wody na danym obszarze. Gdzie grawitacja jest słabsza poziom wody maleje a gdzie silniejsza rośnie.

A wszystko to dlatego , że pole grawitacyjne ziemi nie jest równomierne na całej planecie z wielu powodów : różnej grubości skorupy ziemskiej , koncentacji (bądź nie) cieższych pierwiastków w złożach w danym miejscu , przepływu magmy o różnej gęstości pod dnem morskim i ruchów tektonicznych dna morskiego.

Portret użytkownika Ania Falibąk

Chodzi o to aby świadome

Chodzi o to aby świadome społeczeństwo wygnało durnych naukowców na przymusowe roboty sprzątania kurwa świata, no niech te debile suto opłacane przez globalistów w końcu na coś się przydadzą. Ciekawe co by zrobiło swiadome społeczeństwo z kurestwem polityków i celebrytów. Aż nie chce mnie się pisać co ja bym z tymi kurwami zrobił, a bigbradera bym im szmatławcom zafundował na koszt podatnika niech cały świat patrzy na debila. I punkciki, kurwa lecą i kurwa  esemeska za kromkę chliba, albo baty.

Portret użytkownika Hannto

Chaos jest początkiem

Chaos jest początkiem wszystkiego więc koniec końców wszystko się ustabilizuje. A jeśli komuś się wydaje że może w jakiś sposób uratować planete to niech najpierw spróbuje ogarnąć własne życie bo jeśli nawet czegoś tak podstawowego nie jest w stanie zrobić to z całą planetą tym bardziej się nie uda.

Portret użytkownika Diana Wyliże

Chaos istnieje, ale według

Chaos istnieje, ale według naukowców to nic nie było i coś wybuchło i wtedy wszystko powstało Smile jaja jak góry Smile ale proszę państwa jedyne co na pewno możemy zauważyć to zjawisko entropii czyli wszystko co ludzie zbudowali rozpada się w czasie. Zbudujesz chałupe za 200 lat tam śladu nie będzie że coś tam było, jedynie to może megality czyli np piramidy coś kolwiek przetrwają. Ale wszystko co ludzie zbudują to zardzewiaje i rozpadnie sie w pył. I na cholere wasza praca. Globaliści też kiedyś upadną i śladu po tych psychopatach nie pozostanie.

Portret użytkownika Q

W filmie :"Miś" padły słowa .

W filmie :"Miś" padły słowa .. "nie mylmy dwóch systemów walutowych , nie bądźmy pewexami" .. Określenie "chaos" to greckie słowo oznaczające pierwotną pustkę czyli nicość z której wszystko powstało , po polsku "chaos" to bałagan - stąd nieporozumienie. A tam wtedy nic nie "wybuchło" ale pojawiło się , zostało zainicjowane i ekspandowało we wszystkich kierunkach jednocześnie. W czystej przestrzeni zwanej próżnią nie ma żadnych fizycznych (namacalnych i stałych) cząstek ale wciąż (i to nieustannie) pojawiają się na bardzo krótki czas i natychmiast znikają pojedyncze cząstki elementarne - nazywa się to fluktuacją. 

Powstanie wszechświata zapoczątkowalo coś co na chwilę zaburzyło te naturalne fluktuacje dając początek aktowi "stworzenia" stabilnych cząstek elementarnych istniejących po dziś dzień ... tak narodził się wszechświat. Nie wiadomo jedynie czym było to pierwotne "coś" co zaburzyło ów chaos.

A jeśli chcesz wiedzieć skąd ja to wiem ? Odpowiadam : z "objawienia maryjnego" ... czy taka odpowiedź Cię usatysfakcjonuje ? Prawda jest w zasięgu ręki , trzeba tylko umieć po nią sięgnąć .. 

Portret użytkownika spokoluz

cyt - W miarę jak ludzie

cyt - W miarę jak ludzie uwalniają coraz więcej dwutlenku węgla do atmosfery, wkraczamy w nową erę antropocenu – okres systemu klimatycznego pod wpływem człowieka – którego nasza planeta nigdy wcześniej nie doświadczyła. - skąd oni mogą to wiedzieć czy nie było już tak ? Może było jeszcze gorzej !? Te teorie to tylko wymysły i dopasowaywanie wymysłów do zdarzeń bo zdarzenie pasuje do wymysłu.

Rzucaliście kiedyś piłką w piaskownicę ? jaki ślad na piasku pozostaje po odbiciu się piłki od piasku ? Co myślicie o tym miejscu na świecie ? Chiny , pustnia depresyjna - żółta kreska to prawie 1000 km a wokół w kierunku zachodnim z małym odchyleniem na południe najwyzsze góry świata. Same powstały czy dupnęło coś porządnie i stopiło strukturę wokół ? Czy resztki tego czegoś się nie rozleciały po kolizji na części i posypała na zachód wypalając teren i pokrywając go swoimi szczątkami ? Czy mogło to wywołać zlodowacenie przez ogromne zapylenie atmosfery ? Jak bardzo zwolniło to obieg zeimi wokół swojej osi i odchyliło ją od pionu jaką jedyną w układzie słonecznym ? W biblii żyli po 1000 lat - czy ziemia mogła zwolnić ok. 10-15 razy bo żyjemy teraz krócej nież przed potopem. Czy mogło to wywołać potop - tak , siła kinetyczna wody spowodowała  wylanie się w kierunku wschodnim przez nagłe wyhamowanie prędkości obrotowej ziemi  po kolizji z jakimś obiektem. To coś też miało jakąs prędkość obrotową i dlatego góry na południu od tej dziury są większe.

Zanim coś odpowiesz - obejrzyj , przemyśl i wyobraź sobie taką katastrofę. Skąd taka dziura pośród wysokich gór , kierunek obszarów ubogich we florę jest zgodny z kierunkiem powstania dziury. Na terenie obu amreyk nie ma po tym żadnego śladu zatem ameryki musiały już być daleko od afryki. Ile tysięcy lat minęło ?

https://earth.google.com/web/@35.07310161,76.0871297,3176.23130925a,6408239.88488674d,35y,0h,0t,0r

Jestem tylko obserwatorem ziemi i jej wyglądu analizując to co mogło wywołać takie skutki .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika pabloS

Na północ od Himalajów ta

Na północ od Himalajów ta wielka pustynna, płaska "plama", wygląda na miejsce upadku dużego obiektu, ja stawiam na bryłe lodu(stąd też potop). Siła uderzenia była tak silna że utwożyla Himalaje. Ewidentnie też widać kierunek w którym poszła "fala" wody i błota(wszystkie te pustynne obszary od Azji zachodnio-południowej aż po Afrykę północną).

Ponoć przed powodzią spadł też ogień z nieba. Widać że Australii też się oberwało. Inne obszary lądu noszącego jakieś "znamienia" kataklizmu(lub inwazji) mogą aktualnie znajdować się także pod wodą.

Strony

Skomentuj