Naukowcy po raz pierwszy zbadali fale mózgowe umierającej osoby

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy zarejestrowali aktywność umierającego ludzkiego mózgu i odkryli rytmiczne wzorce fal mózgowych, podobne do tych, które występują podczas snu, przypominania sobie informacji i medytacji. Najnowsze badania sugerują pewną organizacyjną rolę mózgu podczas śmierci i mogą wyjaśnić wspomnienia, które pojawiają się podczas NDE.

 

Procesy zachodzące w mózgu tuż przed śmiercią pozostają nieznane nauce. Jednak neurobiolodzy starają się zrozumieć zjawiska, które zachodzą na tym etapie życia. Wyniki badań opublikowane w Frontiers in Aging Neuroscience sugerują, że ludzki mózg może pozostać aktywny i skoordynowany w trakcie, a nawet po śmierci.

 

Naukowcy z estońskiego Uniwersytetu w Tartu zastosowali elektroencefalografię wobec 87-letniego pacjenta z epilepsją, któremu próbowano udzielić pomocy. Pacjent dostał zawału serca i zmarł, jednak badanie pozwoliło po raz pierwszy w historii zarejestrować aktywność umierającego ludzkiego mózgu.

 

 

Zespół sprawdził fale mózgowe pacjenta na 30 sekund przed i po ustaniu akcji serca. W tym czasie zauważono wyraźne zmiany w aktywności fal gamma, które odpowiadają za funkcje poznawcze takie jak koncentracja, sen, medytacja, odzyskiwanie wspomnień czy przetwarzanie informacji.

 

Naukowcy uważają, że taka aktywność może sugerować, iż mózg odtwarza ostatnie wspomnienia z życia tuż przed śmiercią. Wcześniej podobne zmiany w aktywności fal gamma zarejestrowano wśród szczurów, co sugeruje, że taka aktywność jest po prostu biologiczną reakcją mózgu i może być obecna u wszystkich gatunków.

 

Najnowsze obserwacje oparte są tylko na jednym przypadku i pochodzą od pacjenta, który doznał urazu, drgawek i obrzęku, co utrudnia interpretację danych. Jednak estońscy neurobiolodzy planują przeprowadzić podobne badania również na innych pacjentach.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tomasz123

WBiblii śmierć jest porównana

WBiblii śmierć jest porównana do snu.

Ewangelia Jana 11;11-15 BP:"(11) To rzekł. A potem mówi im: Nasz przyjaciel Łazarz zasnął, ale idę go obudzić. (12) Powiedzieli Mu uczniowie: Panie, jeżeli zasnął, wyzdrowieje. (13) Jezus mówił o jego śmierci, im zaś się wydawało, że mówił o zwykłym zaśnięciu. (14) Wtedy więc Jezus powiedział im otwarcie: Łazarz umarł. (15) I cieszę się, że nas tam nie było. A to ze względu na was, abyście uwierzyli. Ale chodźmy do niego"

Pierwszy List do Koryntian 15:20 BP:"(20) A jednak Chrystus zmartwychwstał i to pierwszy spośród tych, którzy posnęli."

Po śmierci człowiek przestaje istnieć,nic mu się nie śni i nic nie może zrobić.Zapis jego jaźni i przeżyć trafia do SzeoluGrobu ,Piekła(różne nazwy ,ta sama funkcja).Dopiero gdy otrzymuje ciało (duchowe lub cielesne)może znowu żyć i pamiętać.

Portret użytkownika ba

Tylko nie napisałeś kiedy

Tylko nie napisałeś kiedy zmarły otrzymuje nowe ciało duchowe lub cielesne i co to oznacza , Biblia odpowiada :

Jana 5: 28  Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci+ usłyszą jego głos 29  i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia;+ ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu.+

Dzieje Apostolskie 24: 15  i mam w Bogu nadzieję,+ którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie+ zarówno prawych,+ jak i nieprawych.+

1 Koryntian 15: 44  Zasiewa się ciało fizyczne,+ wskrzeszone zostaje ciało duchowe.+ Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe.

To  Bóg Biblii decyduje kogo wskrzesi , wzbudzi z martwych w jakim ciele, czy duchowym czy cielesnym, Jezus został wzbudzony z martwych w ciele duchowym i tak samo 144 tys Rządu Niebiańskeigo zostaną wzbudzeni w ciele duchowym , a cała reszta w ciele fizycznym - materialnym , A co  to oznacza dla ludzkości , ze ten Rząd zrealizuje  wolę  Bożą wzgledem ludzkości - przywróci rajskie warunki na Ziemi ! w tedy sie spełni  to co Jezus powiedział :

Łukasza 23: 43  A on rzekł do niego: „Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną+ w Raju”.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+

Portret użytkownika inzynier magister

nie życzęnikomu zle,

nie życzę nikomu zle, zwalszcza panu Kaczyńskiemu ale pewni Rosjanie coś zrobią Polsce za tą pomoc wojskową ukraińcom co przepowiedział Jackowski jasnowidz !

Ławrow o nadziei na kompromis. Kaczyński usłyszał groźbę od człowieka Putina | PRZEGLĄD FAKTÓW

https://www.youtube.com/watch?v=XX3Svl9ZGX0

jedynie Polska jeszcze ma kilku kapłanów którzy jadą za granicę do cywilizacji iluminacko szatańskich..., bo już na świecie nie ma takiego kraju z najwyżą cywilizacją katolicką jak Polska !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj