Naukowcy ostrzegają, że Europę czeka inwazja komarów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Tegoroczna zima jest w Europie rekordowo ciepła. W Niemczech ostatnia tak ciepła zima miała miejsce w 1881 roku. Konsekwencją ciepła jest nie tylko przyjemniejsza aura, ale też lepsze warunki do przetrwania zimna przez insekty. Uczeni twierdzą, że gdy zrobi się cieplej doświadczymy plagi komarów.

 

Rejestrowane temperatury, były najwyższe w ponad 130-letniej historii obserwacji meteorologicznych w Niemczech. Mniej mroźnych dni to lepsze warunki dla przyrody i na pewno komary też na tym skorzystają. Uczeni z Senkenberg Research Institute twierdzą, że z reguły zimujące jaja komarów są zagrożone z powodu zimna jednak ostatnie ocieplenie powoduje, że zacierają się granice między porami roku o jest korzystnym czynnikiem dla przetrwania potomstwa owadów. 

 

Wystarczy kilka ciepłych dni, a zacznie się proces transformacji jaj komarów w dorosłe owady.  Wylęgną się lokalne gatunki tych krwiopijców, ale jeśli będzie cieple również latem, mogą do nich dołączyć egzotyczne owady znane z obszarów tropikalnych. Obszary występowania gatunków takich jak Aedes aegypti czy Aedes albopictus, zwany komarem tygrysim, przesunęły się znacznie na północ ze względu na wzrost temperatury w ich rodzimych siedliskach. 

 

Komary tygrysie spotykano już w niemieckim krajach związkowych Badenia-Wirtembergia, Hesja i Nadrenia Północna-Westfalia. Należy się spodziewać, że oba gatunki będą się rozprzestrzeniać i zaczną konkurować z lokalnymi gatunkami. Te tropikalne komary były już spotykane również w Czechach i w południowej Polsce. Komary tygrysie są niebezpieczne, ponieważ mogą one być nosicielami egzotycznych chorób, takich jak zapalenie mózgu Zachodniego Nilu lub gorączka denga.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Los Anonimos

Ci co puszczają nam

Ci co puszczają nam chemitrails prawie codziennie nad naszymi głowami to czy raz nie mogliby spryskać europę jakąś zabójczą substancją niebezpieczną dla komarów? (i oczywiście w pełni bezpieczną dla ludzi Smile ) to pozbyliby się tej chmary raz na zawsze... Smile

Portret użytkownika Tommyxse

Dobry oprysk zmniejszyłby

Dobry oprysk zmniejszyłby wyraźnie ich liczbę. Zima sroga czy nie sroga, te ścierwa powinny wyginąć niezależnie od ich ilości. We Wrocławiu takie opryski czesto były skuteczne. Przynajmniej wieczorem dało się wyjść na zewnątrz.

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Portret użytkownika koszer umysłów.

Pierwsze juz dotarły do

Pierwsze juz dotarły do Warszawy...
"

Skandal w Warszawie. Polacy eksmitowani z centrum stolicy, ich miejsce zajmie żydowski kibuc


| Jessica Zaleski, sob., 07/27/2013 - 23:44
 Prawdziwy skandal w Warszawie. Eksmitowano mieszkańców trzydziestu drewnianych domków fińskich, których osiedle znajdowało się niedaleko sejmu. Jedną z eksmitowanych osób jest 75-letnia aktorka Barbara Wrzesińska, od lat mieszkała w drewnianym domku w Warszawie.

Jak donosiły media na tym terenie miał powstać nowoczesny apartament. I niby to nie dziwiło, bo to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Warszawie, w niezwykle spokojnej i zielonej enklawie. Okazuje się jednak, że miejsce po eksmitowanych Polakach zajmą Żydzi. Teren i domki przekazano im nieodpłatnie.
W oczyszczonych z Polaków budynkach „powstanie kibuc z warsztatem stolarskim i ogródkiem. Młodzi Żydzi będą w nim przygotowywać sie do "życia w mieście"”. Jednym z inicjatorów przedsięwzięcia jest Jan Śpiewak z Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej - można przeczytać na stronie gazeta.pl.
- Czerpiemy z lewicowej idei życia we wspólnocie, z idei ruchu syjonistycznego w Polsce. Przed wojną eksperymentalny kibuc istniał na Grochowie. Żydzi uczyli się tam pracy wytwórczej, roli. U nas będziemy prowadzić warsztat stolarski z użyciem tradycyjnych technik bez gwoździ. Będziemy uprawiać ogródek warzywny. Wielkich plonów może nie będzie, bo już jest późno, ale jakieś zioła na pewno wyrosną - stwierdza. I dodaje: - Chcemy też prowadzić dialog o tym, jakim miejscem ma być Jazdów - mówi Jan Śpiewak z Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej."

Strony

Skomentuj