Naukowcy próbują otworzyć portal do równoległego wszechświata

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Naukowcy z Oak Ridge National Laboratory w stanie Tennessee, próbują otworzyć portal do wszechświata równoległego. Śmiały projekt ma za zadanie pokazać świat identyczne podobny do naszego, ale będący jego lustrzanym odbiciem.

 

Eksperyment przeprowadzany przez panią dr Leah Broussard, jest nazywany dziwacznym ale też niektórzy przyznają że może całkowicie odmienić naszą sytuację. Według założeń w tunelu zostanie wyemitowana wiązka cząstek elementarnych, które przejdą przez silny magnes i uderzą w nieprzekraczalną ścianę za którą znajduje się detektor neutronów.

Jeśli eksperyment się powiedzie cząstki powinny przekształcić się w swoje lustrzane odbicie, umożliwiając im przejście przez ścianę. Gdyby się to powiodło byłby to dowód na to, że widoczny Wszechświat to tylko połowa tego co w nim rzeczywiście się znajduje. Według założeń fizyków jeśli lustrzane odbicie naszego świata istnieje panują tam inne prawa fizyki i inna wersja historii, a z tego powodu niekoniecznie inna wersja nas samych.

 

Teoria wszechświatów równoległych, zyskuje na popularności od wielu lat. Eksperci uważają, że pierwsze solidne dowody na jej potwierdzenie to znalezienie dziwnych zimnych punktów w dalekim Wszechświecie. Pierwszy z nich został odkryty w 2015 roku.

Jest to obszar szeroki na 1,8 miliarda lat świetlnych, gdzie według szacunków brakuje przynajmniej 10 tysięcy galaktyk. Tajemniczy obszar zawiera 20 procent mniej materii niż powinien, zgodnie z modelem standardowym. Teraz astronomowie sugerują, że obszar taki może powstawać tam gdzie dochodzi do kolizji między wszechświatami. Eksperci z Uniwersytetu Durham  twierdzą, że gdy równoległy wszechświat zderza się naszym, wiele galaktyk i materia były przesuwane z tego zimnym punktu.

 

Naukowcy nie ustają w próbach udowodnienia teorii odnośnie tego jak powstał wszechświat i czy wraz z naszym mogło powstac nieskończenie wiele innych, podobnych, lub zupełnie innych wszechświatów. Nadal poza wyliczeniami fizyków nie ma mocnych dowodów, ale można wierzyć, że determinacja naukowców na sprawdzenie tej hipotezy jest tak duża, że wkrótce dowody się znajdą.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"... świat identyczne podobny

"... świat identyczne podobny do naszego, ale będący jego lustrzanym odbiciem. ..."

 To już mamy od r. 2012. jesteśmy obnecnie w takim równoległym świecie, gdzie drobne róznice polegają np na dacie śmierci Mandeli, ale nie tylko... Istotnie świat, w którym żyjemy jest zwierciadlanym odbiciem naszego starego świata, bo rządzi głupota, kłamstwo i manipulacja zupełnie bezkarnie i w imię obowiązujących i natarczywych idei...

Portret użytkownika Bajtek

 Otworzyć ten portal i

 Otworzyć ten portal i wyrzucić do niego wszystkie śmieci typu: talmudysci, pseudonaukowcy, politycy, religie i inne patologie. A przy okazji wszystkie toksyczne śmieci jakie wygenerowali swoim żałosnym bytem.

 I żyli długo i szczęśliwie na planecie, którą zwali Ziemią Smile

 

Portret użytkownika Bajtek

 Otworzyć i przejść ze

 Otworzyć i przejść ze wszystkimi pseudonaukowcami i ich sponsorami na drugą stronę. Dodał bym śmietnik z religiami, politykami i innymi niepotrzebnymi śmieciami. Zamknąć i zapomnieć.

I żyli w wiecznym szczęściu na planecie Ziemia Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nalezy mieć świadomość, że

Nalezy mieć świadomość, że wszystkie filmy "sci-fi" takie jak Strartrek, Gwiezdne Wrota, Fringe,  czy

Battlestar Galactica to udekoracone przdstawienie istniejącej już rzeczywistości, lub rzeczywistości w powijakach o której masy nie mają pojęcia... To już się dzieje!

 SI zmioptła wszelkie życie w Kosmosie i przeoczyła malutką planetę na krańcach Kosmosu- Ziemię, gdzie życie miało szanse przetrwać...

 

Niestety lud ziemski składający się m.in z idiotów powiadomił SI - "patrzcie - tu jesteśmy!"

 Więc wzięła się za  nas przeznaczając do eksterminacji...

"oświeciła" mózgi idiotów, do stworzenia narzędzia zagłady wszelkiego życia na Ziemi...

Portret użytkownika Kwazar

JA jestem ja i jestem ZA ! Z

JA jestem ja i jestem ZA ! Z drugiej strony to nałukowcy próbują stworzyć portal do innego świata równoległego? To wspaniale! Ja sobie myślę, czyje szmbo sie prędzej do którego świata przeleje? Bo my tu w tym naszym, to się trochę już dusimy.

Portret użytkownika ąę

OBYWATELE SEZON OGÓRKOWY W

OBYWATELE SEZON OGÓRKOWY W PEŁNI. Ale gdyby się okazało ,że ten drugi ŚWIAT istnieje to pewno jest tam też równoległa Hameryka,równoległy Israel i równoległa Polandia. Więc po cholerę mam się tam przenosić ?I tak mam już dosyć problemów w tym pierwszym ,NAJLEPSZYM ZE ŚWIATÓW...

Portret użytkownika r.abin

Jeśli tłumacz się nie pomylił

Jeśli tłumacz się nie pomylił, to użyta terminologia skłania do przypuszczenia - że mamy do czynienia z "fascynującą" paranauką. Cząstki elementarne w tunelu, nieprzekraczalna ściana i przejście przez (silny) magnes? (może to kolejne wcielenie Tesli). A kto finansuje badania - można wiedzieć?

Strony

Skomentuj