Naukowcy potwierdzili, że Wielka Piramida w Gizie koncentruje energię elektromagnetyczną

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Międzynarodowy zespół ekspertów dokonał naukowej oceny reakcji Wielkiej Piramidy w Egipcie na promieniowanie elektromagnetyczne. Udało się udowodnić, że zależnie od rezonansu fal radiowych, budowla jest w stanie koncentrować energię elektromagnetyczną zarówno w swoich komnatach, jak i pod piramidą. 

 

Wielkie piramidy egipskie pozostają nadal Bardzo zagadkowymi budynkami. Nawet z wykorzystaniem dzisiejszym technologii stworzenie takich precyzyjnych kamiennych budowli nastręczałoby bardzo duże trudności. Jednak jakoś udało się to starożytnym budowniczym. Jest to tak niesamowite, że do dzisiaj trwa spór naukowy odnośnie tego jaki jest prawdziwy cel istnienia piramid.

 

Najczęściej uznawana teoria zakłada że piramidy są ogromnymi grobowcami. Rzeczywiście wielu z nich odnajdywane komory grobowe a w nich zmumifikowane ciała władców i notabli Starożytnego Egiptu. Jednak w Wielkiej Piramidzie znajdującej się w Gizie koło Kairu, zwanej niekiedy piramidą Cheopsa, nie znaleziono nigdy żadnego sarkofagu ani ciała. Co więcej, w całej budowli nie ma również żadnych inskrypcji. Powoduje to, że do dzisiaj pojawiają się rozmaite teorie odnośnie rzeczywistego celu powstania tej niezwykłej kamiennej struktury.

Wiele z hipotez zakłada, że piramidy są czymś w rodzaju przekaźników energii, których działania nie rozumiemy. Do tej pory było to jednak uważane raczej za teorie spiskowe niż równoprawne hipotezy. Okazało się jednak, że wykonane niedawno badania naukowe mogą nieoczekiwanie wesprzeć te rzekomo nieprawdopodobne teorie. Okazałoby się wtedy, że gigantyczne kamienne ostrosłupy z Egiptu pełnią zupełnie inną funkcję niż funeralna.

 

Naukowcy z ITMO University i Laser Zentrum w Hannoverze, twierdzą, że udało im się potwierdzić niezwykłe właściwości Wielkiej Piramidy w Egipcie. Dowiedziono, że niezwykły kamienny budynek wchodzi w interakcje z falami elektromagnetycznymi. Są one zauważalne zwłaszcza w stanie rezonansu elektromagnetycznego, kiedy piramida może dosłownie koncentrować energię w swoich wewnętrznych pomieszczeniach, a także pod budynkiem, gdzie znajduje się trzecia, rzekomo niedokończona komnata.

Ustalono to ponad wszelką wątpliwość w przypadku komnat, gdzie rozmieszczono odpowiednie czujniki, dzięki którym ustalono zmiany dystrybucji pól elektromagnetycznych wewnątrz piramidy po poddaniu jej określonym oddziaływaniom. Teraz naukowcy mają zamiar odtworzyć ten niezwykły efekt w skali nano. Dzięki poznaniu takich oddziaływań można będzie w przyszłości stworzyć nawet nową gałąź elektroniki, na przykład produkując specjalne sensory skłądające się z nanocząstek imitujących piramidy.

 

Wyniki badań na temat reakcji na promieniowanie elektromagnetyczne zarejestrowanej w Wielkiej Piramidzie, zostały opublikowane w prestiżowym magazynie Journal of Applied Physics.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

W Polsce jakis konstruktor

W Polsce jakis konstruktor opracował wysokowydajny panel fotowoltaiczny w kszatłcie piramidy . I na podstawie tego wysnuto teorię że piramidy egipskie były po prostu podstawkami do obudowania panelami fotowoltaicznymi. I ta zniknięta w czasach historycznych okładzina to były ponoć te panele a nie żadne kamienne płyty. Niestety zdjęcie ilustracyjne pokazuje jednak że w okolicach czubka zostało trochę jakieś okładziny kamiennej a nie z paneli fotowoltaicznych.

Portret użytkownika Lisek

Egipcjanie nie pozwalają

Egipcjanie nie pozwalają prowadzić obecnie żadnych prac badawczych o wykopaliskach ( Zahi Hawass ) nie wspominając o czym przekonało się ostatnio kilku naukowców trafiając do ich więzienia za to tylko, ze cos chieli zmierzyć na zewnątrz. Co ciekawe starożytne artefakty giną z muzeach w Egipcie i są zastępowane kopiami. Jest bardzo dużo zdjęć to potwierdzających choc obecnie nie wolno już robić zdjęć aby tego nie udowadniać. Tak więc można domniemać, że na masowa skalę wszystko sprzedają i rozkradają a ta kultura jest im obca i obojętna. W czasie gdy płonęła Katedra w Paryżu na wielką piramidę wdrapał się Egipcjanin i zaczął ja niszczyć – zrzucił jej  

Portret użytkownika Gayka

W tych piramidach nigdy nie

W tych piramidach nigdy nie znaleziono żadnych zwłok. A już napewno nie Cheopsa. Znaleziono JEDNĄ inskrypcję, wydrapaną gdzieś na ścianie prawdopodobnie przez robotnika albo rabusia, z jego imieniem. 

Tymczasem wystarczy zobaczyć jak wyglądają prawdziwe grobowce w Dolinie Królów.Ile tam kartuszy.

Nie bez przyczyny na całym świecie piramidy są ukrywane i niszczone. Setki piramid w Chinach, w Andach itd. Gdyby to były grobowce, nikt by ich nie niszczył. Spraszano by turystów i robiono na nich cieżką kasę. Tymczasem rozwala się je ciężkim sprzętem, zasypuje ziemią i zalesia... Rządy na całym świecie stają na głowie, by zniszczyć i ukryć to, co z piramid zostało. Utrudnia się badania, nie dopuszcza naukowców, zaprzecza nawet gigantycznej piramidzie w Bośni. Ileż Bośniacy mogliby na niej zarobić! Robiono by to ze zwykłymi grobowcami, skoro można wyciągnąć z nich pieniądze? Skoro wyjmuje sie trupy z grobowców, wystawia za szybkami w muzeach i doi z ludzi kasę. A iluż by chętnie zapłaciło za możliwość zwiedzania piramid? 

Strony

Skomentuj