Naukowcy planują stworzyć nowy rodzaj komunikacji międzyplanetarnej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Astronom z Wielkiej Brytanii, Duncan H. Forgan, opisał nowy sposób na uzyskanie kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami. Ze względu na bardzo dużą liczbę obiektów kosmicznych niektórzy badacze sugerują, że oprócz ludzkości mogą istnieć także inne cywilizacje. Do nawiązania kontaktu pozaziemskiego został stworzony wieloletni projekt naukowy o nazwie SETI. Jego celem jest uzyskanie kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami na podstawie sygnałów radiowych oraz świetlnych.

Obecnie rozważa się alternatywną metodę komunikacji z obcymi, opartą na metodzie tranzytowej. Zakłada ona, że przejście ciała niebieskiego przez tarczę innego ciała niebieskiego może ułatwić wykrycie ze względu na nieznaczne osłabienie jasności danej gwiazdy.

 

Koncepcja przewiduje dwa warianty. Pierwszym jest zbudowanie dużych obiektów, które zaćmiłyby Słońce i tym samym mogłyby kodować wiadomości. Druga metoda polegałaby na kodowaniu za pomocą linii spektralnych.

Istnieje wiele gwiazd, które mogłyby odebrać takie sygnały. W promieniu 3000 lat świetlnych od Ziemi znajduje się co najmniej 82 takich obiektów. Stworzono także model z gwiazdami podobnymi do Słońca, które znajdują się w galaktykach, które mogą być zamieszkane. Następnie skonstruowano wykresy, na podstawie których można śledzić możliwe połączenia między elementami systemu i obliczyć przewidywany czas dostarczenia wiadomości.

 

Wyniki pokazały, że około 36-39 cywilizacji będzie mogło być odkryte poprzez tranzyt w ciągu 500 milionów lat.  Minimalna odległość, jaką musi pokonać sygnał, jest szacowana na około 16 lat świetlnych, a samo połączenie „siecią” wszystkich zamieszkałych planet potrwa bagatela ... 300 tysięcy lat.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika novi

Super pomysł...

Super pomysł... Język Język Język
Żeby obiekt mógł zaćmić słońce musiałby mieć wymiary z nim porównywalne. Ciekawe z czego ten 'nałkowiec' chciałby zbudować tę przysłonę

Dalej... Jak już to cudo techniki powstanie, to mamy szansę, że w ciągu kolejnych 3tys lat nasz sygnał dotrze do jednej z 82 gwiazd. Tylko czy ktoś ten sygnał odbierze? OK, odebrał :))))))))))))
Jak już sobie powiemy dzień dobry (i odpowiemy, bo tego wymaga miedzyplanetarna grzeczność), minie niespodziewanie 6tys. lat. Nastepne kilkadziesiąt tysięcy lat zajmie nam ustalenie kodu dla tych sygnałów dymnych, sorry, świetlnych. A potem to już można gadaaaaać i gadaaaaać, ile się tylko chce Smile
Podsumowując, też chcę takie zioło jak brał ten nałkowiec Biggrin

Portret użytkownika pakissimo

Głupi jesteś czy tylko

Głupi jesteś czy tylko udajesz?

Postaw drzewo przed ciężarówką i stań 100 metrów od niej. Widzisz ciężarówkę?

OK. Teraz postaw to drzewo centymetr przed swoją twarzą 100 metrów od ciężarówki. Widzisz ciężarówkę? 

Nikt nie chce wysyłać czarnej folii o rozmiarze tarczy słońca, tylko chcą zbudować teleskop, który będzie miał taką opcję przed swoim lustrem. 

Skomentuj