Naukowcy powiedzieli, co ludzie będą jeść w przypadku apokalipsy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ze względu na obecną napiętą sytuację na świecie wojna nuklearna w 2023 roku nie wydaje się już tak niemożliwa jak kiedyś. Wraz z wycofaniem się Federacji Rosyjskiej z traktatu START sytuacja stała się jeszcze bardziej niepokojąca. Jeśli dojdzie do wojny, jej konsekwencje mogą być porównywalne do skutków upadku asteroidy. Czy taki armagedon nuklearny można przetrwać, a jeśli tak to w jaki sposób przeżyć?

 

 

Na Ziemi wielokrotnie dochodziło do katastrof, które doprowadziły do ​​masowego wymierania. Jedno z nich miało miejsce około 66 milionów lat temu, kiedy asteroida Chicxulub uderzyła w naszą planetę. Według naukowców siła eksplozji była 6,5 ​​miliarda razy większa niż moc bomby atomowej zrzuconej przez Stany Zjednoczone na Hiroszimę. To właśnie to wydarzenie spowodowało wyginięcie wszystkich dinozaurów. Po zderzeniu na Ziemi rozpoczęła się tak zwana zima nuklearna, która trwała kilka lat. Wiele żywych stworzeń, w tym dinozaury, które przeżyły impakt, zmarło z głodu, ponieważ z powodu braku światła słonecznego i ciepła zatrzymał się wzrost roślin. Jednak są organizmy, które na pewno zdołają przetrwać.

Gdyby zrzucono tysiące bomb atomowych, ilość światła słonecznego na planecie zmniejszyłaby się o ponad 90 procent. Doprowadziło by to do silnego spadku średniej temperatury na planecie. Chociaż, jak powiedzieliśmy wcześniej, wojna nuklearna nie spowoduje całkowitego wyginięcia ludzkości. Jednak gwałtowne ochłodzenie uniemożliwi uprawę roli nawet w regionach, które nie zostaną dotknięte wybuchami nuklearnymi. Według niektórych naukowców głód rozpocznie się na planecie, nawet jeśli wojna nuklearna zostanie ograniczona.

Zimę nuklearną mogą wywołać nie tylko asteroidy i głowice jądrowe ale też aktywność z wnętrza planety. To wulkany mogą pogrążyć naszą planetę w ciemności i chłodzie. Na przykład 74-75 tysięcy lat temu wybuchł superwulkan Toba. Ogromna ilość dwutlenku siarki została uwolniona do atmosfery, w wyniku czego tylko 10% światła słonecznego docierało do powierzchni Ziemi. Według niektórych danych w tym czasie populacja ludzkości na naszej planecie została wtedy zmniejszona do 3-10 tysięcy osób.

 

Co ludzie mogą jeść w przypadku wojny nuklearnej? Oprócz powyższych zagrożeń dla ludzkości, nie należy zapominać, że prędzej czy później sytuacja, która miała miejsce 66 milionów lat temu, może się powtórzyć. Oznacza to, że pewnego dnia duża asteroida może uderzyć w Ziemię. Dlatego naukowcy od dawna zajmują się kwestiami przetrwania w przypadku „apokalipsy”. Wiele badań wykazało, że podczas masowego wymierania 66 milionów lat temu, kiedy wiele roślin przestało rosnąć, grzyby na Ziemi rozwijały się w najlepsze. Dlatego zdaniem niektórych ekspertów mają one kluczowe znaczenie dla przetrwania ludzi w czasie nuklearnej zimy.

Po wojnie nuklearnej z pewnością umrą biliony drzew. Oczywiście ludzie nie będą mogli jeść drzew, ale drzewa mogą stać się pokarmem dla grzybów, które nie wymagają fotosyntezy. Według niektórych obliczeń z kłody o długości około metra i grubości zaledwie 10 cm można wyhodować 1 kilogram grzybów przez cztery lata. To oczywiście niewiele, ale biorąc pod uwagę liczbę drzew, ludzie będą mogli uprawiać grzyby w wystarczających ilościach. Ponadto należy mieć na uwadze, że liczba ludności na świecie będzie się zmniejszać.

Wykorzystane zostaną również liście z drzew. Z nich ludzie mogą zrobić herbatę. Smak oczywiście nie będzie przyjemny, ale bulion może stać się źródłem witaminy C, a także innych ważnych substancji. Ponadto liście mogą stać się pokarmem dla przeżuwaczy. Resztkami drzew po wyhodowaniu grzybów można nakarmić szczury, które są w stanie trawić drewno. Dzięki temu ci, którzy przeżyją, będą mogli jeść mięso. Szczury to małe zwierzęta, ale szybko się rozmnażają. Dlatego pomysł hodowli szczurów nie wydaje się taki absurdalny. Szczury mogą stać się głównym źródłem mięsa dla ludzi.

Oczywiście naukowcy polecają też owady - jakżeby inaczej. Wiele owadów będzie w stanie przetrwać nuklearną zimę, co czyni je cennym źródłem zdrowego i łatwostrawnego białka. Nie brzmi to zbyt apetycznie, ale w przypadku apokalipsy nie będzie to miało wielkiego znaczenia.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Apokalipsa = Objawienie to

Apokalipsa = Objawienie to wspaniałe wydarzenie , to ujawnienie sie Jezusa Chrystusa  , w tej Księdze Bóg Biblii Jehowa opisał co się wydarzy zanim nasza planeta Ziemia będzie rajem dla posłusznej ludzkości

Objawienia 17: 12  „A dziesięć rogów, które ujrzałeś, oznacza dziesięciu królów,+ którzy jeszcze nie otrzymali królestwa, lecz na jedną godzinę otrzymują władzę jako królowie wraz z bestią.

10 rogów =  to narody Ziemi

Bestia = ONZ

Fałszywy prorok =  to USA

Objawienia 19: 20  I pochwycono bestię,+ a wraz z nią fałszywego proroka,+ dokonującego przed nią znaków,+ którymi wprowadzał w błąd tych, co otrzymali znamię+ bestii, i tych, co oddają cześć jej wizerunkowi.+ Oboje zostali żywcem wrzuceni do ognistego jeziora, płonącego siarką.+ 21  A pozostali byli pozabijani długim mieczem siedzącego na koniu,+ mieczem, który wychodził z jego ust.+ I wszystkie ptaki+ nasyciły się+ ich ciałami.+

Objawienia 17:14  Ci stoczą bitwę z Barankiem,+ ale Baranek ich zwycięży,+ ponieważ jest Panem panów i Królem królów.+ Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.+

A co potem :

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Mateusza 5:  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

1 Koryntian 2:  Ale jak jest napisane: „Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują”.+

Przysłów 15:  Oczy Jehowy są na każdym miejscu;+ obserwują złych i dobrych.+

Hebrajczyków 4:13  I nie ma stworzenia, które by było niewidoczne dla Jego wzroku,a ale wszystko jest obnażone i zupełnie odsłonięte dla oczu Tego, któremu mamy zdać rachunek.b

Hioba 31:14  to co zrobię, gdy przeciwko mnie wystąpi sam Bóg? Co Mu odpowiem, gdy zechce mnie rozliczyć?

Dzieje 17:31  Bo ustalił dzień, w którym zamierza w prawości sądzić świat za pośrednictwem tego, którego sam wyznaczył. A gwarancję, że tak się stanie, dał wszystkim ludziom przez wzbudzenie go z martwych”.

Rzymian 2:16   Stanie się to jawne w dniu, gdy Bóg przez Chrystusa Jezusa osądzi wszystko, co ludzie skrywają — zgodnie z głoszoną przeze mnie dobrą nowiną.

Rzymian 14:12   Tak więc każdy z nas sam za siebie zda sprawę Bogu.

Ten artykuł to bajki i ludzie prawi nie muszą sie bać Apokalipsy - Objawienia , tak jak Noe nie bał sie potopu :

Łukasza  21: 26  A za dni Syna Człowieczego będzie tak, jak było za dni Noego+: 27  ludzie jedli, pili, mężczyźni się żenili, kobiety wydawano za mąż — aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki+ i przyszedł potop, i zgładził ich wszystkich+. 28  Podobnie było za dni Lota+: ludzie jedli, pili, kupowali, sprzedawali, sadzili, budowali. 29  Ale w dniu, w którym Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i zgładził ich wszystkich+. 30  Tak samo będzie w dniu, w którym zostanie objawiony Syn Człowieczy+.

Mateusza 25: 31  „Kiedy Syn Człowieczy+ przyjdzie w swojej chwale wraz ze wszystkimi aniołami+, wtedy zasiądzie na swoim wspaniałym tronie. 32  Będą przed nim zebrane wszystkie narody i będzie oddzielał jednych ludzi od drugich, jak pasterz oddziela owce od kóz. 33  Owce postawi+ po swojej prawej stronie, a kozy po lewej+. 34  „Wtedy Król powie do tych po swojej prawej stronie: ‚Chodźcie, pobłogosławieni przez mojego Ojca, odziedziczcie Królestwo przygotowane dla was od założenia świata.

41  „Następnie powie do tych po swojej lewej stronie: ‚Przeklęci, odejdźcie ode mnie+ w ogień wieczny+, przygotowany dla Diabła i jego aniołów+

45  A on im odpowie: ‚Wiedzcie, że czego nie zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych, tego nie zrobiliście dla mnie’+. 46  I ci zostaną bezpowrotnie zgładzeni*+, a prawi będą żyć wiecznie”+.

Portret użytkownika Kwazar

"co ludzie będą jeść w

"co ludzie będą jeść w przypadku apokalipsy" ? Odpowiedź jest bardzo prosta.Po błyskawicznym wyjedzeniu tego, co pozostało sprzed apokalipsy,zaczną jeść wszystko, co jeszcze się tylko nadaje do zjedzenia. Czyli  (o bogusie !!!!) Dzieci, Psy,koty,ptaki,szczury,myszy robaki i co tam jeszcze.Potem jak już i tego zabraknie, zaczną zjadać samych siebie a potem w końcu przyjdzie czas, że zdechną ostatni z ostatnich z głodu i pragnienia. Fakt, nie jestem naukowcem więc mogę się mylić. Czasami jednak z doświadczenia wiem,że jak jestem głodny, to zjadłbym np.Konia z kopytami Lol A co będzie jak na prawdę będę głodny a koń i kopyta już dawno zjedzone ? 

Portret użytkownika 23

@Oświecony77, jestem Z

@Oświecony77, jestem Z Bydgoszczy, czy możesz się pomodlić do swojego medium, żeby śmierć weszla do mojej rodziny, bo nie wytrzymuje mieszkania z ułomnymi gojami. Nie odbierałem ci światła ale się zastanawiam czy masz moc i czy zadziała. Pozdrawiam Tomek

Portret użytkownika Medium

co to za gramatyka  znac zes

co to za gramatyka  znac zes ?

Staropolska gramatyka. Z lektur ona u mnie pochodzi, nie z języka potocznego. "Żeś" to skrót od dwóch wyrazów: "że jesteś".

Lubię czasem jej używać, szczególnie gdy chodzi o związek teraźniejszości z konkretnymi czasami z przeszłości. 

P.S. W Bydgoszczy byłam na kursie, w 1984 roku.

Strony

Skomentuj