Naukowcy pokazali, jak będzie wyglądać Ziemia za 300 milionów lat

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Nowy superkontynent na Ziemi pojawi się w rejonie Oceanu Spokojnego już za 200-300 milionów lat. Według naukowców z Curtin University w Australii stanie się to w wyniku zderzenia istniejących kontynentów.

 

Przez ostatnie 2 miliardy lat kontynenty Ziemi zderzały się ze sobą, tworząc superkontynent co 600 milionów lat. Oznacza to, że istnieje cykl superkontynentalny. W związku z tym za kilkaset milionów lat współczesne kontynenty powinny się ponownie połączyć.

 

Najstarszy z superkontynentów, którego istnienie udowodniła nauka, nosił nazwę Nuna. Powstała 1,8 miliarda lat temu, kolejna była Rodinia - 1 miliard lat temu i Pangea - 300 milionów lat temu

 

Geolodzy modelowali oczekiwany ruch płyt tektonicznych planety i na podstawie wyników stworzyli mapę Ziemi za 300 milionów lat. Zaproponowali przy tym nazwać nowy kontynent Amasia. 

 

Jego podstawą będą Ameryka i Azja, które połączą się ze sobą. Australia ma do odegrania szczególną rolę – jako pierwsza zadokuje do Azji, a potem „przymocuje” płyty tektoniczne.

W rezultacie Ocean Spokojny zniknie, a reszta połączy się w jeden superocean.

 

W Amasii poziom morza będzie niższy niż obecnie w różnych częściach świata. We wnętrzu superkontynentu będzie panować susza z dużymi dziennymi wahaniami temperatury.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika socrates

Ten euklides to taka kurwa

Ten euklides to taka kurwa jest, że wywyższa się ponad wszystkich, a tak naprawdę mało wie. Kiedyś się kłócił z Angelusem w kontekście ciśnienia pary, ale on to faktycznie coś tam wiedział i zachował poziom wypowiedzi. Już lepiej wypada Q i Emel.

Portret użytkownika dd

Fantazje mitycznych naukowców

Fantazje mitycznych naukowców. Pisząc naukowcy stara się odwrocić uwagę od stanu faktycznego. To samo było z mitycznym narodem zwanym Nazistami - chyba zamiszkiwali Nazję. Ten obrazek pokazuje, że ktoś ma plan wymieszania całych narodowości i stworzenie jednego państwa z jednym rządem - a dalszą śpiewkę to już większość zna.

Portret użytkownika kiedyTENreset

Nie potrafią zlikwidować ze

Nie potrafią zlikwidować ze sklepów plastiku, nie potrafią przewidywać pogody na 3 dni... xD błagam, ten tekst NAUKOWCY to, tamto, jest tak wyświechtany, jak zaufanie do polityków. Gówno wiedzą i taka jest prawda. Do tego nie trzeba mieć tekstu NAUKOWCY.

 

Portret użytkownika Obserwator

Do Moderator.

Do Moderator.

To nie portal religijny.

Ale na tym portalu są wyznawcy religii katolickiej i innych i jak was - wszystkich straszą np. wiecznym piekłem , to was to nie gorszy i ich nie blokujecie ,  ale jak my piszemy , ze na Ziemi będzie raj  i życie wieczne to was to gorszy i blokujecie , jak to nie jest portal religijny to czemu innych wyznań nie blokujecie , czy MODERATOR jesteś obiektywny ???? to wasza demokracja ????

Mateusza 7:  bo jakim sądem osądzacie, takim będziecie osądzeni,+ i jaką miarą odmierzacie, taką wam odmierzą.+

Takim jak ja zostaje wysłać ten wpis wydrukowany do Rządu RP - Ministra Pana Ziobry  , żeby zobaczył co na tym portalu się dzieje  , czy to jest dobre wyjście dla tego portalu ????? proszę o przywrócenie mojego logowania "ba"

Portret użytkownika euklide⁣s

Takim jak ja zostaje wysłać

Takim jak ja zostaje wysłać ten wpis wydrukowany do Rządu RP - Ministra Pana Ziobry  , żeby zobaczył co na tym portalu się dzieje  , czy to jest dobre wyjście dla tego portalu ????? proszę o przywrócenie mojego logowania "ba

Za co ty chcesz trafić do nieba? Za donosicielstwo? Wszyscy dobrze wiemy że Ziobro to bandyta, ale on nawet nie przeczyta twoich wypocin chory psychicznie poyebie.

Portret użytkownika Mordo

i  zrobiłem skrypt do

i  zrobiłem skrypt do ukrywania postów, a że admin cie wyrzucił, widocznie zdecydowała większość forumowiczów. Ludzie nie chcieli mojego skryptu ani twoich postów. Ciejawe czy to admin czy jakiś inny jest jeszcze moderator.

Portret użytkownika KittySlayer

 

 

Szanse na przetrwanie homo sapiens do tego czasu czyli utworzenia się nowego superkontynentu są zerowe - mówimy tutaj o okresie za około 300 milionów lat.
Pod znakiem zapytania jest przetrwanie do tego czasu ludzi - obstawiam również zerowe szanse na to, jeżeli już to będzie to kolejny rodzaj czy gatunek ludzi.
Mówimy tutaj o 300 milionach - w ciągu ostatnich pojawiło się wiele gatunków i zginęło czy wymarło, dinozaury pojawiły się 220 milionów lat temu, owady na Ziemi pojawiły się około 400 milionów lat temu itd a gdzie ludzie za 300 milionów lat - po prostu nie ma, zero.

Przypomnę, że ludzie pojawili się na Ziemi zaledwie chwilę temu , bo około 4 miliony lat temu - przyjmując że te małpy żyjące 4 miliony lat temu, to są powiedzmy naszymi przodkami.

Nie neguję powstania kolejnego superkontynentu, bo nie da się zaprzeczyć, że kontynenty się przemieszczają i jeszcze w jakimś kierunku i z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć gdzie będą za jakiś czas.

Te przewidywania nie uwzględniają katastrof, które bez wątpienia wystąpią w ciągu najbliższych 300 milionów lat a które będą miały globalny wpływ na Ziemię i również na tą ziemię, która wystaje ponad poziom wody, do takich katastrof zaliczyłbym:

- wybuch Superwulkanu i prawdopodobnie kilku,
- walnięcie w Ziemię dużego obiektu (asteroida, kometa) takiego powiedzmy 20+ kilometrów a to może doprowadzić do ogromnych zmian 
czy przemieszczenia ziemi na Ziemi, obecnie nie do oszacowania tych potencjalnych ruchów ziemi i takie walniecie może w każdej chwili nastąpić,
- opadanie na Ziemię pyłu kosmicznego a tego jest ponad 5 tysięcy ton rocznie, to ile tego będzie za te 300 milionów lat i o ile Ziemia zwiększy swój rozmiar? i to będzie miało wpływ na w zasadzie wszystko, w tym i ruch kontynentów.

Te "badania" naukowców to takie akademickie rozważania, które średnio rozgarnięty uczeń Gimnazjum by zrobił, bo nie uwzględniają wielu zmiennych (wspomniałem tylko o kilku) a ograniczają się do obecnego przemieszczania się kontynentów i to z określoną "prędkością".

Muszą pokazać, że coś "robią mONdrego" w końcu są naukowcami i siedzą na ciepłych posadkach za grubą kasę i są potrzebni - CHAAAAA poza tym nie chciłałbym nikogo urazić ale Australia nie jest jakim uznanym miejscem badań naukowych, kraj pastuchów z kilkoma miastami (3-4) gdzie mieszka trochę ludzi i tyle - potencjalne miejsce rozmieszcenia atomówek przy granicy Chin + Japonia w przypadku kolejnego konfliktu po banderlandii.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika ​euklides

Nie neguję powstania

Nie neguję powstania kolejnego superkontynentu, bo nie da się zaprzeczyć, że kontynenty się przemieszczają i jeszcze w jakimś kierunku i z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć gdzie będą za jakiś czas

Nie da się zaprzeczyć? Właśnie, że się da.... Natomiast nie da się zaprzeczyć, że osoby, które wyznają tą teorię to półgłówki, które nie mają własnego rozumku i wszystko przyjmują na wiarę jak religię. Weź sobie jajko i obserwuj czy jego skorupka nie popęka sama z sibie tworząc przemieszczające się łupinki.

Strony

Skomentuj