Naukowcy opracowali mewę robota

Kategorie: 

Źródło: Festo

Naukowcy stworzyli nowego robota o nazwie SmartBird, podaje Supreme2. Autorami projektu są niemieccy eksperci firmy Festo.

 

Rozpiętość skrzydeł robota wynosi 2 m długości, a długość korpusu 1 m. Urządzenie waży 485 gramów ze względu na zastosowanie lekkich tworzyw sztucznych. Wewnątrz, oprócz urządzeń do nawigacji, robot posiada silnik elektryczny z przekładnią, dwie baterie litowo-polimerowe i cztery moduły do kontroli głowy, skrzydeł i ogona.


Wyjątkowość tego urządzenia polega na tym, że nie tylko skrzydła falują w górę i w dół, ale sztuczny ptak ustawia się pod pewnym kątem dzięki specjalnemu mechanizmowi skrętu. Nie wiadomo jaki cel przyświeca twórcom projektu. Być może mamy do czynienia z jakimś progresem w biotechnologii.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj