Naukowcy potwierdzili niebezpieczeństwa związane z rozpylaniem aerozoli do walki z globalnym ociepleniem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zespół naukowców Narodowego Centrum Badań Atmosfery USA dowodzi, że metody polegające na celowym rozpylania aerozoli siarczanowych w stratosferze ziemskiej, uważane za panaceum do walki z globalnym ociepleniem, mogą się okazać nie tylko nieskuteczne, ale i groźne. Wnioski ekspertów opublikowano w czasopiśmie Nature Geoscience. 

 

Technologia SRM - Solar Radiation Management - jest znana od wielu lat, mimo, że przez wielu laików uważana jest za "teorię spiskową". Teraz wreszcie jawnie zasugerowano, że manipulacje atmosferą w celu zwiększenia ziemskiego albedo mogą mieć katastrofalne skutki i w konsekwencji doprowadzić do jeszcze większego chaosu w ziemskiej pogodzie. 

 

W 2015 roku grupa badawcza kierowana przez Johna Moore'a profesora z Beijing Normal University, zaproponowała technikę walki z globalnym ociepleniem poprzez rozpylanie aerozoli, w postaci związków siarki. Opryski proponowano w górnych warstwach atmosfery. Celem ich miałoby być stworzenie filtra, który odbije promieniowanie słoneczne. Zdaniem ekspertów ograniczy to wzrost średniej temperatury i pozwoli nią sterować. Koszt projektu szacowano na 10 mld dolarów rocznie.

Oficjalnie technologia SRM nie wyszła z laboratoriów i jest rozważana wyłącznie teoretycznie, jako modele matematyczne i symulacje w superkomputerach. Jednak jest ona oparta o silne przesłanki, bo wiadomo empirycznie, że duże erupcje wulkaniczne są w stanie wyemitować tyle gazów i pyłu, że ochładza to Ziemię niekiedy na kilka lat, jak w przypadku erupcji Pinatubo na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

 

Tematem zajęli się specjaliści z National Center for Atmospheric Research, którzy modelowali aerozole rozpylane w stratosferze na obu półkulach. Według badania, metoda ta może zmniejszyć wpływ globalnego ocieplenia na lądzie gdyby została wdrożona w okresie od 2020 do 2099.

Jednak ten „stratosferyczny welon” nie zatrzyma procesu ogrzewania się oceanu, co przyczyni się do zwiększenia gęstości i zasolenia wody w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Poza tym, ze względu na spodziewane wtedy zmniejszenie opadów, przyspieszy to topnienie lodowców i w konsekwencji i tak doprowadzi do podnoszenia się poziomu mórz.

 

Zwolennicy teorii o antropogenicznym globalnym ociepleniu, skupieni w ramach, rzekomo niezależnego ciała naukowego działającego pod egidą ONZ, czyli Międzyrządowego Panelu ONZ w sprawie Zmian Klimatu (IPCC) ostrzegają, że ​​utrzymanie obecnego poziomu emisji gazów cieplarnianych może zwiększyć średnią temperaturę atmosfery ziemskiej o 1,5 stopni do końca wieku. To spowoduje ich zdaniem pożary lasu, susze, nieurodzaj i wymieranie raf koralowych.

 

Pewną formą stosowania technologii SRM są niewątpliwie smugi pozostawiane przez samoloty rejsowe. Latają one w wyższych partiach atmosfery i pozostawiają za sobą zasiew dla chmur typu cirrus, które zasnuwają potem niebieskie niebo mleczną substancją. To zdumiewający zbieg okoliczności, bo dokładnie tak wyglądałoby celowe rozpylanie substancji stanowiących ekran odbijający promieniowanie słoneczne.

Można zatem udawać, że nie widzi się szachownic nad naszymi głowami, będąc pewnym, że to zupełnie normalne smugi, ale nie można nie zauważać efektu jaki wywierają smugi na ziemski klimat. To oczywiste, że zjawisko to nie jest pomijalne. Trudno wierzyć w to, że nad nami latają specjalne cysterny i tworzą szachownice. Można jednak podejrzewać, że coś jest dodawane do paliwa lotniczego, co po spalaniu staje się jądrami kondensacji, tworzącymi długo utrzymujące się formacje sztucznych chmur.  

 

Zresztą fakt, że technologia SRM ma za zadanie minimalizowanie wpływu Słońca na temperaturę Ziemi, to właściwie jest to dowód na to, że za ocieplenie naszej planety odpowiada przede wszystkim Słońce, a nie fetyszyzowany przez te grupy interesu dwutlenek węgla, który tak zapalczywie zwalczają wyznawcy świeckiej religii globalnego ocieplenie powodowanego przez ludzkość.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Katarina

Na stronie agencji badawczej

Na stronie agencji badawczej o, o ktorej piszecie artukuly o SRM sa owszem, ale zbytniej krytyki w nich nie ma. Raczej suchy naukowy opis metod, resulatow, wykresy itd link : https://ncar.ucar.edu/
Czy moglabym prosic o linka do art zrodlowego ? Jestem przeciwnikiem SRM i teorii globale warming wiec kazda negatywna wypowiedz badaczy jes na wage zlota. W tych ich opracowaniach nie znajduje jedna zbytniej krytyki , przeciwnie na oko wyglada, ze to agencja rzadowa popierajaca te działania. 

Portret użytkownika wrotycz

Manipulacja pogodą nie ma

Manipulacja pogodą nie ma prawa się powieść na dłuższą metę bo Ziemia zawsze wraca do równowagi po każdym rozchwianiu, może to jednak doprowadzić do jeszcze większych zagrożeń pogodowych bo każda akcja ze strony człowieka wyzwala reakcję ze strony przyrody. Człowiek będący częścią przyrody powinien dostosować się do zmian klimatu wywoływaną przez samą Ziemię - wulkany, huragany, trzęsienia ziemi, ale już wycinka lasów na każdej szerokości to zmiany w klimacie wywołane przez człowieka, najpierw zmiany na małych obszarach, regionalne, a potem obejmujące glob, za to odpowiada rabunkowa gospodarka. Ziemia po rozchwianiu klimatu wywołanym przez człowieka też wróci do równowagi ale kosztem większych zniszczeń i nieprzewidywalności zdarzeń. Człowiek może sobie tworzyć swoje prawo względem siebie ale prawa przyrody są niezmienne i odwieczne, dobrze jest je najpierw poznać a potem dopiero brać się do jego zmiany. 

Portret użytkownika Zn

Przepraszam że się powtarzam

Przepraszam że się powtarzam ale gdyby ktoś nadal nie miał pojęcia czym są "tajemnicze spirale" lub "okręgi" widywane  na niebie podczas startów rakiet kosmicznych/ balistycznych (pomijając przypadki ewidentnego fałszerstwa z pomocą programów graficznych) to informuję że zgodnie z nie tylko moimi przypuszczeniami są to prawdopodobnie elementy działań w ramach geoinżynierii, czyli rozsiewania związków siarki, nadzorowane przez ONZ a realizowane w "kosmicznych",  ponad oficjalnymi "podziałami politycznymi" struktur satanistycznego NWO!. Czy jest gdzieś dokumentacja pokazująca na co i gdzie idą pieniądze z haraczu za CO2?.  Nie jest tak żebym się chwalił czy przypisywał sobie dar przewidywania lub szczególnych zdolności analitycznych.  Gdy w dwóch miejscach, odległych od kreowania sensacji (niestety nie zapisałem tych stron. Jedna była portalem informacyjnym a druga to jakiś mały portalik lub blog meteorologiczny) wyczytałem, że gdy po (celowym) wyburzeniu wież WTC w USA (trzech budynków WTC gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, plus Pentagon) wstrzymano loty samolotów komunikacyjnych nad USA na blisko tydzień, to meteorolodzy zauważyli tam spadek średniej temperatury o około dwa stopnie. Stąd  wiem że ludzkość ponosi częściowo winę za to co się dzieje w atmosferze ale nie tak jak to nam usiłują wmówić cwaniacy od okradania narodów pod pretekstem handlu CO2. Cwaniacy grabiący pieniądze na budowanie nor dla "elit" i na jakieś inne tajne programy by przetrwać planowaną lll w. św. i prorokowany spadek planetoidy w rejonie Karaibów oraz możliwe wypiętrzenie lądu na Atlantyku czy na północ od Europy, które to wydarzenia prorokowali niektórzy jasnowidze.  Poszukajcie drugiej części serii filmów o "Nieśmiertelnym" (pomija "wartość artystyczną". Chodzi o sugestie zawarte w tym filmie zbieżne z tym co wiemy o geoinżynierii) czy "Bladerrunner'a" (pierwszego i tego ostatniego). satanistyczne Hollywood, tak jak zapowiadało w swoich produkcjach wydarzenia z września 2001 roku, czy próby rozpętania pandemii poszczepionkowych ("Resident Evill", "12 Małp", "Jestem legendą" itp.) tak samo zapowiada nam wytworzenie wokół Ziemi nieprzepuszczalnej dla promieni słonecznych zasłony gazowo-pyłowej.

Portret użytkownika Jestem, który jest

Dziś mieliśmy ewidentny dówd

Dziś mieliśmy ewidentny dówd do czego służy  ta .. geoiżynieria. Na pewno do niczego dobrego. Jak zwykle w Święto Katolickie mścili się dzisiaj do upadłego. Wystarczy popatrzeć co robią od kilku dni z jonosferą !!! Takiego czegoś jeszcze nie było. Tylko po to żeby zniszczyć Święto i tak jest za kazdym razem, gdy są ważne wydażenia polityczne np. wybory itp, żeby manipulować ludźmi. Widać jednak, że BESTIA taci siły całkowicie i już nawet nie ma sił pluć właną krwią, dlatego całkiem zostanie pokonana. I to się dziej TERAZ TU ...

Portret użytkownika Olaf

Przestan bredzic czlowieku bo

Przestan bredzic czlowieku bo tylko obnizasz poziom i narazasz ludzi na osmieszenie .No chyba ze robisz to celowo dla dyskredytacji artykulu o chemtrails ,tez wierze w Boga ale nie w religie .Moze kiedys sie przekonasz ze kazda religia nie jest prawdziwa . Bog istnieje ale kompletnie go nie znamy zas biblia nie opisuje Boga ale jest historią ludzkosci choc juz nie ma w niej tyle oryginalu co powinno to łatwo zrozumiec ze postaci tam przedstawiane nie sa Bogami czy Bogiem a sama biblia pochodzi z jeszcze wszesniejszych zapisow (Sumer)

W skrocie bylo to tak: 

Kiedys kiedys mielismy taką cywilizacje jak obecnie ale na wyzszym poziomie technicznym i nagle bum w wyniku katastrofy ekologicznej lub Nibiru lub wojny szlag trafil prawie calą ludzkosc wraz z ich techniką .Ostala sie tylko niewielka grupa (byc moze na orbicie lub gdzies poza ziemią ) ktora zaczela na nowo stawiac cywilizacje od nowa. Z czasem ta grupa stala sie niezrozumiala z ich (a wlasciwie naszą) technologią ktorej ludzie po prostu zapomnieli a regres staje sie szybko i juz praktycznie w drugim pokoleniu .Ta oto powstalo bajanie o przybyszach z gwiazd 

 

Niestety widac ze kroczymy znowu ta samą sciezką ku zagladzie i pewnie kiedys będzie podobnie  zaczniemy znowu od nowa a kto wie ile razy juz tak bylo ? Ewolucja jest bzdurą i kosmici takze .Wszechswiat i czlowieka stworzyl Bog czyli istota wyzsza ktora stoi poza prawami ktore sama nadala czyli poza czasem ,poza innymi prawami ktore obowiazują.Uplywu czasu tak naprawde nie ma ani nie ma nawet materii choc wydaje nam sie mocno ze jest inaczej .Ten swiat jest czyms w rodzaju matrixa i opiera sie na energii bo nawet atom nie jest do konca materialny .Pomysl skad bierze sie materia bobierze sie z oddzialywania sil wewnatrz atomu .Odbywa sie tam rych energii w wyniku ktorego powstaje materia ale jest ona ulotna bo itnieje dotąd dokąd ruch i odzialywanie energii nie ustaną a wiec materie tworzy energia nie odwrotnie .Materia istniej tymczasowo a to ze jest namacalna i widzalna oraz odczuwalna zawdzieczami naszemu mozgowi ktory odpowiednio interpretuje sygnaly docierajace do nas poprzez zmysly .Interpretuje a nie przekazuje prawde bo tak zostal zaprojektowany  dlatego np mozna go szukac np oglądajac nieruchowe obrazki puszczone odpowiednio szybko i w odpowiedniej kolejnosci(telewizja) tak sie dzieje bo rowniez sygnaly z rzeczywistosci podobnie przerabia i dlatego obraz w TV jest ruchomy tak jak rzeczywistosc . Ech duzo by pisac na ten temat 

Pozdrawiam .

 

Portret użytkownika avik

Dokładnie Tak tworzenie

Dokładnie Tak tworzenie sztucznych chmur ociepla a nie obniża klimat pod spodem wystarczy porównać noc gdy niebo jest zasnute chmurami calkiem a noc z czystym gwieździstym! Sztuczne chmury i tak przepuszczaja ponizej promeniowanie słoneczne a to co sie przedostaje nie moze wypromieniować noca w kosmos sztuczne chmury są jak inspekt/szklarnia kto nie wie o co chodzi w nocy niech wejdzie do takiego i porówna temperatóry w nim a na zewnątrz

 

Portret użytkownika Kimbur

Otóż dzisiaj nad miastem

Otóż dzisiaj nad miastem Łodzią rozpylano chemtraile. Szarobiaławe zasłonki powstawały.

Szanowny Autorze, samoloty rozsiewające chemtraile latają poza standardowymi korytarzami powietrznymi, trudno więc mówić tutaj wyłącznie o samolotach rejsowych. Trzeba mieć zgodę na loty poza oficjalnymi korytarzami.

Skomentuj