Naukowcy proponują przekształcać kurze odchody w biopaliwo

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kurczaki to bardzo popularne zwierzęta hodowlane na całym świecie. Jednak ich popularność ma swoją wadę - w hodowlach powstają ogromne ilości odpadów, które zanieczyszczają glebę i wodę. Zdaniem naukowców, kurze odchody po wymieszaniu z konkretną rośliną można z powodzeniem przekształcać w biopaliwo.

 

Odchody kur mogą zawierać hormony, antybiotyki i metale ciężkie, które przedostają się do wód powierzchniowych. Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa ostrzega, że nieprawidłowa gospodarka odpadami hodowlanymi może mieć negatywny wpływ na środowisko.

 

Naukowcy z Landmark University oraz Covenant University wykazali, że w wyniku połączenia kurzych odchodów oraz słonecznika meksykańskiego (Tithonia diversifolia), inwazyjnego gatunku roślin, można otrzymać biogaz. Uczeni opracowali proces wstępnej przeróbki ptasiego kału, dzięki czemu beztlenowe mikroby trawią odpady i meksykańskie słoneczniki.

 

Wystarczy 8 kilogramów odchodów i wspomnianych roślin aby uzyskać 3 kilogramy gazu, który można wykorzystać np. do zasilania generatora. Zdaniem autorów badania, pozostałe substancje stałe, które uzyskano z procesu, można stosować jako nawóz lub środek do kondycjonowania gleby. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

A mnie się wydaje , że należy

A mnie się wydaje , że należy to zostawić tak jak jest i dalej wysypywać GUANO na pola jako nawóz - bo nic lepszego jak ptasie odchody gleby nie użyźnia. GUANO na światowych rynkach jest bardzo cenne.https://allegro.pl/oferta/nawoz-naturalny-guano-1kg-uniwersalny-ekologiczny-7180878726

Te durnie , które chcą pozbawić glebę naturalnego nawozu stoją również za tym by żywność była sztucznie wytwarzana , syntetyczna (jak "mięso") a rośliny uprawiane bezglebowo - hydroponicznie , czyli napompowane wodą tak że nic innego w nich oprócz niej nie ma. Żodkiewki w sklepach pochodzą z takich upraw - na dwóch dniach wysychają tak , że zostaje tylko pomarszczone czerwona "gąbka".

Portret użytkownika ARTUR

Problem odchodów zwierząt

Problem odchodów zwierząt hodowlanych a także ludzi zaczyna się od sposobu odżywiania co wpływa na zanieczyszczenie gleby , nie zmieni tego obróbka oczyszczająca odchody gdyż toksyny wydalane i kumulowane w oczyszczalniach nigdy nie będą usunięte lecz trafią z wodą pitną do sieci wodociągowej .Zmiana sposobu karmienia i odżywiania u ludzi mogła by zwiększyć plony w rolnictwie gdyż nawóz naturalny i rozproszony nie zanieczyszcza ale użyżnia glebę , ale niestety chciwość jest większa od rozumu . Tym sposobem dążymy do samozagłady gdyż Ziemia to statek kosmiczny z zamkniętym układem podtrzymania życia .

Portret użytkownika pabloS

Zastanawialiście się może

Zastanawialiście się może kiedyś, czy mają ze sobą cos wspólnego: wszech występujące nadajniki telefonii komórkowych, oprogramowanie "android" i ci wszyscy atrakcyjni(z białkami oczów wpadających mocno w szarość/niebieski) ludzie tak masowo pojawiający się w rejonach wysoko rozwiniętych?

Portret użytkownika inzynier magister

to jest cisza przed burzą,

to jest cisza przed burzą, albo służby NWO coś szykują żeby zdestabilzować sytuację w Polsce bo PiS trochę hamuje wprowadzania NWO i pedalstewa więć coś zrobią żeby zniszczyć pisowców i żeby wyglali lewacy typu SLD i tuskaszenko  albo Putin zrobi wieką kontrofensywę, albo ukraincy coś zrobiążeby wciągnąć nas do wojny !

Grozi nam III Wojna ŚW.? Wojna na Ukrainie potrwa LATA? Prof. Korab-Karpowicz UJAWNIA NOWE FAKTY!

https://www.youtube.com/watch?v=-Bgt05cHnIQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

Biogazownie już są

Biogazownie już są wykorzystywane ale co innego jest bardzo niepokojące -

cyt. Odchody kur mogą zawierać hormony, antybiotyki i metale ciężkie, które przedostają się do wód powierzchniowych

a następnie

cyt. Zdaniem autorów badania, pozostałe substancje stałe, które uzyskano z procesu, można stosować jako nawóz lub środek do kondycjonowania gleby. 

Najpierw straszą , że antyboityki i METALE CIĘŻKIE - skąd one w kurczakach !? A po przerobie reszta ma być nawozem i do gleby - to co się stanie z METALAMI CIĘŻKIMI - wyparują w cudowny sposób ? Wejdą w skład gazu ? Jeśli wejdą to zostaną spalone i odprowadzone do atmosfery . Absurd goni absurd absurdem.

Dlatego nie kupuję kurczaków , podrobów z nich i innych produktów zawierających w skałdzie mięso z drobiu kurzego.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Strony

Skomentuj