Naukowcy proponują dogonienie i zbadanie tajemniczego obiektu międzygwiezdnego

Kategorie: 

Źródło: NASA/ rysunek ilustracyjny

Międzygwiezdny obiekt "Oumuamua" fascynował i intrygował astronomów od czasu jego odkrycia cztery lata temu - a teraz, gdy poleciał daleko w kosmos, nie brakuje ekspertów, którzy chcą mu się bliżej przyjrzeć.

Zdaniem zwolenników misji na Oumauamua, zbliżenie się do obiektu może na zawsze zmienić nasze rozumienie otaczającego nas wszechświata, co jest kuszącą możliwością, ponieważ obiekty takie są niezwykle rzadkie.

 

Dlatego zespół naukowców z brytyjskiej organizacji non-profit Initiative for Interstellar Studies proponuje oblot sondą dwukrotnie wokół Ziemi, potem Wenus i wreszcie Jowisza, aby nabrać wystarczającego rozpędu i dogonić niezwykłą skałę w ramach misji nazwanej Projekt Lyra. Po uruchomieniu w 2028 r. celem jest spotkanie z 'Oumuamua w przestrzeni międzygwiezdnej za około 26 lat. To niezwykle ambitne zadanie, ale jednocześnie o ogromnym potencjale naukowym.

 

Naukowcy wysunęli szereg różnych hipotez na temat tego, z czego faktycznie składa się podłużny obiekt o długości kilkuset metrów. Teorie wyjaśniające naturę 1I/'Oumuamua obejmują fraktalny agregat pyłu, górę lodową wodoru, azotową górę lodową, obcy żagiel słoneczny, fragmenty zaburzonej pływowo planety itd.  Ale nie będziemy wiedzieć na pewno, dopóki nie zobaczymy obiektu na własne oczy.

 

Teraz nadszedł czas, aby zacząć planować taką misję, ponieważ kosmiczne ciała niebieskie takie jak Oumuamua, są unikalne nawet wśród innych obiektów międzygwiezdnych, które i tak nie odwiedzają nas często. Teraz wiemy, że taka misja jest w zasadzie, możliwa do zrealizowania. Możliwe korzyści naukowe będą ogromne i mogą fundamentalnie zmienić rozumienie naszego miejsca we wszechświecie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Że na D

Powodzenia.

Powodzenia.

Samą myśl rozumiem ale wydaje mi się że jeżeli to prawda to są opóźnieni w rozwoju,

Bo gdyby byli naprawdę mądrzy to nie byłoby myśli o do gonieniu tylko byliby gotowi aby przyczepić się do asteroidy a nie ją dogonić.

Gdyby naukowcy bardziej obserwowali filmy science fiction

Portret użytkownika Kieliszek Wódki

Nic tylko dac naukowcom

Nic tylko dac naukowcom więcej kasiory, prosze państwa będziemy mieli tak wielkie plany że nawet na słońce polecimy oczywiście teoretycznie ROFL Okazuje się że dobrze opłacani naukowcy są potężnym narzędziem propagandy dla młodych liderów z dawos czyli globalistycznej sitwy. Oczywiście dla lemingów to podaje się że jedynym ratunkiem dla ziemi jest rząd światowy. Wiadomo że lemingom nie podje się w ich odbiornikach informacji o zbyt dużej liczbie lemingów , globaliści mają ułatwione zadanie gdyż lemingi są skołowane i nie wiedzą co się  dzieje. Co dziennie mają zapodawane to co maja myśleć, manipulacja sięga szczytu w momencie kiedy lemingi są przekonane o wyższości swej mądrości nad innymi lemingami, kłócą się wtedy pomiędzy sobą kto ma rację. Instynkt stadny, stado baranów prowadzonych do ubojni. Lemingi uwielbiają tanią rozrywkę, cieszą się wtedy jak dzieci. Nowy telewizorek to podstawa w świecie lemingów, samochodzik, przecie leming nie będzxie jezdził rowerem bo go wyśmieją inne lemingi, kto ma większy samochodzik o to jest istotne. Lemingi lubią jezdzić na wycieczki i oglądać światowe kurorty bo to jest modne w świecie lemingów. Lemingi starają się być nowocześni oczywiście w granicach tego co im wpojono w odbiornikach. Lemingi kochają życie i jak widac są hedonistyczne, ot takie miłe zwierzątka, w sam raz do hodowli.

Portret użytkownika Polak Mundry

Słuchaj ,ty  piszesz że

Słuchaj ,ty  piszesz że głupoty ale czy uważasz że tam to jacyś kretyni siedzą, przecież to wymyślają tęgie naukowe głowy,a my ciemniaczki czy nie powinniśmy się ze wszystkim zgodzić. Jak pietnastowieczni chłopi którym ktoś pokazał zapalniczkę a oni w strachu uciekali ROFL Trzeba głęboko ufać naukowcom wszak to są bardzo uczciwi ludzie, nie gadali by bzdur Smile Nauka to potęga nowoczesnej propagandy Smile No bo jak ciemniaków przymusić i otumanić: naukowo, to na nich działa doskonale.

Skomentuj