Naukowcy ostrzegają! W ciągu kolejnych 5 lat czeka nas znaczne ocieplenie klimatu

Kategorie: 

Źródło: National Centers for Environmental Information, pixabay.com

Zgodnie z nowymi badaniami opublikowanymi w Nature Communications, wysokie temperatury mogą nie opuszczać nas przez następne pięć lat. Upały mają stać się częścią codziennego życia na całym świecie, co może zwiększać prawdopodobieństwo tropikalnych burz.

Antropogeniczne zmiany klimatyczne z pewnością przyczyniają się do globalnego ocieplenia, jednak nie jest to jedyna przyczyna. Naukowcy z Narodowego Centrum Badań Naukowych (CNRS) opracowali nową metodę przewidywania globalnej temperatury poprzez śledzenie anomalii pogodowych wraz ze zmianami klimatycznymi powodowanymi przez człowieka.

Nowy program nosi nazwę PROCAST i uwzględnia wszystkie dostępne czynniki, aby pomóc dokładnie przewidzieć zmiany temperatury w przyszłości. W nowej metodzie wykorzystano metodę statystyczną znaną jako CMIP5, która gromadzi dane od 1880 do 2016 roku i pozwala na stworzenie dokładnego modelu.

Obecnie oczekuje się, że temperatura będzie wzrastać przez następne pięć lat, a może nawet dłużej. W nadchodzącym roku prawdopodobne jest, że ocieplenie nie tylko wzrośnie, ale zmniejszą się także mrozy, a zima będzie łagodniejsza.

 

PROCAST prognozuje jedynie średnie średnie temperatury, jednak naukowcy mają nadzieję szybko uda się rozszerzyć prognozy na opady deszczu, susze lub intensywną aktywność huraganów. Prócz tego twórcy mają nadzieję wprowadzić aplikację na telefon wykorzystującą PROCAST.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika radekradzinek

Pamiętam co naukowcy 

Pamiętam co naukowcy "ględzili" na przełomie wieków....naukowcy ostrzegają,że za 20 lat wybrzeża będą zalane,naukowcy ostrzegają ,że za kilka lat huragany osiągną nową 6 skalę,naukowcy ostrzegają,ze za kilkanaście lat ilość huraganów się potroi...ble ble ble...teraz jedni krzyczą:zlodowacenie,drudzy:piekarnik...nosz qrwa mać co jeszcze?Obecnie wpaja się nam,że upał to morderczy skwar a mróz to arktyczny chłód...burze stały się nawałnicami,ulewy-potopem,silny wiatr-orkanem,śnieżyca-śnieżnym kataklizmem...To jakiś obłęd.Ledwie co liznęliśmy historii klimatu a już wszystko wiemy i wszystko jest rekordowe.Bzdura,bzdura,bzdura.Minie 20 lat i będzie ta sama katastroficzna spiewka,zmieni się tylko pokolenie i medialne pierdzenie zmieni się w medialną sraczkę.

Portret użytkownika Jaron22

Widać wyraźnie że największe

Widać wyraźnie że największe zmiany występują na obszerze Syberii gdzie z wiecznej zmarzliny uwalnia się metan, który jest wielokrotnie bardziej niebezpieczny dla klimatu niz CO2. Jak tak dalej pójdzie do nastąpią naprawdę poteżne problemy z wyżywieniem. Zauważcie, że te zmiany wpływaja na produkcję zbóż. jest ich o wiele mniej i są gorszej jakości. Kto wie czy nie długo by wyżywić ludzi w Europie nie przerzucimy się na produkcje kukurydzy Sorgo a kto wie może i ryżu... Bardzo to wszystko przyspiesza. Kto wie co będzie za 10 lat.

Portret użytkownika Jhonny Oaters

Niektórzy Naukowcy są

Niektórzy Naukowcy są głupcami ! , sądzą że jak temperatura ziemi podniesie się o jeden stopień to wszyscy zginiemy, tyle lat gadają o ociepleniu a w Polsce tak jak było tak i jest tak samo. Nie słuchajcie elit manipulującymi ludźmi.

Portret użytkownika Ziew

Zamilcz ignorancie. 1 stopień

Zamilcz ignorancie. 1 stopień średniej temperatury ziemi i morza oznacza wahania rzędu kilku stopni w temperaturze na powierzchni ziemi. In plus. Dodatkowo uwolnienie metanu z bieguna przyspieszy znacząco wzrost temperatury, ocenia się że możemy przekroczyć magiczne "1,5 stopnia" bez powrotu w ciągu najbliższych 6-8 lat. Potem to już stopniowe zmienianie się ziemi w Wenus. Powiedzmy że bogate kraje rozwinięte wytrzymają 50 lat. Reszta umrze szybciej, a Ci co nie umrą, zwalą się na głowy jako "imigranci klimatyczni".

Strony

Skomentuj