Naukowcy próbują rozwikłać zagadkę "szumu" dobiegającego z wnętrza Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od jakiegoś już czasu, w wielu miejscach na świecie, występują liczne zjawiska dźwiękowe określane, jako dziwne dźwięki. Internet jest pełen mniej lub bardziej realnych nagrań przedstawiających mnogie fenomeny. Często świadkowie twierdzili, że słyszą dźwięki dobiegające z wnętrza Ziemi i tymi zagadnieniami chce się zająć grupa naukowców.

 

Uczeni z Nowego Jorku, Waszyngtonu i z Londynu zebrali się w stanie Arizona i dokonają próby zrozumienia natury dziwnych dźwięków docierających spod ziemi. Problemy tego typu od kilku miesięcy mają mieszkańcy Arizony. Wcześniej dochodziło do podobnych zjawisk na terenie Wielkiej Brytanii i w kanadyjskim mieście Windsor. Tam również zjawisko badają naukowcy, co finansuje kanadyjski rząd.

 

Hałas, jaki słychać przypomina odgłos przytłumionego grzmotu burzy. Czasami słychać to nawet w promieniu 55 kilometrów. Brakuje obecnie dobrego wytłumaczenia dla tych fenomenów, a ponieważ wyjaśnienia pragną mieszkańcy wielu miejscowości, zajęcie się tym dziwnym szumem przyjęto z zadowoleniem. Naukowcy obiecali opublikować wyniki swoich analiz w najnowszym numerze magazynu Nature.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pachciar

Tez to slyszlem zdaje mi sie

Tez to slyszlem zdaje mi sie ze nawet 2/3 razy. Słyszalem trwajacy od minuty do 2 minut dzwiek jak by przelatujacy samolot F-16 lecz nigdzie nie bylo zadnego samoltu. Coprawda owe samoloty choc rzadko lataja nad Polska i zreguly bardzo wysoko ale niebo bylo nie zbyt zachmurzone przynajmniej jednego razu powinno bylo go widac. Wiec po uslyszeniu informacji o tych tajemniczych dzwiekach wydaje mi sie ze to nie byl samolot choc wczesniej tak to sobie tlumaczylem.                                                                                                         P.S. Dzwiek slyszlem w okolicach Opoczna kolo Łodzi
 

Portret użytkownika dytko

A u mnie buczy róg domu od

A u mnie buczy róg domu od ziemi aż po dach tak że blacha wibruje
kiedyś myślałem że to mnie się tylko tak wydaje ale dzisiaj inni z domowników
i rodziny się zaczeli pytać co to tak buuuuczy (pulsacyjnie : buuu---buuu---buuu---buuu)wzrasta i zanika niezależnie od wiatru,nie ma drogi szybkiego ruchu a na tej co jest obok auta żatko przejeżdzają .
musze przyznać że tak jak dziś daje to jeszcze nie miałem ale bez pżesady nie ogłusza

Portret użytkownika inka

w Polsce też słyszalne są te

w Polsce też słyszalne są te dźwięki. znajoma mojej ciotki słyszała takie właśnie tubalne dźwięki będąc w zeszłym roku na wakacjach w jakiejś dziczy, dokładnie nie wiem gdzie, ale opowiadała, że byli w lesie gdy usłyszęli taki dźwięk przypominający trąby, a trwał on koło 15-20 minut. 

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Strony

Skomentuj