Naukowcy ostrzegają, że stosowanie geoinżynierii wywoła wielkie katastrofy klimatyczne 

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Eksperci ostrzegają, że stosowanie geoinżynierii w celu schłodzenia rzekomo ogrzewającej się Ziemi, może przynieść katastrofalne konsekwencje. Zwrócono uwagę, że takie ingerencje mogą wywołać kolejne kataklizmy.

 

Ludzie wskazujący na dziwne szachownice nad naszymi głowami pozostawiane przez przelatujące samoloty, od dawna sugerowali, że jest to dowód na to, że geoinżynierii nie tylko się mówi, ale też się ją w tajemnicy wykonuje. Ostatnio ta teoria spiskowa właściwie została potwierdzona. Teraz kolejni naukowcy wypowiadają się na temat ewentualnych zagrożeń jakie może przynieść dla nas manipulowanie temperaturą naszej planety.

 

Efekt ochłodzenia klimatu po dużych erupcji wulkanicznych jest znany od bardzo dawna. Dzieje się tak dlatego, że w ich rezultacie, do atmosfery dostaje się duża ilość związków siarki pozostających w jej wyższych partiach i stanowiących swoisty ekran odbijający promieniowanie słoneczne. Zwolennicy teorii chemtrails dowodzą, że to właśnie takie ekrany powstają z szachownic ze smug kondensacyjnych przelatujących nad naszymi głowami samolotów.

Teraz, już całkiem oficjalnie proponuje się celowe rozpylanie aerozoli w stratosferze celem obniżenia globalnej temperatury poprzez wywołanie sztucznych erupcji wulkanicznych. Ta technologia, która nazywa się SRM (Solar Radiation Management) albo SAI (Stratospheric Aerosol Injection), jest znana i opisana przez literaturę naukową. Ponieważ teraz słyszymy na ten temat coraz więcej i wypowiadają się o tym poważne instytucje, można podejrzewać, że planuje się intensyfikację wykorzystania tej technologii poprzez oficjalne już rozpylanie aerozoli.

 

Okazuje się jednak, że są też naukowcy, którzy biją na alarm sugerując, że tego typu ingerencje w atmosferę mogą przynieść opłakane skutki. Okazuje się, że destrukcyjny wpływ emisji aerozoli może oddziaływać na pogodę nawet w odległościach wielu tysięcy kilometrów od miejsca takiej sztucznej erupcji wulkanicznej.

Symulacje komputerowe wskazują na to, że wstrzyknięcia aerozoli na półkuli północnej mogłoby co prawda zmniejszyć intensywność cyklonów tropikalnych, jednak skutkiem tego byłyby również katastrofalne susze w Afryce, zwłaszcza na południe od Sahary. Z kolei emisje aerozoli na półkuli południowej, mogą zwiększyć intensywność cyklonów tropikalnych na półkuli północnej.

 

Naukowcy sugerują, że jeśli ludzkość zdecyduje się na spowolnienie globalnego ocieplenia za pomocą geoinżynierii, to musi być to uzgodnione na poziomie międzynarodowym. Dodano, że w tej chwili nie ma prawa, które regulowałoby stosowanie takich metod geoinżynieryjnych. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Nature Communications. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika glob

Jednak ludzkość dąży do

Jednak ludzkość dąży do samozagłady. Do niedawna myślałem, że wyginiemy od wojen na bomby atomowe, wodorowe itp. Teraz widzę, że zniszczy Nas geoinżynieria i pseudonaukowcy na usługach rządu światowego. Nasza matka Ziemia Nam tego nie daruje. Już w tej chwili wiadomo, że człowiek jest w stanie wywołać suszę, powódź i trzęsienie ziemi. Kataklizm goni kataklizm. Ot taki będzie "koniec świata" i sami sobie go zafundujemy. Oczywiście garstka ludzi możnych tego świata co Nam to fundują przetrwa. Aż dziw bierze, że ci mądży naukowcy są jednocześnie tak głupi. Chyba świadomie głupi. Wiadomo, że za darmo tego nie robią. Mam tylko nadzieję, że dewastując Naszą planetę wyciągną odpowiednie wnioski i na "drugiej Ziemi" tego błędu nie popełnią. Tylko, żeby zdążyli z przeprowadzką.. Mam nadzieję, że "ktoś" Nam w tym pomoże.

Portret użytkownika debaucher

"Naukowcy sugerują, że jeśli

"Naukowcy sugerują, że jeśli ludzkość zdecyduje się na spowolnienie globalnego ocieplenia za pomocą geoinżynierii, to musi być to uzgodnione na poziomie międzynarodowym."
Buahahaha Lol Jaka "ludzkość" ?
Kilkudziesięciu macherów wirtualnego pieniądza?
Sterują światem,jak chcą: tu kryzys,tu hossa,troszkę głodu,znowu bessa...
Ludzkość to tylko stado,przeganiane w tę i nazad...

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika glob

Zgadzam się. Człowiek

Zgadzam się. Człowiek człowiekowi funduję takie gówno w imię władzy i pieniędzy. Jesteśmy okrutną rasą. Czasami wstydzę się, że jestem człowiekiem. 

A może Nami i tym wszystkim nie sterują ludzie..?

Portret użytkownika no wreszcie :)

To co widzisz zaczeło się

To co widzisz zaczeło się około 2005 roku - ludzie mówią o tym od dawna - i dokładnie tak samo jak za czasów Auschwitz Birkenau, mówiono o tym że morduje się tam ludzi i dzięki Sceptykom, którzy uważali że to brednia że giną tam masowo ludzie zginęło ich jeszcze więcej. Sceptykom czyli Ignorantom na transparentność rządzenia szaleńców, grodzi coraz bardziej proces się obawiam. Podczas testów broni nuklearnej w stanach wysadzono tyle bomp że szok, jedna taka bomba wybija w jonosferze dziurę na około 2000 km. A ty piszesz o pierdnięciu w Japoni no litości.

Strony

Skomentuj