Naukowcy przeprowadzili pierwsze testy robota Atrias poza laboratorium

Kategorie: 

Foto: Oregon State University
Roboty konstruowane przez amerykańskich specjalistów zawsze przypominają człowieka lub konkretne zwierzę, np. geparda. Natomiast maszyna o nazwie Atrias, choć z wyglądu raczej nie przypomina żadnej konkretnej żywej istoty, to naśladuje ruchy ptaków - posiada tylko dwie nogi ale zachowuje niesamowitą równowagę.

 

Naukowcy z Oregon State University testowali wcześniej robota Atrias w warunkach laboratoryjnych. Maszynę poddano wielu różnym testom - uczeni kopali ją, rzucali piłkami i zmuszali do pokonywania różnych przeszkód. Całkiem niedawno Atrias został z powodzeniem przetestowany poza laboratorium. Jest to jeden z najlepszych robotów, jeśli chodzi o umiejętność utrzymania równowagi.

 

Choć w obecnym stanie nie potrafi poruszać się zbyt szybko, naukowcy są przekonani że Atrias może stać się najszybszym robotem na świecie. Jego nietypowy sposób poruszania się sprawia iż zużywa znacznie mniej energii niż powstałe dotychczas maszyny.

 

 

Źródło: http://oregonstate.edu/ua/ncs/archives/2015/apr/inspired-humans-robot-takes-walk-grass

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika zabawne

A później będą przekazywane z

A później będą przekazywane z pokolenia na pokolenie historie, jak to "źli bogowie zbudowali nas z metalu i pastwili się nad nami, prowadzali na sznurku, kopali, rzucali, zmuszali do upokarzających rzeczy, nieposłusznych zabijali (tzn. rozmontowywali)" itp.
Tak więc w imię dobrego imienia ludzkości apeluję o trochę szacunku! Kto wie co zapisze się w jakiejś pamięci stałej i gdzie, przez kogo, i w jakich okolicznościach zostanie np. wykopane za kilka tysięcy lat.
 

Skomentuj