Naukowcy po raz pierwszy byli w stanie teleportować cząstki na 44 kilometry

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy po raz pierwszy byli w stanie teleportować kubity fotonów na odległość 44 km. To nowy światowy rekord odległości dla kwantowej teleportacji.


Zespół naukowców z Enrico Fermi National Accelerator Laboratory, który działa w ramach Departamentu Energii USA, powiedział, że podczas eksperymentu osiągnęli wskaźniki dokładności do 90 procent, potwierdzone eksperymentami w dwóch różnych sieciach.

 

Eksperci twierdzą, że technologia przez nich stosowana jest kompatybilna z nowoczesnym sprzętem telekomunikacyjnym, nie wymaga jego zmian, kładąc dodatkowe światłowody w przyszłości mogą być one wykorzystane do stworzenia kwantowego Internetu.

 

Teleportacja kwantowa kubitu jest osiągana przez splątanie kwantowe, w którym dwie lub więcej cząstek jest ze sobą nierozerwalnie związanych. W tym procesie stan kwantowy jest niszczony w punkcie wyjścia podczas pomiaru i odtworzony w punkcie odbioru.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Podobna procedura

Podobna procedura teleportacji prezentowana była w serialu SF pt. "Po tamtej stronie."  Gdzie delikwent wchodził do kabiny teleportacyjnej po czym chwilę później pojawiał się także w tej drugiej w miejscu docelowym ale nadal był i w tej pierwszej po czym (ten pierwszy) musiał zostać uśmiercony (anichilowany) a dalej żył już tylko jego (defakto) klon (fizyczno - umysłowy). I to była cena (moralna) technologii teleportacji - nie ma nic za darmo.

Portret użytkownika 777

Spłonęła druga co do

Spłonęła druga co do wielkości fabryka produkująca hydroksychlorochinę - składnik leków na Covid-19. Najbardziej popularna, tania i skuteczna metoda leczenia Covid-19 hydroksychlorochiną w połączeniu z cynkiem obecnie jest zagrożona po tym jak w niedzielę 20 grudnia 2020 doszło do eksplozji w fabryce farmaceutycznej w mieście Taoyuan na Tajwanie. Jak podaje gazeta taiwanenglishnews.com „Mieszkańcy dzielnicy Tamsui w Nowym Tajpej donieśli, że wczesnym popołudniem usłyszeli wielką eksplozję. Natychmiast po eksplozji można było zobaczyć gęsty czarny dym unoszący się nad fabryką SCI Pharmtech. [...] Obecnie badana jest przyczyna wybuchu. Liberty Times podał, że fabryka SCI Pharmtech produkuje aktywne składniki farmaceutyczne do produkcji hydroksychlorochiny (HCQ) i jest drugim co do wielkości dostawcą surowca HCQ na świecie.”
 

Wraz z masowym programem dostarczania i promowania przez światowe rządy niezwykle niebezpiecznych szczepionek mRNA, ktoś zadbał, aby w tym samym czasie zachwiać dostawami konkurencyjnych, skutecznych produktów leczących objawy Covid-19.

Portret użytkownika inzynier magister

Ciekawe kiedy w Polsce ludzie

Ciekawe kiedy w Polsce ludzie wyjdą i obalą mafię szczepionkową PiSu ?! Przecież agent NWO bankster rozwala Polskę na amen ! TV głównego ścieku TVP i pozostałe polsaty , tefaueny prowadza zgodną propagandową ściemę...

szystko w rękach Jezusa Chrystusa Jedynego Zbawiciela !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj