Naukowcy po raz pierwszy zmodyfikowali genetycznie ludzkie zarodki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Zespół naukowców z Chin jako pierwszy na świecie dokonał modyfikacji genetycznej ludzkiego zarodka. Jednak podczas badań doszło do wielu błędów i niechcianych mutacji a prace zostały źle przyjęte przez środowisko naukowe.

 

Eksperymentami zajęli się naukowcy z uniwersytetu Sun Yat-sena w Guangzhou, którzy do swoich badań wykorzystali zarodki z klinik leczenia niepłodności. Genetycy użyli specjalnej techniki umożliwiającej edycję genów, zwanej CRISPR/Cas9 - przypomina ona edycję zwykłego tekstu. Dzięki niej można odnaleźć i wyciąć fragment DNA a następnie wstawić w jego miejsce dowolny kod. Za pomocą tej metody starano się zmodyfikować gen HBB, który jest odpowiedzialny za śmiertelną chorobę krwi beta-talasemię.

 

Chińscy uczeni przyznali iż zastosowana metoda jest bardzo nieefektywna. Do swoich badań wykorzystano w sumie 86 embrionów, lecz tylko w kilku przypadkach udało się dokonać prawidłowej edycji genu. Zbyt często dochodziło również do niechcianych mutacji, dlatego genetycy postanowili przerwać eksperymenty. Zresztą świat naukowy ostrzegał wcześniej przed przeprowadzaniem takich testów, które dotychczas były prowadzone jedynie na dojrzałych komórkach ludzkich oraz na zarodkach zwierzęcych.

 

Główny autor badania Junjiu Huang przyznał po prostu iż metoda rzeczywiście okazała się nieskuteczna. Co więcej, prestiżowe czasopisma naukowe Nature oraz Science postanowiły nie publikować prac z powodów etycznych. Jednak jak się dowiadujemy, w Chinach istnieje kilka innych zespołów badawczych, które prowadzą podobne testy na ludzkich zarodkach.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy-chin-jako-pierwsi-swiecie-zmodyfikowali-ludzkie-zarodki

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

"Genetycy użyli specjalnej

"Genetycy użyli specjalnej techniki umożliwiającej edycję genów, zwanej CRISPR/Cas9 "

- chińscy genetycy na przykładzie ludzkich embrionów UDOWODNILI iż ta zapewne OPATENTOWANA przez kogoś technika to zwykła propagandowa LIPA ratując tak życia tysięcy ludzi jacy się już nie skuszą na kolejną "magiczną szczepionkę" z poprawiaczem bazującym na CRISPR/Cas9 przez co CZYJEŚ ZAPLANOWANE JUŻ DOCHODY Z LUDOBÓJSTWA nie zostaną zrealizowane co wzbudziło oczekiwany APLAUZ wszelkich mend czących żyda Mengele eksperymentującego na gojach dla potęgi pusynnych UBERMENSCHIEN jako swojego idola....

Drugie dno takich newsów, MAMONA bo etyka od dawna jest łamana w podziemiach "demokratycznych" laboratoriów chodujących SUPERŻOŁNIERZY 4 nazistowskiej rzeszy semickiej w probówkach z materiałów z porwań "na ufo"....

Portret użytkownika lolo

Tworzenie "nowego człowieka".

Tworzenie "nowego człowieka". Właściwość komuny. Mnie zastanawia czy bardziej nie jest to ustawione na zmianę świadomości ludzi by zakaceptowali każde wynaturzenie niż na rzeczywisty sukces biologiczny. Parę lat temu wypuszczono w przestrzeń medialną "sukces" w klonowaniu człowieka, zdaje się przez Koreańczyków, nie jestem pewien... Sukces okazał się medialną ściemą, ogólnie wywołał początkowe oburzenie ale możliwość została tak jakoś w ogólności zaakceptowana. Takie oswajanie - poziomy oswajania - ze sprowadzaniem ludzi do poziomu jeszcze jednego zwierzęcia w globalnej zagrodzie, z którym można zrobić wszystko w ramach "hodowli". Ciekawe, co na to sceptycy co do NWO?

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika lolo

A komunę to krasnale albo UFO

A komunę to krasnale albo UFO robiły? Przypominasz mi jednego klienta co to przyszedł na "wydawkę" dla bezdomnych po posiłek. Akurat miałem okazję to zobaczyć. Siostra zakonna kazała mu dmuchnąć w alkomat i wyszło ok. 3 promile. A on patrząc na wynik: skąd się to wzięło? Pewnie UFO go porwało i mu fluidami władowali albo jaki krasnal ogrodowy pod drzewem...
Co do wymienionej przez Ciebie części ciała to owszem krzak ma z nią wiele wspólnego, zwłaszcza przy pewnego rodzaju potrzebach a w okolicy nie ma innych miejsc ustronnych.
Myślisz, że przez powtarzanie inwektyw przybędzie Ci prestiżu, "nieodrodny synu" Stefana?
Poziom Twojej wiedzy jest już nawet nie żenujący. Rozumiem, że nie jesteś moim entuzjastą. Na Twoim miejscu z taką wiedzą, jaką prezentujesz też bym nie był. Misiu idź do Jasia Fasoli, Twego idola, jak to kiedyś wspomniałeś i pobaw się z jego misiem w piaskownicy. To akurat zajęcie dobre dla Ciebie.
 

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika lolo

A co to znaczy "tęczowy

A co to znaczy "tęczowy pajacu"? Czyżby Twój poziom argumentacji sięgnął już dna bo merytorycznie nijak nie da się go uzasadnić? Ale zdaje sie - prócz wybitnie niewyszukanych inwektyw - na więcej Cię nie stać.
Drogi Misiu.
Kompletnie nie zrozumiałeś tego co napisałem o "ściemie medialnej". Potwierdza to tylko to, co Ci już przekazałem drzewiej, że przynosisz wstyd swoim nauczycielom, którymi się tak chełpisz albo... są to nauczyciele spod "budki z piwem". Jako człowiek zaawansowany wiekowo - choć tu może być problem z demencją starczą - powinieneś pamiętać co to jest "budka z piwem". Powinieneś uczyć się myślenia od @Tata Buki entuzjasto NWO.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Tata Buki

Z tym oswajaniem to tak jak z

Z tym oswajaniem to tak jak z tą przypowieścią
"Jeżeli wrzucić żabę do wrzącej wody to od razu wyskoczy. ALE - jeśli wrzucić tą żabę do zimnej wody i powoli podgrzewać to żaba się ugotuje."
 
Sceptycy co do NWO żyją w świecie bata i marchewki i dobrze im w tym dopóki mają wyj..ne na wszystko. A ci zaś w internecie to zazwyczaj pionki popleczniki co mają nadzieje że nagle cały świat zapomni o NWO i d..y nadstawią na rznięcie Smile
To tak jak ten dowcip 
Mówi świnia do świni: 
- słyszałaś że hodują nas na schabowe, mielone itd ? 
- no co ty w teorie spiskowe wierzysz ? 

Portret użytkownika lolo

Najbardziej bawi mnie w tym -

Najbardziej bawi mnie w tym - choć słowo "bawi" może nie jest najwłaściwsze bo to w końcu tragedia - że owi "pożyteczni idioci" będą się później dziwić za co dostają w d... i będą mówić: przecież myśmy nic złego nie zrobili. Przypomina mi się tu - mówił o tym chyba Szewach Weiss -  jak Żydzi węgierscy kiedy byli zsyłani do gazu, "najpobożniejsi z pobożnych" też mówili: przecież myśmy nic złego nie zrobili.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Tata Buki

Co zrobisz, nic nie poradzisz

Co zrobisz, nic nie poradzisz na to że ktoś jest beztroskim, inny ktoś arogantem lub ktoś tam zwykłym zawistnym snobem co będzie wiedział że się myli ale uparcie mówił i pisał że czarne to białe. 
Wiem o co biega i też nie raz mam ironiczny uśmiech Smile
Jak to powiedział za życia Mahatma Gandhi:
 
,,Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.”
 
Mam wrażenie że jesteśmy na etapie "z tobą walczą"
Pozdro Smile

Portret użytkownika Medium

Totalne skrzywienie

Totalne skrzywienie współczesnej nauki!
Trzeba wreszcie zrozumieć, że na świat fizyczny dużo poprawniej oddziaływać z delikatniejszych poziomów i delikatniejszymi metodami niż brutalna fizyczna ingerencja.
 
 

Strony

Skomentuj