Naukowcy planują stworzyć macierz analogową

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Brytyjska firma Improbable, specjalizująca się w opracowywaniu oprogramowania symulującego wirtualne światy, otrzymała dotację w wysokości 502 milionów dolarów od japońskiej korporacji SoftBank. Pieniądze mają zostać przeznaczone na stworzenie najbardziej dokładnego, trójwymiarowego modelu świata rzeczywistego.

 

Technologie firmy Improbable są wykorzystywane w grach wideo, mają jednak zostać użyte przez organizacje rządowe oraz przemysłowe, do przeprowadzania różnych eksperymentów i rozwoju w dziedzinie rzeczywistości wirtualnej.

Rozwijany projekt zyskał nazwę SpatialOS. Ten system jest bardzo elastyczny i skalowalny, może być uruchamiany zarówno na podstawie oddzielnego serwera, jak i poprzez ogromne systemy komputerowe.

 

Twórcy pracują nad kilkoma projektami, razem z firmami telekomunikacyjnymi, organizacjami rządowymi i przemysłowymi. Nowy projekt umożliwi produkcję bardziej złożonych modeli oraz wzajemnie powiązanych aspektów istnienia cywilizacji ludzkiej: infrastruktury transportowej, sieci komunikacyjnych i wielu innych.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Scepticos Maximus

Tak, tak... już coś takiego

Tak, tak... już coś takiego kiedyś Disney wymyślił w filmie "Tron". Pytanie jakie sie nasuwa to czy zbudowanie takiej symulacji juz nie miało miejsca i nie zachodzi tu zjawisko sprzężenia zwrotnego. Bo jeśli ten projekt sie sprawdzi to czemu nie robić symulacji w symulacji w symulacji itd...

Swoista incepcja. Opamiętania jedynie brak, chociaż może to właśnie ścieżka którą ludzkość podąży - do własnej zagłady.

Nie jesteśmy pierwszą cywilizacją i zapewne nie ostatnią. Natura nie znosi pustki. A ten "matrix" niczego dobrego nie wniesie.

Portret użytkownika ajwaj

Rozwój techniki przewyższa

Rozwój techniki przewyższa miliony razy rozwój etyki, moralności, prawa. A nawet jest jeszcze gorzej: technika w rękach zdemoralizowanych szmat daje szmatom nieograniczoną władzę i pieniądze tak, że tylko oni są w stanie dalej zdobywać władzę i pieniądze. Takie ścierwojadzkie  dodatnie sprzężenie zwrotne.

Pół miliarda na modelowanie świata dla rządów, polityków, banków? Z pewnością chodzi o wolność, dobro ludzi, demokrację i wolność słowa.

Skomentuj