Naukowcy ostrzegają przed możliwością wyginięcia niektórych gatunków żółwi morskich

Kategorie: 

Żółw morski - źródło: dreamstime.com

Amerykańscy naukowcy wyrazili zaniepokojenie znaczną redukcją populacji żółwi skórzastych. W sumie ilość gniazd tych zwierząt spadła o 78 procent.

 

Jeśli dynamika utraty populacji żółwi skórzastych nie zwolni to w ciągu najbliższych 20 lat może dojść do wyginięcia tego gatunku.Żółwie skórzaste to dość duże zwierzęta morskie. Czasami osiągają wielkość przekraczającą 2 metry i ważą ponad tonę.

 

Zwierzęta te zwykle migrują przez Pacyfik z okolic USA aż do Indonezji gdzie w jednym z regonów składają jaja. Proces ten trwał nieprzerwanie od ponad 100 milionów lat. Przetrwały dinozaury, ale według uczonych z University of Alabama ich liczba jest już zbliżona do poziomu, poniżej którego nie będzie możliwe zachowanie tego gatunku.

 

 

Źródła:

http://usnews.nbcnews.com/_news/2013/02/27/17121197-famed-giant-pacific-leatherback-turtle-faces-extinction-in-20-years

http://pl.wikipedia.org/wiki/Żółw_skórzasty

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jantar

Przykro jest czytać takie

Przykro jest czytać takie wiadomości, ale jeszcze bardziej przykro mi się robi gdy widzę tych wszystkich zagubionych, biednych ludzi, którzy często umierają pod naszymi domami. Czy oto w tym wszystkim chodzi, aby przejmować się rzeczami które dzieją się gdzieś daleko od nas, a przechodzić obojętnie obok ludzi których widzimy na codzień. Stara Ziemia przeminie, zwierzęta przeminą, a czy Ty czowieku chcesz przeminąć ?

To będzie Cię kosztować wszystko - Steve Lawson
http://www.youtube.com/watch?v=PlmE8Nt6UCc

Skomentuj