Naukowcy proponują podniesienie Malediwów o sześć metrów, aby chronić je przed wzrostem poziomu mórz

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Nowe badanie przeprowadzone przez University of East Anglia mówi, że dla długoterminowej ochrony Malediwy będą musiały sześciokrotnie zwiększyć swoją wysokość nad poziomem morza, dodając nowe wyspy lub budując istniejące. To samo podejście pomoże chronić mieszkańców przed tsunami.

 

Wzrost wysokości i budowa nowych wysp w archipelagu Malediwów pomoże rozwiązać problem zalewania terytoriów w wyniku podnoszenia się poziomu mórz w wyniku kryzysu klimatycznego. Zostało to stwierdzone w pracy naukowej brytyjskich naukowców z University of East Anglia.

 

Naukowcy uważają, że dla długoterminowej ochrony Malediwy będą musiały wznieść się co najmniej sześć metrów nad poziom morza. To południowoazjatyckie wyspiarskie państwo jest uważane za szczególnie wrażliwe, ponieważ ponad 80% jego lądu, składającego się z ponad tysiąca wysp, wznosi się mniej niż metr nad wodami oceanu.

caly-filman.cc

Eksperci twierdzą, że podniesienie Malediwów do pożądanej wysokości będzie wymagało wysokich kosztów. Według ich obliczeń przy cenie 8 dolarów za metr sześcienny piasku podniesienie kilometra kwadratowego ziemi o jeden metr pochłonęłoby 8 milionów dolarów.

 

Naukowcy zauważyli, że na Malediwach zbudowano już nową wyspę Hulhumale z piasku wydobywanego z dna morskiego. Według ich obliczeń podejście zaproponowane w pracy naukowej będzie najskuteczniejsze przy powolnym podnoszeniu się poziomu mórz, związanym ze stabilizacją klimatu.

 

Autorzy artykułu naukowego dodali, że koncepcja budowy nowych wysp ma sens również w przypadku innych nisko położonych państw wyspiarskich, takich jak Kiribati, Tuvalu i Wyspy Marshalla.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Feliks

A po trzecie już: te naukowce

A po trzecie już: te naukowce zdaje się to ciągle zmieniają o ile ten ocean się podniesie. Raz że o 5cm raz że 5 metrów. Tu Wenecja niedawno "wyschła"  ( a miała być dawno zalana, tak że nawe Poul McCartney robił koncert na rzecz Venecji). Toć chyba nie będzie tak jak w tym filmie że będzie tylko "wodny świat"? Toć jakieś lądy chyba się ostaną? A jak zaleje: Londyn, Nowy York,i inne anglosaskie przybrzeżne miasta to daj Panie Boże!. Skończą się wojny.

Portret użytkownika spokoluz

Dzis już poniedziałek 13.03

Dzis już poniedziałek 13.03 po 1:00 w nocy.

Bank jebnął oficjalnie w piuntek - za nim 4 inne banki walneły o 45% w dół a teraz czekają na ........ otwarcie giełdy bo nasz wig20 poszedł od razy na czerwono.

Czyżby czarny 13-go ?

Nie - to tylko przeniesienie środków z dorobkiewiczów giełdowych , zadłożonych frim dźwigniami i spekulantów na stronę właściwą poprzez mechanizmy finansowe. Nic nowego - bogaci są bardziej bogaci a wyścig szczurów wróci na linię startu.

Jest niewiadoma - X - ile obligacji jankeskich na raz wywali azja ?  numer może przerodzić się w katastrofę zachodu.

A dlaczego tak jest jak jest - oficjalne dane podały kanadyjskie źródła ile jat wart rynek w pewnym kraju , który to starcił to na rzecz innego kraju.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Wycofanie gotówki staje się

Wycofanie gotówki staje się faktem. Bank Millenium od maja nie będzie operował gotówką w siedzibie. Ja tam uwielbiam gotówkę, ale próbowałem żyć przez rok bez platiku i jest ciężko. Czasem w Dino kolejka do kasy, otwiera się druga, a tam tylko płatność kartą. Ostatnio byłem w Lidlu i tylko kasy bezgotówkowe czynne, 4 kasy gdzie powinny być kasjerki, zamknięte. To jakiś okres przejściowy, zrobiłem zakupy przy kasie bezoobsługowej i przyszła do mnie kasjerka po należność. Gotówkę chcą wyeliminować stwarzając sztuczne problemy..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika euklide⁣s

Oczywiście, że wyelimunują

Oczywiście, że wyelimunują gotówkę i wprowadzą wam cyfrową walutę i punkciki kredytu społecznego. Postawiliście zbuntować się przeciwko niezależnym programistom i postawić na banksterów, będzie podwójnie przykro kiedy dotrze jakim było się dzwonem....

Portret użytkownika Jindrzich Rajchl

Ja tam żadnego zasranego

Ja tam żadnego zasranego plastyku od lat nie mam, nawet konta w banku ni mom Lol hehheh w dupię mam "opiekę" rzeczpospolytej, nie jestem patriotą, ale szkoda że nasi przodkowie ciężko walczyli o ten kraj a my co z tego mamy dziś, miska ryży i robactwo, gożyj jak niewolnicy w starożytności.

Portret użytkownika Feliks

A tu też ktoś dobrze napisał.

A tu też ktoś dobrze napisał. Że jak zaleje jakieś tam małe wysepki to się ludność przemieści i po sprawie. Pod pretekstem wojny na U-krainie przemieścili  do innych krajów tyle milonów ludzi ( chodź doskonale ona by znalazła jakiś tam wikt i opierunek w Zachodniej części U-krainy) a tu wchodziło by w grę ile ludzi? Jakieś tysiące, może dziesiątki tysięcy, ale nie! miliony!. Ile te Malediwy licza ludności? Po wyjściu ze "Zmian Na Ziemi" sprawdzę. 

Portret użytkownika euklide⁣s

Napiszcie lepiej coś o

Napiszcie lepiej coś o Izraelu żeby moderatorowi Cośkowi włączył się alarm, bo nadal czekam aż uzupełni swoją "częściową odpowiedź" i odpowie na pytanie co sądzi o roszczeniach żydowskich...

Portret użytkownika Cosiek

Synu Chama ;p Już ci dawno

Synu Chama ;p Już ci dawno temu odpisałem, tylko jakoś Ci się nie chciało odszukać własnej odpowiedzi. Minął z miesiąc a ty mi siedzisz na karku. Jako Polak co do żydowskich roszczeń mam patriotyczne pojęcie, w rozumieniu takim że prawowici Polacy nie powinni nic oddawać nikomu, a sami powinni dostać reparacje.

Inna sprawa, że ja nie mam czasu ani ochoty siedzieć tu i sprawdzać każdy komentarz czy mi odpisałeś. Ja również mogę mieć podejrzenia, że chcesz mnie namówić, żebym powiedział coś antysymiskiego, ponieważ mnie szczujesz żydami. Powiem tylko tyle, że już dwa razy miałem przez to kłopoty w sądzie, wygrałem ale nie chce mi się w to bawić i latać po sądach bo żyda obraziłem.

Przykładowo obraziłem żyda słowem pajac i już za to miałem sprawę w sądzie. A pajac to osoba która rozbawia ludzi. Swoją drogą to ciekawe skąd wiedział kogo pozwać.

Portret użytkownika Feliks

Chyba ten cały "admin"  ( czy

Chyba ten cały "admin"  ( czy jak go tam zwać) zainspirował się poprzednim moim wpisem. ( ale go jeszcze nie zamieścił.( Ale ma wgląd w to co kto napisał). Więc ja tam pisałem. Że te całe wyspy może wcale nie są zalewane przez podnoszący się ocean ale się....ZAPADAJĄ. No bo być może ocean WCALE SIĘ NIE PODNOSI  tylko wyspy się zapadają...Jak tam jest tak tam jest...Ale skąd brać piasek do "sypania wysp"? Oczywiście raczej by tu chodziło o: rumosz skalny a nie o piasek ( chyba że na wierzch posypać aby było ładnie). Moim zdaniem jak już ktoś chciał by się w to bawić to trzeba by to było brać z terenów górskich i statkami przewozić na te wyspy. Nawet można by było zbudować do tego specjalne statki i nazywać je na przykład: kamieniowcami. A co? Jak są: tankowce, gazowce, drobnicowce, itd. , to dlaczego nie kamieniowce? Np. przy budowie dróg w terenach górzystych potrzeba przemieścić wiele milionów ton skał. Albo z budów tuneli też dużo odpadu skalnego powstaje. To na ciężarówy i do portu i na Malediwy.

Strony

Skomentuj