Naukowcy przesunęli wskazówki Zegara Zagłady. Już tylko 100 sekund dzieli nas od globalnej katastrofy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zegar Zagłady, który symbolizuje nadciągającą globalną katastrofę, jest coraz bliżej północy. Naukowcy przesunęli wskazówki zegara do przodu o 20 sekund. To oznacza, że do katastrofy zostało już tylko 100 sekund.

 

Na początku każdego roku, naukowcy przestawiają wskazówki symbolicznego Zegara Zagłady. Im bliżej północy, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejś tragedii, która może nawet zniszczyć ludzkość. Zegar Zagłady powstał w 1947 roku i wskazywał godzinę 23:58 za czasów Zimnej Wojny, gdy istniały obawy, że między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim wybuchnie wojna nuklearna.

 

Dawny kryzys na szczęście został zażegnany, lecz teraz ludzkość stoi u progu kolejnych zagrożeń. Tak przynajmniej uważają naukowcy z czasopisma „Bulletin of the Atomic Scientists”. To właśnie oni prowadzą Zegar Zagłady.

W ostatnich latach, jego wskazówki były powoli przesuwane w kierunku północy. W latach 2015-2016 pokazywał godzinę 23:57. W 2017 roku zdecydowano o przesunięciu wskazówek o 30 sekund do przodu, a rok później – o kolejne 30 sekund, a zatem pokazywał godzinę 23:58. W 2019 roku, naukowcy nie ruszali Zegara Zagłady, lecz 23 stycznia 2020 roku podczas konferencji prasowej uznano, że jego wskazówki należy przestawić o kolejne 20 sekund. Zegar aktualnie pokazuje godzinę 23:58:20 i jest najbliżej północy w historii.

 

Zdaniem naukowców, istnienie ludzkości jest zagrożone przez dwa główne czynniki – możliwość wybuchu wojny nuklearnej i zachodzące zmiany klimatyczne. Do tego dochodzą inne niebezpieczeństwa, takie jak wojna informacyjna w sieci, która upośledza naszą zdolność do reagowania, czy rywalizacja między mocarstwami.

 

Twórcy Zegara Zagłady twierdzą, że wciąż można zapanować nad sytuacją i oddalić zagrożenia. Wskazują przede wszystkim na konieczność ożywienia negocjacji w sprawie traktatów zbrojeniowych, które uregulują kwestię broni nuklearnej i rakiet balistycznych; zakończenie wyścigu zbrojeń oraz nawiązanie międzynarodowej współpracy na rzecz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i ochrony środowiska.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Groot

Dawniej naukowcy zajmowali

Dawniej naukowcy zajmowali się prawdziwą nauką, a dziś fantazjują, wróżą z fusów i nie różnią się niczym od szamanów i innych przywódców religijnych. Dzisiejsza nauka bardziej przypomina SF i bliżej jej do religii niż do nauki.

„Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Trup

Apropo naukowców, SF i czasów

Apropo naukowców, SF i czasów dzisiejszych. Ostatnio oglądnąłem sobie stary film SF z lat 90tych pt. Człowiek Demolka. Oglądałem i co chwilę byłem zdumiony ile już tych głupot zostało wprowadzonych w realne życie teraźniejsze i ile jeszcze mają zamiar wprowadzić (chore pomysły w toku)  - widać to dosłownie na każdym kroku, że te głąby się wzorują na filmach wprowadzając te bzdury do życia realnego. Pozbycie się pieniądza i chipowanie, brak fizycznego dotyku i normalnej miłości to chleb powszedni - a tacy unowocześnieni wygłaskani, czyści, odpicowane wszystko ze fiu fiu https://www.cda.pl/video/720844e5?wersja=720p

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Portret użytkownika Dr Piotr

A przepraszam, jaka była

A przepraszam, jaka była godzina początkowa i kiedy zegar ruszył i czy to system 12-godzinny czy 24-godzinny, bo z tego zegarka można to odebrać dwuznacznie? Bo wiecie, może dopiero dochodzi 12:00 w południe, a nie północ...w westernach to w samo południe się np. rewolwerowcy pojedynkowali? ;)))

Debilizm do kwadratu i tyle, ale ludzie lubią takie bzdury. Już samo ustalanie kryteriów do przesuwania tego zegara to komedia, no ale taki mamy teraz poziom zdebilowacenia cywilizacyjnego.

Portret użytkownika Illuminat13

wojna trwa nie tylko na ziemi

wojna trwa nie tylko na ziemi ale tez w innym wymiarze Bezposrednia wojna ktora dotknie kazdego czlowieka na ziemi wybuchnie z godziny na godzine niespodziewanie Abw powinno zabezpieczac panstwo lepiej bez wzgledu na opcje polityczna I tworzyc partyzantke szkolic ludzi na wypadek konfliktu Ktory zmierza duzymi krokami do europy NATO sie rozpadnie niedlugo polska zostanie jak zwykle sama

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Portret użytkownika Trup

moim skromnym zdaniem ci

moim skromnym zdaniem ci naukofcy to zacofańcy, bo według mnie jest już prawie 9 lat po tym terminie...

dziś znalazłem przypadkiem na youtubie link z monitoringami skażenia w jedzeniu i wodzie pitnej i kranowej - to jest takie że ludzki mózg tego nie może przyswoić że to prawda przez to że to jest właśnie prawda !

Patrzcie wodę opadową, grzyby, mięso, mleko! MA SA KRA https://tinyurl.com/yd6jnukk

 

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Strony

Skomentuj