Naukowcy opracowali pigułkę życzliwości

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Specjaliści z Kalifornii odkryli lek wpływający na nasze ludzkie odruchy. Powoduje on takie uczucia jak współczucie i litość. Potwierdzono, że tabletka jest w stanie sztucznie pobudzić uczucia empatii i życzliwości. Jako podstawę do eksperymentu zastosowano lekarstwo na chorobę Parkinsona, które nazywa się "Tolcapone."

 

Tabletki wpływają na obszary mózgu, które są odpowiedzialne za osobowość, podejmowanie decyzji oraz zachowania społeczne. Według twórców tabletki może ona pomagać leczyć choroby psychiczne, takie jak schizofrenia lub ciężkie uzależnienia.

 

W badaniu uczestniczyły dwie grupy ochotników. Jedni otrzymali placebo, a drudzy wspomniany lek, który zwiększa czasowo ekspozycję dopaminy. Jego działanie jest związane z pobudzaniem uczucia nagrody i motywacji.

 

Uczestnicy badania spożywający Tolcapone byli bardziej hojni i uczciwsi, niż ci, którzy przyjmowali tylko placebo. Eksperci mają nadzieję, że działanie leku na funkcje społeczne zostanie kiedyś wykorzystane w leczeniu chorób psychicznych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro



Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Znam coś lepszego - 3MMC

Znam coś lepszego - 3MMC (metafedron) Smile działa jak kokaina + MDMA do kwadratu a poziom empatii przechodzi wszelkie wyobrażenia, przynajmniej u mnie .. i póki co jest legalny. Jednak ostrzegę potencjalnych konsumentów że potencjał uzależniający tej substancji również przekracza wszelkie wyobrażenia .. dla mnie niestety już za późno żeby z tego ostrzeżenia skorzystać.

Portret użytkownika la gitarra

Czyli zanim przyjdą komornicy

Czyli zanim przyjdą komornicy do dłużników razem z bankami i innymi wierzycielami, dłużnik przed spotkaniem łyknie procha i rozpocznie się administracyjny przekręt. po przekręcie dłużnik powie: dziękuję za wizytę, może obiadek przy ognisku? do zobaczenia panie komorniku! i z uśmiechem człowiek zamieszka pod niebem.
PS. Klimuszko mówił, że W polsce będą rosły pomarańcze, więc słowa "taki mamy klimat", nie będą nikogo szokować.

Strony

Skomentuj