Naukowcy opracowują metodę pozwalającą zwiększyć liczbę neuronów w ludzkim mózgu!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Mózg nadal kryje przed nami wiele tajemnic. Jednak teraz, dzięki pracy naukowców, być może uda się realnie zwiększyć potencjał intelektualny ludzkości oraz pomóc osobom ze schorzeniami neurologicznymi.

Zespołu badaczy z Penn State University, opracował prosty „koktajl” leków, poprzez zidentyfikowanie zestawu trzech cząsteczek, które mogą przekształcić komórki glejowe - które zwykle zapewniają wsparcie i izolację dla neuronów - w nowe neurony.

Takie rewolucyjne rozwiązanie może potencjalnie zostać użyte do leczenia udaru mózgu, choroby Alzheimera oraz innych urazów mózgu.

Lider projektu - Gong Chen - uważa, że „największym problemem związanym z naprawą mózgu jest to, że neurony nie regenerują się po jego uszkodzeniu, ponieważ nie dzielą się”.

Jego zdaniem przekształcenie komórek glejowych, które są sąsiadami martwych neuronów, w nowe neurony, jest najlepszym sposobem na przywrócenie utraconych funkcji neuronalnych.

Według Chena najbardziej znaczącą zaletą nowego podejścia jest to, że pigułka zawierająca małe cząsteczki, może być szeroko rozpowszechniona na całym świecie, docierając nawet do obszarów wiejskich, które nie posiadają zaawansowanych systemów opieki medycznej.

Największym marzeniem naukowców z Penn State, jest opracowanie prostego systemu dostarczania leków, takiego jak pigułka, który mógłby pomóc pacjentom z udarem i chorobą Alzheimera na całym świecie zregenerować nowe neurony i przywrócić utracone zdolności uczenia się i pamięci.

Zastosowanie projektu może być jednak znacznie szersze. Dlaczego mielibyśmy ograniczyć się tylko do osób ze schorzeniami mózgu?

Może uda się po prostu zamienić w neurony komórki glejowe u zdrowych ludzi, a tym samym zwiększyć ich liczbę i być może także radykalnie powiększyć poziom ludzkiej inteligencji?

Pozostaje czekać na dalsze postępy.

 

Źródło: https://news.psu.edu/story/557933/2019/02/07/research/simple-drug-combination-creates-new-neurons-neighboring-cells

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika antyryt

Słowa, słowa słowa.

Słowa, słowa słowa.
Codzienne epatowanie owieczek "cudami nowoczesnej medycyny": regeneracja neuronów, drukowanie narządów, nowe zęby na życzenie, odtwarzanie uciętych rąk ... ale od dziesiątek lat jedynym dostępnym dla baranów cudem medycyny stały się tylko szczepionki mrna w dupę. Oo, te akurat są dla każdego.
Medycyna się dawno skurwiła, ale w obecnych czasach to konowałów można spokojnie wystawiać w oknach w dzielnicy czewrwonych latarni - nikt nie zauważy różnicy.

Tak samo z nauką, technologią: pierdoli się o niej codziennie, że wydawałoby się, że od 10 lat każdy mógłby na Marsa polecieć, żeby na skałkach poćwiczyć przez godzinę. A tak naprawdę masowe bydło będzie miało dostęp do nowoczesnych technologii tylko na chwilę przed śmiercią, gdy ta nowoczesna technologia nadleci z rakietami odpalonymi przez innych baranów.

Faktycznie można robić cuda, ale do tego są potrzebni normalni ludzie, a nie sprzedajne kurwy.

Skomentuj