Naukowcy ostrzegają, że tsunami podobne do japońskiego może się wydarzyć w krajach basenu Morza Śródziemnego

Kategorie: 

ringsofchrist.com

Kraje śródziemnomorskie, w tym Egipt, w ciągu najbliższych trzech lat może czekać niszczycielskie tsunami.  Z takim ostrzeżeniem wystąpiła grupa naukowców z Egiptu i Włoch.

Według nich, w okolicach trzech wysp - Cypru, Rodos i Krety – może wystąpić trzęsienie ziemi, a w konsekwencji może dojść do zagrożenia tsunami. Gdyby do tego doszło nadmorskie miasta i miasteczka mogą zostać przemyte kilkumetrową falą.

Według profesora Ahmeda Ali Badou, specjalisty w dziedzinie badań procesów sejsmicznych z Instytutu Astronomii i Geofizyki w Kairze, po analizie historii trzęsień ziemi na świecie w ciągu ostatnich 4000 lat, można dojść do wniosku, że Egipt, w 21 przypadkach był dotknięty przez tsunami wywołane, jako efekt wstrząsów.  Tylko w samym XX wieku, kraj doświadczył 52 trzęsień ziemi z epicentrum pod dnem morskim.

Wnioski naukowców zostały złożone na ręce przedstawicieli rządu Egiptu. Jak podaje rosyjska agencja ITAR-TASS, wkrótce ma zostać zwołane nadzwyczajne posiedzenie sztabu kryzysowego w Egipcie gdzie to zagrożenie będzie omawiane.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziekan

Ludzie!? Zdajmy sobie sprawę

Ludzie!?
Zdajmy sobie sprawę z tego, że nie ma bezpiecznych elektrowni atomowych!!!
Nie ma bezpiecznych budynków mieszkalnych!!!
Na żywioły nie ma rady!!!!!!!!!!!!
Nostadamus kiedyś powiedział ," głupi to człowiek znający swoje przeznaczenie, który brnie ku swojej zagładzie"   .............. 
To warto pamiętać....................

Portret użytkownika linuxuser85

Tsunami jak tsunami - nam

Tsunami jak tsunami - nam póki co nie grozi, a co z elektrowniami atomowymi po drodze? Zapewniają nas o tym że są zabezpieczone przed trzęsieniami do bodajże 7 stopni w skali Richtera ale ja nie jestem przekonany o tym, ponieważ Fukushima 1 też miała być rzekomo bezpieczna.

Skomentuj