Naukowcy potwierdzili, że przebiegunowanie Ziemi występuje cyklicznie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowe badanie sporządzone przez naukowców z Uniwersytetu w Liverpoolu, dostarczyło nowych dowodów odnośnie cyklicznej natury ziemskiego pola magnetycznego. Opublikowane w Proceedings of the National Academy of Sciences badanie potwierdza teorię, że siła ziemskiego pola magnetycznego okresowo słabnie a interwał między tymi zjawiskami to około 200 milionów lat.

 

Pole magnetyczne Ziemi osłania naszą planetę przed promieniowaniem słonecznym. Nie jest ono całkowicie stabilne pod względem siły i kierunku. W przeszłości, dochodziło nawet do całkowitego odwrócenia się biegunów magnetycznych Ziemi. Wiązało się to oczywiście, z poważnymi konsekwencjami dla ziemskiego życia. Ostatnie badania sugerują, że masowe wymieranie na przełomie dewou i krabonu, jest związane z tym zjawiskiem i podwyższonymi poziomami UV-B.  

Naukowcy przeprowadzili termiczną i mikrofalową analizę paleomagnetyczną (technika unikalna dla Uniwersytetu w Liverpoolu) na próbkach skał ze starożytnych wylewów lawy we wschodniej Szkocji. Pozwoliło to zmierzyć siłę pola geomagnetycznego w kluczowych okresach czasu, na temat którego w zasadzie nie ma wiarygodnych danych.

„Nasze odkrycia rozpatrywane wraz z istniejącymi zbiorami danych, potwierdzają istnienie około 200 milionów lat cyklu siły ziemskiego pola magnetycznego związanego z procesami w głębi Ziemi... Nasze odkrycia dostarczają również dalszego wsparcia, że ​​słabe pole magnetyczne jest związane z odwróceniem biegunów, podczas gdy pole jest generalnie silne podczas superchronu (okresu szczególnej siły).” - powiedziała paleomagnetystka i główna autorka artykułu, dr Louise Hawkins:

W badaniu przeanalizowano wszystkie pomiary z próbek sprzed 200 do 500 milionów lat, zebranych w ciągu ostatnich - 80 lat.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Oleńka

Większość populacji nie wie

Większość populacji nie wie co się dzieje i nawet nie ma pojęcia, że nie rozumie.  Czas jest krótki do przyjścia Odkupiciela. Będzie płacz i zgrzytanie zębów. Jednak jest jeszcze czas na zejscie ze swoich bezbożnych dróg. Przyjdą w ostatnich dniach szydercy pełni szyderstwa, którzy będą postępowali według własnych żądz. 

Portret użytkownika Pani Lidzia

Tak to prawda, najgorsze że

Tak to prawda, najgorsze że ludzie łączą chrześcijaństwo z katolicyzmem. Katolicyzm wiadomo co wyprawia , a jezuicki papierz , szkoda słów , katolicy powinni jak najszybciej wypisać sie z tej paskudnej sekty, pozbyć się figurek i obrazków , łańcuszków i medalików. Oni zachowują się jak opętani bo żadna argumentacja do nich nie dociera a wszystko mają przed oczyma. Nie na darmo jest napisane że będą patrzeć ale nie zobaczą i będą słuchać ale nie usłyszą, bo są ślepi i głusi choć mają oczy i uszy sprawne.

pozdrówka.

 

Portret użytkownika oswiecony77

4 Żałośnie wygląda ziemia,

4 Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała;
świat opadł z sił, niszczeje,
niebo wraz z ziemią się wyczerpały.
5 Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców,
bo pogwałcili prawa,
przestąpili przykazania,
złamali wieczyste przymierze.
6 Dlatego ziemię pochłania przekleństwo,
a jej mieszkańcy odpokutowują;
dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi
i mało ludzi zostało. Tak, upusty otworzą się w górze
i podwaliny ziemi się zatrzęsą.
19 Ziemia rozpadnie się w drobne kawałki,
ziemia pękając wybuchnie,
ziemia zadrgawszy zakołysze się,
20[[ ziemia się mocno będzie zataczać jak pijany ]]
i jak budka [na wietrze] będzie się chwiała;
grzech jej zaciąży nad nią,
tak iż upadnie i już nie powstanie.
21 Nastąpi w ów dzień to, iż Pan skarze
wojsko niebieskie tam, w górze5
i królów ziemskich tu - na dole.
22 Zostaną zgromadzeni, uwięzieni w lochu;
będą zamknięci w więzieniu,
a po wielu latach będą ukarani.
23 Księżyc się zarumieni, słońce się zawstydzi5,
bo zakróluje Pan Zastępów
na górze Syjon i w Jeruzalem:
wobec swych starców będzie uwielbiony.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Skomentuj