Naukowcy planują wypuścić mamuty do arktycznej tundry już za 6 lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dziesięć tysięcy lat po zniknięciu mamutów włochatych z powierzchni Ziemi, naukowcy postanowili rozpocząć ambitny projekt powrotu tych zwierząt do arktycznej tundry. Zgodnie z przedstawionym planem, może do tego dojść już za 6 lat.

Perspektywa ożywienia mamutów jest przedmiotem dyskusji od przynajmniej dekady. Niedawno, firma Colossal zebrała na ten projekt 15 milionów dolarów. Naukowcy planują stworzyć hybrydę słonia i mamuta. Porównując genomy mamutów i żyjących współcześnie słoni, będą poszukiwać specyficznych genów, odpowiedzialnych za istnienie futra, izolacyjnych warstw tłuszczu i innych przystosowań do zimnych klimatów.

Następnie planuje się przeniesienie embrionów do matki zastępczej lub ewentualnie sztucznej macicy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, naukowcy planują zdobyć pierwsze nowonarodzone mamuty w ciągu najbliższych sześciu lat. Zgodnie ze słowami jednego z uczestników projektu:

„Naszym ostatecznym celem jest stworzenie odpornego na mróz słonia, ale będzie on wyglądał i zachowywał się zupełnie jak mamut.”

Warto nadmienić, że nadrzędnym celem tego projektu, nie jest wyłącznie wskrzeszenie wymarłych już zwierząt. W zamyśle badaczy, stanowi on próbę pomocy w ochronie słoni azjatyckich, poprzez zapewnienie im uwarunkowań genetycznych, które pozwolą im rozwijać się na rozległych obszarach Arktyki, znanych jako mamutowe stepy.

Naukowcy są przekonani, że wprowadzenie stad hybryd słonio-mamutów do arktycznej tundry może pomóc w odbudowie zdegradowanych siedlisk i zwalczaniu niektórych skutków kryzysu klimatycznego. Na przykład, jedząc drzewa, zwierzęta mogą pomóc przywrócić dawne arktyczne łąki. Według naukowców pracujących nad projektem, stworzenie w laboratorium zwierząt podobnych do mamutów, jest najskuteczniejszym sposobem na odtworzenie ekosystemu tundry.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika oswiecony77

wiekszosc naukowcow na ziemi

wiekszosc naukowcow na ziemi to idioci po uniwersytetach Przyswajaja w wiekszosci nic nie znaczace teorie Wiekszosc wiedzy jest dla nich niedostepna To jest ksztaltowanie urabianie czlowieka jak w religiach i mediach Czy ma z nich pojecie ktos jak funkcjonuje przyroda darwinowskie bzdury lub teoria w wybuchu ??Sekretna geometria slyszal ktos o niej ??Dlaczego nic nie mowia o fizyce kwantowej odkryciach To ze ten swiat jest mysla energia nisko wibrujaca po upadku z wysokiego wymiaru  https://www.youtube.com/watch?v=kc-G_lPtxZM  4 Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości.
5 Pamiętaj więc, skąd spadłeś,
i nawróć się,
i pierwsze czyny podejmij!   milosc wiedza to podstawa

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika r.abin

Może jednak troszkę

Może jednak troszkę pzesadzili z terminem (za krótki). Dyl Sowizdrzał - podpisał z Grafem umowę, że w 20 lat - nauczy osła czytać.Oczywiście zaliczkę dostał. Zarzuty uczniów, skwitował stwierdzeniem , że tych 20 lat - ktoś nie przeżyje.

Portret użytkownika r.abin

Wcale nie (są idiotami).

Wcale nie (są idiotami). Fundusze przecież zgromadzili. Znałem pewnego profesora, który (podobnie)  nieźle prosperował. W umowie umieszczał klauzulę, że po (rozpoznaniu) i stwierdzeniu bezcelowości prowadzenia eksperymentów - może przerwać pracę. Wześniej inkasował połowę funduszu - na część teoretyczną. No i co - da się żyć?

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Oczywiście projekt będzie

Oczywiście projekt będzie przesuwany w nieskończoność tak jak lądowanie na księżycu a pieniądze rozpuszcząsię w masońskich kieszeniach. Czekają chyba na znaczny skok jakości grafiki komputerowej i rozszerzonej rzeczywistości by móc pokazać światu ten ich "naukowy" wyczyn.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Skomentuj