Naukowcy potwierdzili biblijną opowieść o potopie!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z University of Durham w Wielkiej Brytanii potwierdzili wystąpienie biblijnego potopu. Odkryli, że około 15 tysięcy lat temu poziom mórz na całym świecie gwałtownie podniósł się o 18 metrów.

 

Zdaniem Brytyjczyków powodem nieoczekiwanego zjawiska było katastrofalnie szybkie topnienie lodowców. Według danych geologicznych pod koniec ostatniej epoki lodowcowej, około 14 600 lat temu, poziom mórz wzrastał dziesięciokrotnie szybciej niż obecnie, i to w ciągu zaledwie 500 lat, co doprowadziło do zalania ogromnych obszarów lądu. 

 

Do tej pory nie było jasne, które lodowce są odpowiedzialne za to globalne wydarzenie, określane w literaturze naukowej jako MWP-1A (Meltwater Pulse 1A), ale niektóre dowody wskazują na pokrywy lodowe na półkuli północnej.

Naukowcy doszli do wniosku, że większość stopionej wody spadła na wybrzeże Ameryki Północnej i Eurazji, a całkowita objętość stopionego lodu dwukrotnie przewyższała objętość wszystkich lodowców Grenlandii. Wkład Antarktydy w katastrofie był wtedy, ku zdziwieniu specjalistów, niewielki.

 

Uważa się, że uwolnienie ogromnych ilości słodkiej wody zakłóciło globalną cyrkulację oceanu. Jednak nie jest jeszcze jasne, co dokładnie spowodowało tak szybkie topnienie. Zdaniem naukowców podobny scenariusz może zostać zrealizowany w przyszłości. Wnioski na ten temat zostały opisane w artykule opublikowanym w czasopiśmie Nature Communications.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

A fujj mi z Holly Bajbelllem

A fujj mi z Holly Bajbelllem co to mi o Potopie trąbi.Sęk w tym, że Holly Bajbell to KOPIA o wiele wcześniejszych przekazów z tego no...Sumeru.A fuj mi z jakimś Sumerem jak już, to tylko naukowo do tego podchodzić.A fuj mi z naukowcami, co mi się naukowo wypowadają o jakimś Potopie, co to oni w glinie i ziemi widzą. Nie wierzę w wierze a wierzę w ATEIZM ! Żadengo Potopu, to nie było i nie będzie.Uwierz mi a potem cię ochszczę i znowu nam w PRAWDZIE wyjdzie po naszemu albo,co gorsza po ichniemu a prawdy prostej to niedoświadczysz  NIGDY :)) 

Portret użytkownika Sio

W każdej bajce jest trochę

W każdej bajce jest trochę prawdy.
Tylko, że potopów było wiele. Arka Noego zabrała kury i kozy nic więcej.
Zostało wielu ludzi i nie wszystko było zatopione no i potopu nie zorganizował Bóg tylko zjawiska pogodowe, które ciemny lud nazwał bogiem. Bóg był na ziemi tylko raz - kiedy zakładał nowy ład i cywilizację i ponownie przychodzi przed zniszczeniem i założeniem nowego. Religie są stwarzane przez ludzi i duchy i zapewniam, że Bozia nie wiele wie o ludzie izraela, biblii i koranie.
Nie musi być wszechwiedzącym bo nie zajmuje się pierdołami

Portret użytkownika Quark

Ten dzisiejszy "nowy ład" to

Ten dzisiejszy "nowy ład" to jedynie kolejna odsłona próby wprowadzenia światowego komunizmu ale w nowoczesnej formie bo te siermiężne , radykalne i uparcie tkwiące przy starych doktrynach się nigdzie nie sprawdziły. A ew. bogowie nic z tym wspólnego nie mają tak jak i z poprzednimi. Przecież ta "bozia" to tylko bidna żydowska kobiecina , którą obdarzono kultem równie bez zasadnym jak i jego syna , który przecież próbował im to tłumaczyć mówiąc : "Za kogo mnie uważacie ? 

A ci co do tego wszystkiego dążą , niby "piąte przez dziesiąte" wiedzą co chcą powiedzieć (czyli zrobić) ale .. źle zęby układają ! I wychodzi tego żałosna karykatura czyli kupa .

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Wielki potop jest faktem

Wielki potop jest faktem który jest znany we wszystkich kulturach i religiach. Tak jak biblia nie przekazuje dokładnych przyczyn i skutków potopu tak "nałkowcy" nie powinny się w ogóle na ten temat wypowiadać bo śmierdzi na kilometr ich pseudo-cieplarnianą agendą.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Quark

Jak epoki lodowcowe , tak i

Jak epoki lodowcowe , tak i potopy wraz z zagładami zdarzać się będą cyklicznie i taki jest tutaj porządek rzeczy - bo "pantarei" . Nasza cywilizacja techniczna nie jest pierwszą i nie ostatnią na tej planecie a my jedyne co możemy zrobić to właściwie wykorzystać dany nam tu czas .. Bo jak widać po starożytnych ruinach , budowlach i wykopaliskach , nie tacy już "mocarze" na ziemi mieszkali i wszelki "ślad" po nich zaginął poza śladami .. A my dzisiaj zastanawiamy się jakim cudem komuś udało się wznieść megalityczne budowle dawno temu , podczas gdy nie potrafimy tego zrobić obecnie ? Co więcej starożytni podróżowali też w kosmosie i nie jest wykluczone , że udało im się uniknąć zagłady osiedlając się na jakiejś nowo skolonizowanej planecie .. Mity mówią też o wielkich wojnach z użyciem broni jaką dziś znamy z fantastyki naukowej dopiero , czyli skoro oni nie zaradzili nieuchronnemu to co nas czeka jeśli nie zaczniemy dobrze kombinować ? Podsumowując aroganckie przekonanie o własnej "potędze" bywa często zgubne !

Portret użytkownika Arya

nie tacy już "mocarze" na

nie tacy już "mocarze" na ziemi mieszkali

Tylko jestem ciekaw, czy pochodzili z Ziemii, czy może przybyli na Ziemię. A jak doszło do wojny (np. takiej, jaka jest opisana w Mahabharacie), to uciekli, tak jak sugerujesz. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Quark

Trudno to stwierdzić ale w

Trudno to stwierdzić ale w średniowiecznych niemczech zaobserwowano "nowożytną" wojnę "bogów" nad ziemią (w powietrzu) co pozwala sądzić , że ktoś tu jednak wciąż jest , coś robi ukradkiem i sobie żyje obok nas niezauważony - obserwacje UFO to raczej nie są przybysze z dalekich planet lecz "miejscowi" obseratorzy , nadzorcy itp. https://presume.pl/bitwa-ufo-nad-norymberga 

A co do starożytnych megalitów to nie sądzę , żeby ktoś zadał sobie trud przybycia na ziemię , zbudowania np. świątyń , piramid itd. a potem sobie odleciał porzucając wszystko na pastwę miejscowego "ziemiaństwa" .. Raczej byli to tutejsi czyli ludzie "przyszłości" ale w naszej przeszłości - atlanci mogli mieć taką technologię o jakiem marzymy i podróżować swobodnie po całej ziemi niosąc "oświecenie" mniej rozwiniętym ludom tak jak obecnie my biali trzęsiemy planetą a rasy kolorowe co najwyżej korzystają z naszych osiagnięć. Jednakowoż z doniesień świadków (także tych uprowadzonych) wiadomo , że ziemię odwiedza wiele ras obcych zarówno bardziej przypominajacych owady , gady jak i ssaki także łudząco podobne do ludzi - wszak powstaliśmy "na obraz i podobieństwo" . I jak kiedyś obcy pomagali pierwotnym ludziom cywilizacyjnie , wręcz otwarcie się komunikując , tak teraz kontaktów unikają gdyż widząc nasz dość szybki postęp techniczny starają się z "boku" oczekiwać na "pierwszy kontakt dyplomatyczny" uprawniający przyjecie ziemian do gwiezdnej federacji . 

Wiele mitów ludów pierwotnych wspomina  jednak , że ich odlegli w czasie przybysze przybyli na ziemię z plejad i oriona czyli , że zostali tu osiedleni (być może właśnie po owej wyniszczającej wojnie) żeby znów szybko zaludnić ziemię aby się "nie zmarnowała" tak piękna planeta .. Ale jest jeszcze jedna b.intersująca kwestia , mianowicie część szkieletów dinozaurów (obecnych w muzeum) została celowo pomalowana pewną specyficzną farbą (na połyskujący brąz) i teraz po co ? Okazuje się , że ta farba" stanowi ekran radiacyjny przed promieniowanie jonizującym gdyż kości tych dinozurów są wysoce radioaktywne (!) , co nasuwa przypuszczenie , że gady te zostały celowo zgładzone bronią jądrową (przez kogo ?) aby zrobić miejsce dla m.in ludzi.. Co więcej w archeologicznych wykopaliskach znaleziono setki (!) rzeźbionych figurek glinianych a także malowideł garncarskich przedstawiajacych ludzi i dinozaury koegzystujące razem - tak jak dzisiaj nasze zwierzęta domowe jak bydło . 

Podsumowując być może starożytni po wojnie atomowej wcale nie oglecieli (przynajmniej nie wszycy) ale część z nich schroniła się w podziemnych i podwodnych bazach "UFO" a jakich teraz krążą legendy i widząc po jakimś czasie , że powierzchnię zaludniła nowa populacja ziemian , postanowili pozostać w ukryciu i się nie ujawniać dla obopulnego dobra.

Portret użytkownika BG

JEŻELI DO TEGO DODASZ , ŻE

JEŻELI DO TEGO DODASZ , ŻE OSTATNIE BADANIA ARKTYCZNEGO LODU POTWIERDZAJĄ, ŻE JESTEŚMY W CHŁODNIEJSZYM OKRESIE OD 8000 LAT, PRZY NIE NAJWYŻSZYM STĘŻENIU CO2 W CIĄGU TEGO OKRESU, TO "TEORIA GLOBALNEGO OCIEPLENIA WYWOŁANEGO PRZEZ CZŁOWIEKA" UPADA. WYSTARCZY NIE BYĆ IGNORANTEM NAUKOWYM ,CZYLI EKOTALIBEM !!!

Portret użytkownika inzynier magister

przed potopem robili hybrydy

przed potopem robili hybrydy ! dlatego Bóg zesłał potop ! odnajdywane są wielkie czaszki hybryd humanoidów ! Dziś tak samo szatańskie loże diabła NWO chcą robić znowu hybrydy ! W Angli loże diabła zaatakowały polski kościół !

Policja w Londynie przerwała w polskim kościele wielkopiątkowe nabożeństwo Męki Pańskiej. Ktoś zadzwonił po funkcjonariuszy twierdząc, że wierni naruszają zasady sanitarne.

W Wielki Piątek w kościele w londyńskim Balhalm odbywało się nabożeństwo Męki Pańskiej, prowadzone przez polskiego kapłana przede wszystkim dla polskich wiernych. Modlitwa jednak komuś się nie spodobała. Zaalarmowano policję i funkcjonariusze nakazali przerwanie nabożeństwa. Ksiądz powiedział wiernym, że nie wie, o co chodzi: wszyscy mają maski, zachowują dystans, na nabożeństwo była rejestracja. Jednak policjant, który wszedł do kościoła, powiedział z ambony, że wszyscy muszą opuścić kościół, bo zostały złamane reguły.

Szanowni Państwo, to zgromadzenie jest, niestety, niezgodne z prawem zgodnie z obowiązującymi obecnie regulacjami koronawirusowymi - powiedział policjant. - Nie możecie spotykać się wewnątrz w tak dużej ilości osób - dodał.

W Polsce należy szybko powołać komisję państową do zwalczania loży wolnomurarskich diabelskich NWO ! Wszystkich polityków należących do loży i organizacji tajemnicy należy postawić w stan oskarżenia o zdradę panstwa polskiego i działanie na szkodę. Prośmy o miłosierdzie Chrystusa Pana byśmy wygrali !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj