Naukowcy ostrzegają przed ryzykiem zarażenia ludzi ptasią grypą

Kategorie: 

Źródło: AI

Naukowcy twierdzą, że pomimo niedawnego odkrycia ptasiej grypy u ssaków, w tym u lisów, wydr, norek, fok i niedźwiedzi grizzly, wirus musi znacznie zmutować, aby ryzyko rozprzestrzenienia się na ludzi było znaczące. Konkluzje te zostały zgłoszone na stronie Phys.org.

 

Odkrycie wirusa ptasiej grypy u ssaków oznacza, że ​​nabył on mutacje, które umożliwiają mu replikację w komórkach nowych gatunków zwierząt. Do tej pory wirus rzadko był przenoszony na ssaki i znanych jest tylko kilka przypadków infekcji u ludzi. Jednak od końca 2021 roku w Europie notuje się największą panzootię – światową epidemię zarażenia wśród zwierząt, która doprowadziła do śmierci dziesiątek tysięcy dzikich ptaków.

 

Eksperci twierdzą, że epidemia, która wciąż trwa, może być spowodowana przez nowy szczep H5N1, który bardzo skutecznie rozprzestrzenia się wśród ptaków wędrownych. Zakażenie wirusem ssaków jest przypisywane zwierzętom zjadającym zakażone ptaki, a przypadki przenoszenia ptasiej grypy wśród ssaków nie zostały jeszcze potwierdzone.

 

Na przykład wybuch wirusa H5N1 z mutacją PB2 na hiszpańskiej farmie w październiku 2022 r. doprowadził do uboju ponad 50 000 norek. Naukowcy wykazali, że wirus może przenosić się na inne norek w gospodarstwie. Ogólnie rzecz biorąc, ssaki mogą służyć jako żywiciele pośredni, w których ptasia grypa może rekombinować z wirusami infekującymi ludzi. Istnieją systemy obserwacyjne w Europie i Ameryce Północnej, które monitorują rozprzestrzenianie się wirusa H5N1 i jego potencjalne przenoszenie na ludzi.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Naukowcy ostrzegają ?  Otóż

Naukowcy ostrzegają ?  Otóż dzisiejsza "Nauka naukowców" ma to do siebie, że już do niczego i niczemu nie służy.Dawno nauka przestała działać dla dobra ludzkości, czyli nas ludzi.Zamiast kolejnymi swoimi odkryciami ułatwiać NAM życie i czynić je bardziej znośnym,dostatnim i spokojnym, to bawi się w głupoty odkryć typu, że gdzieś tam...W odległej o lata świetlne galaktyce też są gwiazdy albo bliżej,odkryto księżyce obook Jowisza i asteroidy latają.Dlatego też, coraz mniej jest chętnych i majętnych, chcących TAKIE "odkrycia" finasować.Pozostaje więc jeszcze małe ale naszym kosztem bogate grono, największych koszmarów i Hien ziemskich.One zawsze stawiją na nasz MORD i ZAGŁADĘ. Owego czasu, naukowcy wynaleźli jak działa atom.Potem Hieny zapłaciły, żeby ten atom zabijał. Dzisiaj, te same grono Hien, znowu dużo zapłaci, żeby ten naukowo ulepszony atom przez ten "naukowy świat" zabijał NAS jeszcze bardziej,szybciej i skuteczniej. No, a kiedy coś dla dobra ludzkości ponowniebędzie coś w myśli wynalezione ? Po potopie apokalipsie i armageddonie może ?        

Portret użytkownika Gromowładny

Qrwy zassrane , ptasia grypa

Qrwy zassrane , ptasia grypa wróciła i grypa też wróciła po 2 latach . Jestem ciekaw co mają w mózgach te osoby które za namową m.innymi Czarka Pazury , którego kiedyś liniałem, wyyyyszczepiły się . Pamiętam i nie zapomnę ci ty h...ju jak namawiales w przerwie na reklamę do wyyyyszczepionek . Obyś też dostał za kare ten preparat . Pazura jesteś , Lady Pank - mniej niż zero 

Portret użytkownika Arek Piskosz

Ale polacy go uwielbiają bo

Ale polacy go uwielbiają bo śmieszne miny robił w telewizji i wygupiał się jak dzieciak. Słuchają się tego panocka bo jest smieszny. Dobre dobre. To tak jak kiedyś jedna zryta bania zadzwoniła do radia jakiegoś  i pytają jom dla czego głosowała na dudusia a ona:  że tak ładnie wygląda w garniturze. ROFL jaja jak berety.

Portret użytkownika Yros Swędziwór

No tak wystarczy że opłacana

No tak wystarczy że opłacana naukowa gnida ładnie zachęci, i łykamy kurde to dziadostwo, jak naukowce zachęcą to i gówno przez gardziel przejdzie pelikanom.

Oj jakie dobre jakie odżywcze jedzta ludzie, heheh poziom zidiocenia poloków toszto dno, bezdenne i bagno cuchnące.

Celebryci, naukowcy , heheh i polok łyku robi.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ta, tylko organizm ludzki nie

Ta, tylko organizm ludzki nie potrafi poradzić sobie z chityną, głównym składnikiem "mąki", czyli mielonych robaków.

Jest w 99% odkładana i dla nas to po prostu trucizna.

Tak, że "wartości odżywcze" są czysto teoretyczne. W praktyce będą złogi w różnych miejscach naszych ciał, alergie, nietolerancje pokarmowe. Być może coś na kształt Alzheimera, złogi w mózgu.

Tak, że : Smacznego !! *biggrin**biggrin*

Portret użytkownika w......y

Naukowe wypierdy gonia

Naukowe wypierdy gonia naukowe wypierdy, a te doganiaja wczesniejsze naukowe pierdy. I tak pierdylion naukowych wypierdow a ptaki jak lataly tak lataja.Przechlapane maja te na fermach bo cos mi sie widzi, ze ich ta plandemia nie ominie.A moze by tak powaxinowac te kurczaczki, kaczuszki , indyczki a nawet papuzki faliste ?. I swiat bedzie uratowany.  A jak by dodac jeszcze bosterki to uuu panie niezla kaska. I pomyslec kazdy kurczak z paszportem szczypawkowym.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No i już bredzą o następnej

No i już bredzą o następnej pladze "wirusów", których nikt na oczy nie widział.

https://t.me/LauraAbolichannel/32256

Polish PM Morawiecki:

"Poland is ready to take joint responsibility for the formation of a new world order. Poland is ready to become one of the key links of a post-Imperial Europe."

Polski premier Morawiecki:

„Polska jest gotowa wziąć współodpowiedzialność za kształtowanie nowego ładu światowego. Polska jest gotowa stać się jednym z kluczowych ogniw postimperialnej Europy”.

Moim zdaniem to wstęp do rozpoczęcia działań wojennych na terenie Polski.

Najpierw chcą nam wybić drób, pod pretekstem sramdemii wśród ptactwa. A potem szantażować głodem.

I pinokio robi w Polsce Centralę NWO. A wiemy, że chodzi im, parchom z całego świata, o nasze strategiczne położenie w najwęższym gardle Nowego Szlaku Jedwabnego i nasze (!!!) bogactwa naturalne:

https://gloria.tv/post/m93M3WQ3Cx7d4Tns9pfLWg3Hr

Nie rozumiecie, że cały NWO, to robota parchów??? A kogo maliniak zwołuje z całego świata do Polin? No chyba nie rodowitych Polaków wygnanych z ojczyzny pod różnymi pretekstami za patriotyczną postawę.

Polaków za granicą mieszka od 15 do 40 milionów. Nie sądzicie, że jeżeli już kogokolwiek zapraszać do Polski, to patriotów i w ogóle Polaków, a nie parchów ze żmijowego plemienia???

Mieszka ich tu już 7 milionów parcha i drugie tyle też parcha, tylko z poprzedniej epoki-ukropiteka. To razem 14 milionów. PiS za najlepszych lotów miał 12 milionów wyznawców. To jak myślicie co się będzie działo, jak zrobią tu sobie partię parchów?

To, co już się zaczęło:

https://www.youtube.com/watch?v=4LpoJ1y27wo

Palestyna II.

Ale luz, to pewnie tylko "teorie spiskowe".

Portret użytkownika krasuha

Ciekawe kiedy wykonają swój

Ciekawe kiedy wykonają swój ulubiony numer – znane doskonale od wczesnego średniowiecza „zatruwanie studni”, czyli po prostu wodociągów? Właśnie za ten numer już od czasów Starożytnego Egiptu byli znienawidzeni.

Po to przecież przejęli szkolnictwo żeby truć ludzkość toksyczną „edukacją.”

Po to przecież przejęli służbę zdrowia, żeby truć ludzkość toksycznymi „lekami.”

Po to przecież przejęli media, żeby truć ludzkość toksyczną propagandą.

Po to przecież przejęli system finansowy, żeby wykańczać ludzkość niewolniczą pracą.

Po to przecież przejęli ujęcia wody, żeby truć ludzi wodą z toksynami.

Po to przecież przejęli sektor spożywczy, żeby truć ludzi toksyczną „żywnością.”

Po to przecież lansują świerszcze i inne robactwo, żeby truć ludzkość obecnymi wewnątrz robaków pasożytami.

Strony

Skomentuj