Naukowcy przewidują jak zmutuje w przyszłości wirus SARS-CoV-2

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzięki najnowszemu odkryciu naukowcy mają nadzieję przewidzieć, jak ewolucja koronawirusa będzie przebiegać w przyszłości. Badania i powiązane wyniki są publikowane w elektronicznej bibliotece naukowej bioRxiv.

 

Obecnie wiadomo, że nowy typ koronawirusa kumuluje mutacje w prawie takim samym tempie, jak wirus grypy, ale jak one wyglądają i wpływają na genom wirusa, pozostaje nieznane. Wszystkie teorie rodzą pytania i prowadzą do gorącej debaty.

 

W najnowszym badaniu biolodzy pod kierunkiem profesora Dominika Kwiatkowskiego z Senger Institute przyjrzeli się uważnie, jak mutacje gromadzą się w genomie koronawirusa. Naukowcom udało się rozszyfrować strukturę RNA kilku tysięcy cząstek SARS-CoV-2 i porównać je ze sobą. Naukowcy zaobserwowali, jak zmienia się nowy typ koronawirusa podczas przenoszenia się z człowieka na człowieka, a także dowiedzieli się, czy zmienia się on w trakcie rozwoju infekcji w organizmie jednej osoby.

 

Analiza wykazała, że wirus mutuje w przybliżeniu w takim samym tempie, zarówno podczas przenoszenia „zewnętrznego”, jak i w organizmie człowieka. Naukowcy odkryli również, że mutacje w genomie SARS-CoV-2 w większości nie występują z powodu przypadkowych błędów podczas kopiowania. Jest to typowe dla większości znanych wirusów. W przypadku nowego typu koronawirusa kumulacja mutacji następuje w wyniku uszkodzenia lub niewłaściwej edycji gotowej już kopii RNA wirusa.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Śmierdziwór

No ludzie co ja tu czytam,

No ludzie co ja tu czytam, normalnie oczy przecieram ze zdumienia co teorje spiskowe robią z człowieka. A wiadomo że szprycowanie jest dobre, podobnie jak z mięskiem szprycuje się je by było zdrowe i smaczne. Podobnie jest z tym preparatem kowit dodaje siły i zdrowia, poprawia samopoczucie , dodaje pewności siebie, jak dostaniesz szczepionkę to człowieku wchodzisz w tłum chorych i nic, normalnie nic bo jesteś zabezpieczony. Ten światowej sławy aktor na ten przykład , no ten od tej komedi co w posterunku ciągle siedzieli i wygłupiali się. Noooo ooo pamiętacie to ten on jest teraz tym no ambasadorem proszę państwa od walki z dezinformacją, i w końcu on będzie przedstawiał rzetelne informacje. To się nazywa prawdziwy polak, patriota , jak on chłopina martwi się o ludzi, ja to bym mu nobla pokojowego dał. A tak go shejtowali w sieci niewdzięcznicy jacyś, flaki wypruwa, śmieszne jakieś miny robi , ładnie gada, a oni nic tylko szemrają na niego. Mój dziadek aż krowy musiał sprzedać żebym ja poszedł na studia więc wiem co piszę i nikt mi kitu nie wciśnie. A tu na portalu jakiś spiskowiec pisał że szpitale są puste, no kuź...wa są puste bo wszyscy chorzy poumierali. No i piszą tu że to niby nie prawda że politycy i aktorzy wstrzykują sobie szczepionkę a ja wam mówię że widziałem w telewizji na własne oczy, więc jak możecie tak kłamać, skoro nawet prezydęci mocarstw światowych więc nie byle kto, oni wstrzykiwali sobie publicznie , każdy widział. Trzeba napisać petycję do prezydenta Dudy żeby w końcu wyłączyli ten cholerny internet i wprowadzili obowiązek oglądania telewizji minimum, podkreślam minimum! 7 godzin dziennie każdy obywatel od 1 go roku życia. A przed biedronkami ,lidlami i kauflandami wielkie ekrany powinny być niech ludzie trochę złapią, no tej inteligencji. Kto wie może ten pan, no no.. ten od posterunku zostanie kiedyś prezydentem , takie marzenie moje nieśmiałe, to by dopiero śmiesznie się oglądało wystąpienia jakby coś ważnego w telewizji ogłaszał to mógłby jakieś śmieszne triki wstawić dodatkowo, albo jakieś pozy, wygibasy ooo ale by się ludziska cieszyli. A na premiera to pan pamiętacie moi drodzy od psów, nooo.... tak od psów też słynny aktor o tak on by się dobrze nadawał na premiera on by natychmiast rozprawił się ze spiskowcami. Trzeba zwalczać mowę nienawiści nie można nikogo krytykować , potrzeba widzieć jedynie to jak osoby prezentują się w sferze publicznej w mediach, a co robią za kulisami to chyba nie powinno nikogo obchodzić. Nie mówcie o on jakiś tam jest pedofilem mówcie: ten pan kocha dzieci, nie mówcie że politycy kradną mówcie że oni lubią pieniążki i luksusy, nie mówcie że "gwiazdy się szmacą" mówcie że oni po prostu korzystają z życia.
czyż tak nie będzie lepiej.

Portret użytkownika inzynier magister

To co wyprawiają elity NWO

To co wyprawiają elity NWO jest w pewnym sensie szokujące, ale jednocześnie straszne. To są dopiero pierwsze kroki globalistów, oni się teraz uczą jak doprowadzić do przepowiedni mówiącej o znamieniu 666, ale i innych, tych które opisują jakieś straszne "wrzody" poszczepienne substancjami GMO, lub po globalnej kuracji genowej modyfikującej ludzkie DNA... Zobaczcie jak w Polsce się prowadzi psychomanipulację, za chwilkę jakieś marionetki, nazywane celebrytami będą pokazywane w TV jako pierwsi zmodyfikowani bohaterowie ! Spora liczba ludzi nieświadomych da się nabrać i przyjmą pierwsze doświadczalne "znamię GMO", to są prototypy znamienia bestii, elity sprawdzają jak to robić i jaki jest odzew niczego nieświadomego społeczeństwa. 

https://innemedium.pl/wiadomosc/jestesmy-swiadkami-pojawienia-sie-nowej-globalnej-religii

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj