Naukowcy proponują budowę stacji kosmicznej wewnątrz wielkiej asteroidy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna powoli staje się przeżytkiem. Obecnie naukowcy zastanawiają się nad możliwością wybudowania stacji, która będzie mogła również zajmować się wydobywaniem surowców z innych ciał niebieskich i będzie całkowicie odporna na czynniki zewnętrzne. Tak właśnie narodził się pomysł zbudowania stacji wewnątrz asteroidy.

 

Astrofizycy z Uniwersytetu Wiedeńskiego przeprowadzili badania na hipotetycznej planetoidzie o rozmiarach 500 metrów na 390 metrów. Zdaniem naukowców, zbudowanie stacji kosmicznej w jej wnętrzu jest możliwe. Wszystko zależy przede wszystkim od jej prędkości obrotowej, gęstości oraz zawartości minerałów i metali. Planetoida musi być na tyle wytrzymała, aby nie rozpadła się.

Innymi słowy, naukowcy proponują przekształcenie asteroidy w stację kosmiczną, która zarazem pozwoli na wydobycie surowców. Wszystkie elementy tej stacji znalazłyby się we wnętrzu, gdzie byłyby bezpieczne przed promieniowaniem kosmicznym, śmieciami kosmicznymi i asteroidami. W dalekiej przyszłości moglibyśmy utworzyć tam małą kolonię autonomicznych robotów.

Autorzy badania wskazują na kilka planetoid, które przynajmniej na pierwszy rzut oka mogą spełniać wymagania – wśród nich jest (3757) Anagolay, (3361) Orpheus i (99942) Apophis. Oczywiście nie będzie można przystąpić do budowy stacji kosmicznej wewnątrz planetoidy bez jej wcześniejszego zbadania. Dlatego mogą minąć dekady, zanim ktokolwiek weźmie ten pomysł pod uwagę i zechce go zrealizować.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Tylko 3% od Korwina zorganizowało się przeciw depopulatorom i demokracji niszczącej od 1573 roku nasz dom.

Do końca swych dni Życia Wiecznego, możesz się nawrócić nad obro !
 

Skomentuj