Naukowcy pracują nad systemem rodem z "Raportu Mniejszości"

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
W filmie "Raport Mniejszości" mieliśmy okazję zobaczyć system, który identyfikuje przyszłych przestępców i uruchamia alarm jeszcze zanim dana osoba złamie prawo. Co ciekawe, technologia tego typu powstaje właśnie w Wielkiej Brytanii.

 

Na dzień dzisiejszy rzeczywistość przestawiona w "Raporcie Mniejszości" jeszcze nas nie dotyczy ale wszystko najwyraźniej zmierza właśnie w tym kierunku. Naukowcy z Cardiff University opracowali system futurystycznych kamer CCTV, który potrafi zaalarmować policję jeszcze zanim podejrzany popełni przestępstwo.

 

Technologia jest obecnie we wczesnym etapie rozwoju. Obecnie potrafi ona jedynie analizować ruchy człowieka aby przewidzieć, czy dojdzie do bójki. Gdy system uzna, że podejrzany ma zamiar kogoś zaatakować, policja natychmiast zostanie o tym poinformowana - zanim osoba podejrzana rzeczywiście popełni przestępstwo.

 

Futurystyczny system nie jest jeszcze na tyle rozwinięty ale z pewnością da początek przyszłym, bardziej zaawansowanym technologiom. Po prostu pewnego dnia możemy zdać sobie sprawę z tego, że film "Raport Mniejszości" przestał być jedynie filmem, a naszą rzeczywistością.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika rocky

cos wam powiem o UK, to

cos wam powiem o UK, to cokolwiek sobie nie wymysla, to i tak to wszystko bedzie ch....warte, czemu? moj kolega jest kierowca ciezarowki, niedawno zostal napadniety przez paru bambusow i okradziony-w czasie pracy, z ciezarowki bambry kradly co-polskie piwo. po tym jak zwiali zadzwonil na policje i co, i gowno, czekal tak dlugo ze zadzwonil po raz kolejny i powiedzial ze dzwoni do gazety, wiec dopiero sie raczyli pojawic.
jak masz sasiada co napieprza muzyka o 2 am, to jak zadzwonisz na policje to powiedza ze to nie ich sprawa, masz pisac listy do departamentu i oni kiedys zrobia dochodzenie...takich przykladow moge mnozyc setki. "raport mniejszosci"? prosze przestance,w  UK dostaniesz pala w leb i zanim sie ktokolwiek pojawi, to umrzesz z glodu. pieprzenie w bambus.
 

Portret użytkownika Cezar

Oj te zasrane zydy to juz

Oj te zasrane zydy to juz sami nie wiedza czego chca,te koszerne swinie to zapomnieli o tym ze kazdy jest nie winny dopuki do puty nie udowodni sie mu winy.
Z drugiej strony ludzie naucza sie i to omijac,wystarczy nauczyc sie troche technik aktorskich i taki system siada.

Skomentuj