Naukowcy opisali nową formę życia na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Internet

Naukowcy potwierdzili ostatecznie, że jednej z form życia występujących w głębi oceanu u wybrzeży Australii, nie da się zakwalifikować w żadnym ze znanych gatunków. Stworzenie przypomina grzyby, ale przejawia też funkcje życiowe typowe dla organizmów wielokomórkowych.

 

Naukowcy wierzą, że takie półprzezroczyste dziwne grzyby mogą być żywymi skamielinami, przedstawicielami dawnych wymarłych form życia, które istniały na Ziemi 600 mln lat temu. Bardzo możliwe, że stanowią jedną z pierwszych wersji życia wielokomórkowego.

 

Istota otrzymała łacińską nazwę Dendrogramma. Stwór nie przekracza dwóch centymetrów długości i składa się z zewnętrznej osłony, małych ust i narządów wewnętrznych w tym żołądka i rozgałęzień, które wypełniają przestrzeń wokół gęstej galaretowatej substancji.

Stworzenia te zostały po raz pierwszy odkryte już w 1986 roku, ale dopiero teraz zostały w końcu po raz pierwszy naukowo opisane w publikacji w czasopiśmie PLoS ONE.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika moon fake

Naukowcy wierzą, że takie

Naukowcy wierzą, że takie półprzezroczyste dziwne grzyby mogą być żywymi skamielinami, przedstawicielami dawnych wymarłych form życia, które istniały na Ziemi 600 mln lat temu. Bardzo możliwe, że stanowią jedną z pierwszych wersji życia wielokomórkowego NA ZIEMI..

Skomentuj