Naukowcy pracują nad stworzeniem nowej kryptowaluty lepszej od Bitcoina

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology, Uniwersytetu Stanforda oraz Uniwersytetu w Berkeley połączyli siły, aby stworzyć nową cyfrową walutę, która według nich może być rozwiązaniem największego problemu Bitcoina, czyli jego skalowalności. Nie wszyscy są jednak przekonani, że ten projekt jest dobrym pomysłem.

Nowa wirtualna waluta ma nazywać się Unit-E i jest pierwszą inicjatywą fundacji non-profit Distributed Technology Research (DTR), założonej przez naukowców w celu rozwoju zdecentralizowanych technologii. DTR planuje uruchomić Unit-E w drugiej połowie 2019 roku i ma zamiar przetwarzać nawet 10000 transakcji na sekundę, co jest znacznie większym wynikiem w porównaniu do Bitcoina, który przetwarza od 3 do 7 operacji na sekundę. Nawet Visa w ciągu sekundy przetwarza ich tylko 1700.

 

Badacz projektu i profesor inżynierii komputerowej, Pramod Viswanath, przyznał, że aby osiągnąć większą szybkość i skalowalność kryptowaluty, DTR zdekonstruowało technologię blockchain i postarano się, by udoskonalić prawie każdy jej element. 

 

Inicjatywa naukowców nie spotkała się z entuzjazem części środowiska. Ostro skrytykował ją m.in. Gabor Gurbacs, główny strateg w nowojorskiej firmie inwestycyjnej VanEck, znanej z prób wprowadzenia na rynek Bitcoina ETF. Gurbacs wyraził przekonanie, że naukowcom nie uda się stworzyć "lepszego Bitcoina", ponieważ kryptowaluta nie jest żadnym akademickim ćwiczeniem i działa w rzeczywistości.

Redaktor portalu Bloomberg, Joe Weisenthal wyraził natomiast zdumienie, że po 10 latach od powstania Bitcoina wciąż są ludzie, którzy uważają, że lepszą kryptowalutę można stworzyć poprzez zwiększanie liczby transakcji na sekundę. Redaktor jasno dał do zrozumienia, że takie inicjatywy nie rozwiążą problemu.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika euklides

To profesor nie wie, że

To profesor nie wie, że ograniczenie 3-7 transakcji na sekundę jest całkowicie sztuczne i dlatego między innymi powstał fork Bitcoin Cash, który nie ma takich problemów i może docelowo przetwarzać nawet te 10 tys. transakcji na sekundę (obecnie przetwarza do kilkuset, co całkowicie wystarcza).

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika MiamiVibe

O tym właśnie mówię

O tym właśnie mówię Smile Świadomość tego jak bardzo jesteśmy uzależnieni od widzimisię elit, którzy pstryczkiem doprowadzą motłoch do wymaganego stanu, jednym małym pieprzonym pstryczkiem... zdajesz sobie sprawę jakie to perfidne, chamskie, ale genialne w swojej prostocie, że jakiś tam uporządkowany ruch elektronów walencyjnych płynących sobie w miedzianych kablach jest w stanie kontrolować 99% ludzkiej populacji oraz wszelkie aspekty ich jestestwa ?

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika euklides

Dlatego następnym krokiem

Dlatego następnym krokiem powinna być decentralizacja systemu dystrybucji energii. Problem właśnie w tym, że ludzie chcą wszystko cyntralne, a to jak woda na młyn dla elit i władzy. Niestety jest to jeden z aspektów głupoty, który przytrafia się nawet ludziom skąd inąd inteligentnym.

Portret użytkownika kazik

Tak. Co kupisz? Najwyżej

Tak. Co kupisz? Najwyżej worek zboża. Teraźniejszy rolnik tak samo "zapier.ala" do marketu po wszystko, bo w domu nic nie produkuje. Świń nie ma, kaczek nie ma, gęsi nie ma, owiec nie ma; czasem jakiś nawiedzony ma kozy (albo na mleko dla chorych dzieci). Z kurami też niewesoło. Parę marchewek i buraki z ogródka najwyżej. A i tak mało kto chce dłubać w ziemi zgięty w pół. Taka teraz "wioska". 

Portret użytkownika baca

najelpszą kryptowalutą świata

najelpszą kryptowalutą świata o której się milczy jest PRACA - gdyby ją zamienić na punkty wymienialne za dobra ZNIKAJĄ jak płatek śniegu w piekle - wszystkie giełdy, rządy, prawnicy, sorosze, rotszyldy i pozostałe armie darmozjadów - czyli pośredników.

Praca to waluta wszechczasów, zwykła praca - którą każdy analfabeta rozumie... w chwili kiedy praca stanie się walutą - każdy system oszustów błyskawicznie zdycha...

 

Strony

Skomentuj