Naukowcy po raz pierwszy w historii odkryli pozaziemskie białko

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy przebadali meteoryt Acfer 086, który w 1990 roku spadł na terytorium Algierii. Okazało się, że kosmiczna skała zawierała białko pochodzenia pozaziemskiego. Jest to pierwsze takie odkrycie w historii.

 

Nowe białko, które odnaleziono stosując wysokoprecyzyjną spektrometrię mas, otrzymało oficjalną nazwę - hemolityna. Składa się ono z łańcuchów aminokwasów glicyny i hydroksyglicyny oraz atomów żelaza, tlenu i litu. Białko jest również znacząco wzbogacone deuterem, ciężkim izotopem wodoru.

 

Zespół kierowany przez Malcolma McGeocha z Plex Corp, który dokonał tego odkrycia, twierdzi, że hemolityna posiada dość nietypowy stosunek deuteru do wodoru, który nie występuje wśród aminokwasów, obecnych na Ziemi. To sugeruje, że białko pochodzi z kosmosu – z dysku protosolarnego lub chmury molekularnej.

Obecność pozaziemskiego białka jeszcze nie dowodzi istnienia życia pozaziemskiego, lecz odkrycie samo w sobie ma duże znaczenie dla astrobiologii. Pokazuje ono, że w przestrzeni kosmicznej występuje bardzo złożona chemia, przypominająca tę, która występuje na naszej planecie. Zdaniem naukowców, przypadkowe rozpoczęcie procesów biochemicznych wydaje się teraz mniej prawdopodobne, a to może wskazywać, że życie jest szeroko rozpowszechnione w kosmosie.

 

Odkrycie białka pozaziemskiego w meteorycie to kolejny dowód na obecność złożonej chemii poza Ziemią. Wiemy już, że duże cząsteczki organiczne obecne są w cienkiej atmosferze Tytana, księżyca Saturna, a aminokwasy odnajdywano w meteorytach i kometach.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Illuminat13

3 To, że widziałeś żelazo

3 To, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną [oznacza, że] zmieszają się oni przez ludzkie nasienie, ale nie będą się odznaczać spoistością, podobnie jak żelazo nie da pomieszać się z gliną.(Dn 2,41-43)   to dla osla ktory pytal sie dlaczego byl potop i dlaczego po potopie YHWH kazal mordowac cale nacje i zwierzeta w rejonie Dzieje sie tak teraz ze po swiecie chodza hybrydy ludzko duchowe i stworzenie ciagle jest modyfikowane Wplyw duchow nefilimow na ten wymiar jest bardzo duzy [technologia polityka finanse religie media ] Az do konca tego swiata

Mt, 13, 24-30

 

Przypowieść o chwaście

24 Inną przypowieść im przedłożył: «Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swej roli. 25 Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. 26 A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. 27 Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: "Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?" 28 Odpowiedział im: "Nieprzyjazny człowiek to sprawił". Rzekli mu słudzy: "Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?" 29 A on im odrzekł: "Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. 30 Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza"  n odpowiedział: Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie. Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha! – Mat. 13:37-43 (BT  https://www.youtube.com/watch?v=w16gtn0WtlU  lepiej niech wojsko odpusci bo nie ma pojecia z czym ma do czynienia Wojna ktora nadchodzi duzymi krokami jest tylko apogeum innej wojny o wiele bardziej skomplikowanej

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj