Naukowcy proponują poszukiwanie kosmitów za pomocą gazu rozweselającego w atmosferach innych planet

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside sugerują, że na typowej liście substancji chemicznych, których astrobiolodzy używają do poszukiwania życia na planetach wokół innych gwiazd, brakuje czegoś, tj. gazu rozweselającego.

 

 

Związki chemiczne w atmosferze planety, które mogą wskazywać na życie, zwane biosygnaturami, zazwyczaj obejmują gazy, których obficie występuje w dzisiejszej ziemskiej atmosferze.

„Odnotowano wiele spekulacji na temat tlenu i metanu jako biosygnatur. Mniej badaczy poważnie rozważało podtlenek azotu, ale uważamy, że może to być błąd” – powiedział Eddie Schwieterman, astrobiolog z Wydziału Nauk o Ziemi i Planetarnych UCR. Ten wniosek i prace modelowe, które do niego doprowadziły, są szczegółowo opisane w artykule opublikowanym w The Astrophysical Journal.

Schwiterman, aby to osiągnąć, kierował zespołem naukowców, którzy określili, ile żywych organizmów podtlenku azotu może wytworzyć na planecie podobnej do Ziemi. Następnie stworzyli modele symulujące tę planetę wokół różnych typów gwiazd i określili ilość N2O, którą można wykryć za pomocą obserwatorium, takiego jak Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba.

„W systemie gwiezdnym takim jak TRAPPIST-1, najbliższym i najlepszym systemie do obserwacji atmosfer planet skalistych, można potencjalnie wykryć podtlenek azotu na poziomie porównywalnym do CO2 lub metanu” – powiedział Schwieterman.

Żywe istoty mogą wytwarzać podtlenek azotu lub N2O na kilka sposobów. Mikroorganizmy nieustannie przekształcają inne związki azotu w N2O, proces metaboliczny, który może zapewnić użyteczną energię komórkową.

„Życie wytwarza odpady azotowe, które niektóre mikroorganizmy przekształcają w azotany. W akwarium te azotany gromadzą się, więc trzeba zmienić wodę” – powiedział Schwieterman. „Jednak w odpowiednich warunkach w oceanie niektóre bakterie mogą przekształcić te azotany w N2O” – wyjaśnił Schwieterman. „Wtedy gaz przedostaje się do atmosfery”.

W pewnych okolicznościach N2O może znajdować się w atmosferze i nadal nie wskazuje na obecność życia. Zespół Schwitermana wziął to pod uwagę podczas modelowania. Niewielką ilość podtlenku azotu tworzy np. piorun, ale wraz z N2O piorun wytwarza również dwutlenek azotu, co może dać astrobiologom wskazówkę, że ten gaz wytworzyły martwe warunki pogodowe lub procesy geologiczne.

 

Inni, którzy uznali N2O za gaz biosygnaturowy, często dochodzą do wniosku, że trudno byłoby go wykryć z tak dużej odległości. Schwiterman wyjaśnił, że wniosek ten opiera się na dzisiejszych stężeniach N2O w ziemskiej atmosferze. Ponieważ nie ma ich zbyt wiele na tej planecie tętniącej życiem, niektórzy uważają, że trudno byłoby je znaleźć gdziekolwiek indziej.

„Ten wniosek nie uwzględnia okresów w historii Ziemi, kiedy warunki oceaniczne pozwalały na znacznie większe biologiczne uwalnianie N2O. Warunki w tych okresach mogą odzwierciedlać dzisiejszy stan egzoplanety” – powiedział Schwiterman.

Schwieterman dodał, że zwykłe gwiazdy, takie jak karły K i M, wytwarzają spektrum światła, które jest mniej skuteczne w niszczeniu cząsteczki N2O niż nasze Słońce.

 

Połączenie tych dwóch efektów może znacznie zwiększyć przewidywaną ilość gazu biosygnaturowego w świecie nadającym się do zamieszkania. W skład zespołu badawczego weszli astrobiolodzy UCR Daria Pidgorodetskaja, Andy Ridgewell i Timothy Lyons, a także naukowcy z Purdue University, Georgia Institute of Technology, American University i NASA Goddard Space Flight Center.

 

Zespół badawczy jest przekonany, że nadszedł czas, aby astrobiologowie rozważyli alternatywne gazy o biosygnaturze, takie jak N2O, ponieważ Teleskop Jamesa Webba może wkrótce wysyłać informacje o atmosferach skalistych planet podobnych do Ziemi w systemie TRAPPIST-1. „Chcieliśmy przedstawić ten pomysł, aby pokazać, że jest możliwe, że znajdziemy ten biosygnaturowy gaz, jeśli go poszukamy” – powiedział Schwiterman.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Hannto

No dobrze załóżmy że coś

No dobrze załóżmy że coś znajdą i co nam to da? Absolutnie nic bo przecież nie jesteśmy w stanie się tam w jakikolwiek sposób dostać. Więc czy nie lepiej najpierw ogarnąć technologie która pozwoli nam tam dolecieć zamiast bawić się w odkrywce teoretyka (bo przecież i tak nikt nie potwierdzi czy tam faktycznie coś jest)?

Portret użytkownika ARTUR

Siedzą ci ' naukofcy " przy

Siedzą ci ' naukofcy " przy komputerach i myślą co by tu zrobić aby dostać trochę grantów . Wymyślili więc wzorem indiańskich szamanów że będą walić na zmianę zioło z gazem rozweselającym a to co zobaczą też poczęstują gazem bo zioło jest za drogie . Potem mamy niestworzone opowieści wzorem z Plejad czy Oriona i rysunki naskalne malowane na komputerze o tym jak to pięknie jest na innych planetach .

Portret użytkownika biatel

" Schwiterman, aby to

" Schwiterman, aby to osiągnąć, kierował zespołem naukowców, którzy określili, ile żywych organizmów podtlenku azotu może wytworzyć na planecie podobnej do Ziemi. " Zaiste, ciekawa polszczyzna.

Portret użytkownika Q.

Szukają "kosmitów" na

Szukają "kosmitów" na dalekich światach za duże pieniądze - od razu widać że na forum ZnZ nigdy nie byli.. przeca tu się od nich aż roi i zlatujo sie kiej osy do kompotu.. 

A teraz na poważnie - jaki podtlenek azotu.. może od razu niech spalin poszukają ? Jak jest tlen i azot to naturalnie występuje też jego podtlenek... choćby za sprawą wyładowań elektrycznych - pioruny i błyskawice.  Zresztą - ludzie - poco marnować czas i pieniądze na takie kocopoły skoro dużo ważniejsze problemy czekają tu na rozwiązanie ? Najpierw zaspakaja się potrzeby niższego rzędu, potem te wyższe a dopiero na koniec te abstrakcyjne i wydumane - jakaś kolejność musi obowiązywać. Co nas obchodzi czy tam gdzieś daleko za milionem parseków ktoś na nas przez swój teleskop patrzy - co nam to da ? W życiu ziemian NIC to nie zmieni gdy się dowiedzą, że tam Oooo ! daleko żyjątka jakieś są dziwaczne - nic. Podobnie nic by się nie stało gdyby odtajniono wszystkie archiwa skrywające relacje świadków i obserwacje tzw. "UFO" - nic ! Dowiedzielibyśmy się i tyle. Kto daje na tacę to dalej by dawał, kto grabarzem jest to dalej by swoje robił, nawet sklepowa z dawnego GS-u roboty by nie rzuciła... tylko te DURNIE w zaciasnych beretach straciłyby swoją "tajemnicę".. trepy ciemne myślą że "świat się zawali"... ich napewno ! Kurde mówię wam jaki to jest niepojęty "podgatunek" człowieka.. Nawet pewne fakty historyczne z II wojny światowej wciąż są objęte ścisłą tajemnicą ! Nie pamiętam co to - ale jakieś dokumenty z tamtego okresu są utajnione aż do roku.....2100 ! - z możliwością przedłużenia... czy to jest normalne ? Już sam Barack Husein Obama urodzony na wyspie Haiti obiecał że odtajni archiwa o UFO i co ? Pstro...Dokumenty CIA o UFO. Odtajnili archiwum USA sprzed pół wieku

Portret użytkownika Nomen - Omen

Polecam "pluskwy" podsłuchowe

Polecam "pluskwy" podsłuchowe :-) 

Jak budować proste i stabilne mini-nadajniki radiowe?

Mini-Nadajniki radiowe (potocznie "pluskwy") umożliwiają także dwustronny kontakt radiowy pomiędzy wszystkimi osobami je posiadającymi...
Pod warunkiem, że wszystkie są dostrojone (wbudowaną mikro-śrubką) na dokładnie ustalonej wcześniej czestotliwosci FM. 
To umożliwia słyszalność na każdym radiu... znajdującym się w zasięgu mini-nadajników ("pluskiew")... Max. 1500 metrów w terenie niezabudowanym.

Dla początkujących polecane jest pasmo fal krótkich... Bo układy są proste i stabilizowane kwarcem. 

Polecany jest "Poradnik radioamatora" i "Poradnik ultrakrótkofalowca". 

Ten ostatni można ściągnąć z netu:

"Poradnik ultrakrótkofalowca" - Zdzisław Bieńkowski

Spis treści:
 
Od autora
 
1. Działalność radioamatorska w dziedzinie łączności w pasmach UKF
 
2. Rodzaje propagacji i technika łączności radiowej w pasmach UKF
 
3. Elementy i obwody pasywne
 
4. Szczególowe parametry urządzeń nadawczo-odbiorczych
 
5. Układy podstawowe
 
6. Urządzenia nadawcze
 
7. Anteny UKF
 
8. Urządzenia pomiarowe i pomocnicze
 
Skorowidz

(Wydaw. Komunikacji i Łączności - 1988 - Warszawa)

LINK 1.

http://winntbg.bg.agh.edu.pl/skrypty2/0067/main.html

Link 2.

https://winntbg.bg.agh.edu.pl/skrypty2/0067/ppframe.html

===

Bardzo szerokie zastosowanie - można z powodzeniem je wykorzystywać DO OCHRONY domu, biura, monitorowania dzieci, osób chorych, starszych.

Zasięg do 1500m w przestrzeni otwartej - niezabudowanej.

Podsłuchy radiowe, to miniaturowe nadajniki umożliwiające przekazywanie dźwięku drogą radiową, słyszalne na falach radiowych FM.

Niewłaściwe użytkowanie tego typu urządzenia  może naruszać prawo z Art. 265, 266, 267 i 268 Kodeksu Karnego. Używasz go na własną odpowiedzialność !!!

Nadajniki kwarcowe posiadają dużą stabilność rzędu 0,0001MHz, co oznacza, że dostrojona częstotliwość nie zmienia się pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak przenoszenie czy dotykanie podsłuchu.

Głównym podziałem stosowanym w tego rodzaju nadajnikach podsłuchowych jest podział na nadajniki stabilizowane termicznie i nadajniki stabilizowane kwarcem. Mini podsłuch oparty o nadajnik radiowy stabilizowany termicznie charakteryzuje się długim czasem pracy sięgającym nawet do 250 dni. Są to głównie nadajniki krótszego zasięgu, za to w bardzo przystępnej cenie. Do drugiej grupy zaliczamy podsłuch radiowy oparty na stabilizacji kwarcowej który charakteryzuje się świetną jakością  dźwięku oraz dużym zasięgiem dochodzącym nawet do 1500m w przestrzeni otwartej.

https://www.google.de/search?q=nadajnik+pods%C5%82uchowy+stabilizowany+kwarcem&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&ei=bl1AY-ClDtGVxc8PwISBwAE&oq...

"Nadajnik podsłuchowy stabilizowany kwarcowo – 144MHz" (Tekst + Schemat)

https://www.tranzystor.pl/artykuly-i-schematy/elementy-i-wezly-nadajnikow-radiowych/nadajnik-podsluchowy-stabilizowany-kwarcowo-144mhz.html?amp=1

"Nadajnik fm stabilizowany kwarcem"

Znaleziono około 25 wyników dla: nadajnik fm stabilizowany kwarcem. 

https://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,nadajnik-fm-stabilizowany-kwarcem.html

"Podsłuch UKF" 

Znaleziono około 52 wyników dla: podsłuch ukf

https://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,pods%C5%82uch-ukf.html

===

Portret użytkownika ba

Ale po co  obcych  szukać, 

Ale po co  obcych  szukać,  są od dawna na Ziemi i Biblia o tym informuje :

Objawienia 12:  Zrzucony więc został wielki smok,+ pradawny wąż,+ zwany Diabłem+ i Szatanem,+ który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię;+ zrzucony został na ziemię,+ a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie.

12  Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie!+ Biada+ ziemi i morzu,+ ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu”.+

A co tych obcych czeka co chcą zniszczyć ludzkość , Biblia też o tym donosi:

Judy1: 14  O nich też prorokował siódmy w linii od Adama, Henoch,+ gdy powiedział: „Oto przyszedł Jehowa ze swymi świętymi miriadami,+ 15  aby nad wszystkimi dokonać sądu+ i aby wszystkim bezbożnym udowodnić winę w związku ze wszystkimi ich bezbożnymi uczynkami, które bezbożnie popełnili, oraz w związku ze wszystkimi szokującymi rzeczami, które mówili przeciwko niemu bezbożni grzesznicy”.+

Mateusza 25: 31  „Kiedy Syn Człowieczy+ przybędzie w swojej chwale, a wraz z nim wszyscy aniołowie,+ wtedy zasiądzie na swym chwalebnym tronie.+ 32  I będą przed nim zebrane wszystkie narody,+ i będzie oddzielał+ jednych ludzi od drugich,+ jak pasterz oddziela owce od kóz. 33  I postawi owce po swej prawicy,+ ale kozy po swej lewicy.+ 34  „Wtedy król powie do tych po swej prawicy: ‚Chodźcie, pobłogosławieni przez mego Ojca,+ odziedziczcie+ królestwo+ przygotowane dla was od założenia świata.+

41  „Wtedy powie z kolei do tych po swej lewicy: ‚Idźcie ode mnie,+ przeklęci, w ogień wieczny,+ przygotowany dla Diabła i jego aniołów.+

Izajasza 2: 19  Ludzie zaś wejdą do jaskiń w skałach i do dołów w prochu — przed grozą Jehowy i przed jego wspaniałym dostojeństwem,+ gdy powstanie, by zatrzęsła się ziemia.+

Izaajsza 40:  I objawi się chwała Jehowy,+ a ujrzy ją pospołu wszelkie ciało,+ bo usta Jehowy to powiedziały”.+

Ezechiela 38: 23  I się wywyższę, i uświęcę,+ i dam się poznać na oczach wielu narodów; i będą musieli poznać, że ja jestem Jehowa’.+

Micheasza 7; 16  Narody zobaczą i zawstydzą się z powodu całej ich potęgi.+ Położą sobie rękę na ustach;+ uszy ich ogłuchną. 17  Będą zlizywać proch jak węże;+ rozdygotane niczym gady ziemi, wyjdą ze swoich wałów obronnych.+ Przyjdą ze drżeniem do Jehowy, naszego Boga, i będą się ciebie bać”.+

Rzymian 14: 11  bo jest napisane: „‚Jako żyję — mówi Jehowa+ — ugnie się przede mną każde kolano, a każdy język otwarcie wyzna Boga’”.+ 12  Tak więc każdy z nas sam za siebie zda sprawę Bogu.+

Objawienia 6: 15  A królowie ziemi i najznamienitsze osobistości, i dowódcy wojskowi, i bogaci, i silni, i każdy niewolnik, i każdy wolny ukryli się w jaskiniach i w skalnych masywach+ gór. 16  I mówią do gór i do masywów skalnych: „Padnijcie na nas+ i ukryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie+ i przed srogim gniewem Baranka,+ 17  ponieważ nadszedł wielki dzień+ ich srogiego gniewu,+ a któż zdoła się ostać?”+

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

Te istoty są duchami i ludzie nie mają technologii aby z nimi wojne toczyć , są na przegranej pozycji !

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.

Portret użytkownika ba

Widać ze Biblii nie znasz i

Widać ze Biblii nie znasz i nie jesteś chrześcijaninem :

Rzymian 10:  Gdyż Chrystus jest końcem Prawa,+ aby każdy, kto wierzy, osiągnął prawość.+

Dzieje 13:39 i że we wszystkim, w czym nie mogliście zostać uznani za niewinnych na podstawie Prawa Mojżeszowego,a dzięki niemu każdy, kto wierzy, zostaje uznany za niewinnego.b

Galatów 3:24 Toteż Prawo stało się naszym wychowawcą prowadzącym do Chrystusa,a abyśmy dzięki wierze zostali uznani za prawych.b

Kto wierzy w Chrystusa Prawa Mojżeszowego przestrzegać nie musi , wiara w Chrystusa czyni go prawym - niewinnym !!!!!!!

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika spokoluz

cyt Ciebie i  twoje ponowne

cyt Ciebie i  twoje ponowne jakże normalne samozaoranie !

Kto wierzy w Chrystusa Prawa Mojżeszowego przestrzegać nie musi , wiara w Chrystusa czyni go prawym - niewinnym !!!

A już setki razy wklejałeś tu , że wszyscy mają przestrzegać przykazań - a one to z jaki ksiunszki są ? - no kurwa mojżeszowej !!!

Ba ran jesteś Ba homet - ludzie czy nie widzicie , że on pluje wam w oczy , kłamie non stop i się śmieje z was. Se te kurwa prawa z ksiunszki nagina do swoich wyimaginowanych myśli sajnsfikszyn.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba

Chrześcijanie  koncentrują

Chrześcijanie  koncentrują sie na Chrystusie a nie na Przykazaniach Mojżeszowych , a to nie oznacza ze chrześcijan prawa nie obowiązują , obowiązują Chrytusowe :

Mateusza 22: 36  „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37  On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38  To jest największe i pierwsze przykazanie. 39  Drugie, podobne do tego, jest to: ‚Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie’.+ 40  Na tych dwóch przykazaniach całe Prawo zawisło, a także Prorocy”.+

Rzymian 13:10  Miłośća nie wyrządza bliźniemu zła;b dlatego wypełnieniem prawac jest miłość.

Galatów 5:14 Bo całe Prawo spełnia sięa w jednej wypowiedzi, mianowicie: „Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie”.b

Mateusza 7:12  „Dlatego wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, sami też im czyńcie. Taki w rzeczywistości jest sens Prawa i pism proroków.

 

Wystarczy abyś stosowal te nauki z "Nowego Testamentu" i miał czyste sumienie a wybawiony będziesz:

 

Jana 13: 34  Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem,+ żebyście wy też miłowali się wzajemnie.+

 

Kto miłuje , innych to ich nie krzywdzi !!!!!!!!!!!! na tym polega chrześcijaństwo !!!!!!!!!!!!!!

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Malos Vrykan

Przecierz to jest A.I

Przecierz to jest A.I (Sztuczna świnska psudo- inteligencja)

Nie wiem po kiego grzyba z tym czymś gadacie jego

nie przegadacie on będzie wyłączony jak HAL w

Odyseji Kosmicznej 2001 Kubrica.

Strony

Skomentuj