Naukowcy podważają teorię Wielkiego Wybuchu - Wszechświat istnieje od zawsze?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Większość naukowców jest przekonana, że Wszechświat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu. Teoria ta, która miałaby wyjaśniać jego powstanie, jest bardzo popularna. Jednak uczeni opracowali nowy model, według którego Wszechświat istnieje od zawsze a Wielki Wybuch nigdy nie miał miejsca.

 

Najnowszy model Wszechświata został opracowany przez Ahmeda Faraga Ali'ego z egipskiego Benha University oraz Sauryę Das z brytyjskiego University of Lethbridge. Uważają oni, że osobliwość z której rozpoczął się Wielki Wybuch jest największym problemem ogólnej teorii względności, ponieważ wygląda to tak, jakby wszelkie prawa fizyki nagle przestały działać.

 

Model naukowców uwzględnia ciemną materię i ciemną energię, próbując rozwiązać wszystkie problemy ale jednocześnie odrzuca teorię Wielkiego Wybuchu. Uczeni w swoich badaniach opierali się o prace fizyka teoretyka Davida Bohma, który na początku lat 50. badał możliwość zastąpienia geodezji klasycznej trajektoriami kwantowymi.

 

Ali i Das zastosowali te trajektorie do równań, które również w latach 50. opracował indyjski fizyk Amal Kumar Raychaudhuri. W ten sposób udało się otrzymać poprawione o korekcję kwantową równania Friedmanna, czyli podstawowe równania kosmologii relatywistycznej, które określają ewolucję Wszechświata.

 

Opracowany przez nich model posiada elementy teorii kwantowej oraz ogólnej teorii względności. Ali i Das zakładają, że Wielkiego Wybuchu nigdy nie było a Wszechświat, w kategorii fizycznej, jest wypełniony kwantowym płynem, który składa się z tzw. grawitonów - jest to hipotetyczna cząsteczka, która nie posiada masy i odgrywa kluczową rolę w kwantowej teorii względności.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu astronomicznego:

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kotma

To tak w skrócie. Nowa teoria

To tak w skrócie. Nowa teoria powstania wszechświata czyli ze wszechświat istnieje od zawsze jest dla nas ludzi niezrozumiała bo dobrze każdy z nas wie że tu na ziemi i w kosmosie zawsze jest początek i koniec. Więc analizując wszystkie dziedziny narodziła się myśl iż wszechświat stworzyli kosmici. Od zarania dziejów nas odwiedzają tak jak by nas kontrolowali, umieją robić cuda ze statkami kosmicznymi choć by znikać i wiele więcej opisane w relacjach bliskich spotkań z ufo. Ale znowu tu nasuwa się pytanie. Kto stworzył kosmitów? Więc możemy tylko się domyślać jak powstał ten kosmos. Koś powiedział mi że wszechświat stworzył Bóg. A ja zdałem pytanie. A kto stworzył Boga? A ten ktoś odpowiedział. Siły nadprzyrodzone. A ja dalej. A kto stworzył siły nadprzyrodzone? I tu już ten ktoś niemiła odpowiedzi. Więc jeszcze nie umiemy odpowiedzieć na to pytanie:Jak powstał wszechświat?  

Portret użytkownika editi

Wielki wybuch wymyślili

Wielki wybuch wymyślili kreacjoniści aby potwierdzić wiarę w stworzenie świata przez Boga. Teraz ateiści próbują to obalić, wmawiając że świat istniał od zawsze. No bo skoro istniał od zawsze, to nie mógł być stworzony przez Boga.
Swiat jest jednak bardzo skąplikowany i niepjoęty dla najpotężniejszych umysłów. Mnie jednak zastanawia inna kwestia. Dlaczego poruszając się w linii prostej, powiedzmy w górę od ziemi z zawrotną szybkością wrócimy dołem do punktu wyjścia?

Portret użytkownika Kazek12

Wielki wybuch to wymysł

Wielki wybuch to wymysł skorumpowanych "naukofców" , którzy za pieniądze ogłosza każdą teorie, która będzie słuzyć rządzącym swiatem syjonistom , z Rothschildem i jego popmocniukami na czele.

Portret użytkownika bogdan4957

badacz zjawisk niewydarzonych

badacz zjawisk niewydarzonych wrote:

Witam szanowne grono internetowych naukowców. Z mojej strony napiszę tak - wiem, że nic nie wiem.
Pokory życzę.

Witam serdecznie.Do znanej nam maxymy arystotelessa,można by dodać: Są tacy,że nie wiedzą że nic nie wiedzą.

asenizator

Portret użytkownika Blu3

A mi wielki wybuch jak

A mi wielki wybuch jak najbardziej pasuje...
Bo skoro miedzy 0 a 1 jest nieskonczenie wiele punktów to miedzy 0 i pierwszym nieskonczonym punketm kolo zera jest również nieskończenie wiele punktow...tak samo jak upakowac energie i mase w nieskonczenie maly punkt (bo nik nie powiedziel ze przed wielkim wybuchem nic nie bylo...jest mowa że wielki wybuch zapoczątkował nasz wrzechświat...ale mogła być tam nieskończona ilość energi i masy w nieskończenie małym punkcie upakowana...aż w końcu wszystko to co się mieściło mega upakowane w punkcie eksplodowało i zaczęła się ekspansja energi i masy...z masy powstały wszystkie planety niebieskie, a energia pcha i rozciaga dalej nasz wszechświat promieniując różnymi falami...;-)

Strony

Skomentuj