Naukowcy proponują, abyśmy zbudowali laser i ujawnili się przed obcymi

Kategorie: 

Źródło: MIT News

Naukowcy z Instytutu Technologii w Massachusetts (MIT) zaproponowali budowę potężnego lasera i wysyłanie sygnałów świetlnych w kierunku odległych egzoplanet. Jeśli gdzieś w kosmosie istnieją obce cywilizacje, być może zauważą emitowane przez nas światło i odnajdą Ziemię. Jednak czy manifestowanie swojej obecności w kosmosie byłoby dla nas bezpieczne?

 

James Clark, absolwent MIT ustalił, że moglibyśmy wybudować 1-2 megawatowy laser podczerwony oraz lustro o średnicy co najmniej 30 metrów. Po skierowaniu wiązki w stronę egzoplanet moglibyśmy zostać zauważeni przez inne inteligentne cywilizacje w zasięgu nawet 20 tysięcy lat świetlnych.

Oczywiście nie jest to takie łatwe. Ludzkość nie jest w stanie opracować na tyle potężnego lasera, aby emitowane wiązki światła były zauważalne na tle jasnych gwiazd. Obce cywilizacje mogłyby co najwyżej przez przypadek dostrzec światełko, które przykułoby ich uwagę, choć nawet co do tego nie można mieć absolutnej pewności.

 

Na drodze do realizacji takiego przedsięwzięcia stoi jeszcze jeden problem. Jak dotąd nie odkryliśmy jeszcze ani jednej cywilizacjami pozaziemskiej, a Wszechświat jest ogromny, zatem w którym kierunku należałoby wysyłać te sygnały? Co więcej, egzoplanety oddalone są od Ziemi o wiele lat świetlnych, dlatego zanim jakakolwiek cywilizacja zwróciłaby uwagę na naszą planetę, ludzkość prawdopodobnie już dawno nie przestałaby istnieć.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

Widzę, że pieniądze

Widzę, że pieniądze podatników nie idą na marne Smile Co za debile, to tak jakby nagle mrówkom odwaliło i zbudowały laser aby ujawnić się innym istotom i trafiły na ludzi Biggrin ... a skutek ? Rozdeptanie i rozwalenie mrowiska kijami przez motłoch Biggrin Nie jestem naukowcem i nawet ja wiem, że ci którzy mają wiedzieć już od dawna wiedzą o naszym istnieniu i nie potrzebują światełek debilnego gatunku, który morduje się o paciorki.

Portret użytkownika Medium

Hehehe

Hehehe Biggrin

Wiesz keri, to nie naukowcy, a ich sponsorzy, którzy finansują granty.

Anatolij Klosow, rosyjski naukowiec genetyk, twórca DNA-genealogii, który długo pracował w USA opowiadał publicznie, jak działa na zachodzie nauka. Gdyby ktoś trafił na tę opowieść Klosowa - serdecznie polecam.

Portret użytkownika ronin

co tu ujawniac obcy od dawna

co tu ujawniac obcy od dawna wiedza o naszym istnieniu. planeta od dawna jest okupowana przez reptylian niewiadomo nawet od kiedy. porywaja ludzi czasem powiazane z nimi zaraki. a wszystkim nad glowami i tak lataja statki federacji galaktycznej i sie przygladaja temu balaganowi.

Strony

Skomentuj