Naukowcy ogłosili, że miód przyspiesza gojenie ran

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze w Anglii doszli do wniosku, że miód ma wyjątkowe właściwości regeneracyjne i przeciwdrobnoustrojowe, które można wykorzystać do przyspieszenia gojenia się ran. 

 

Eksperci przeprowadzili systematyczny przegląd 250 artykułów naukowych opublikowanych w ciągu 85 lat i odkryli, że oporne bakterie mogą być bardziej podatne na antybiotyki, gdy są stosowane w połączeniu z miodem. Ponadto badania przeprowadzone przez specjalistów wykazały, że działanie przeciwdrobnoustrojowe miodu obejmuje zdolność do zabijania lub spowalniania rozprzestrzeniania się grzybów i wirusów.

 

Tymczasem skuteczność tego produktu jest zmniejszona w połączeniu z tradycyjnymi opatrunkami na rany, ponieważ utrudniają one przenikanie użytecznych substancji do rany. Według głównego autora badania, Joela Yupanki Mielesa, związki miodu zawierają środki przeciwbakteryjne i regenerujące, które mogą być stosowane do leczenia tkanek i zwalczania oporności na antybiotyki. W międzyczasie, zauważył, potrzebne są dalsze badania, aby lepiej zrozumieć, jak działają i jak bezpiecznie i skutecznie dostarczać je do ran w standardowy sposób.

 

W sierpniu 2020 naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego w Wielkiej Brytanii potwierdzili skuteczność picia miodu w ARVI. Zdaniem naukowców stosowanie miodu podczas choroby może zmniejszyć zapotrzebowanie na antybiotyki, od których organizm uzależnia się.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

2022.09.25 Bacologia Szybkie

 1. 2022.09.25 Bacologia Szybkie Wieści… 55 (link w opisie)
  2022.09.25 Bacologia Szybkie Wieści… 55 (link w opisie)

   

 2. Straszna 30-minutowa kompilacja obrażeń po rzekomej „szczepionce” na covida
  Straszna 30-minutowa kompilacja obrażeń po rzekomej „szczepionce” na covida

   

 3. 2022.09.24 Bacologia Szybkie Wieści… 54 część 3 (link w opisie)
  2022.09.24 Bacologia Szybkie Wieści… 54 część 3 (link w opisie)

   

 4. Dr Franc Zalewski - Istota żywa w szczepionkach !!! (przypomnienie - reupload)
  Dr Franc Zalewski - Istota żywa w szczepionkach !!! (przypomnienie - reupload)

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Q.

Miód - bardzo dobrze się

Miód - bardzo dobrze się sprawdza na wszelkie trudno gojące się rany nawet ten najtańszy z supermarketu. Takim właśnie miodem wyleczyłem u siebie nadżerki bakteryjne w błonie sluzowej nosa, smarując ranki miodem za pomocą wacika na "patyczku".

I jeszcze dobra rada - na ból zatok, ich infekcje wirusową czy bakteryjną zamiast łykać tabletki znacznie lepiej jest je pokruszyć (ułamek tabletki na raz) i wciągnąć przez nozdrza za pomocą "fifki".. wówczas ten lek prezycyjnie trafia w źródło problemu - zamiast rozchodzić się po całym organiźmie i męczyć wątrobę.

Doskonałym lekiem przeciwirusowym (na zatoki) jest: Neosine Forte. 1/10 tabletki na raz (co 3 godziny) - zamiast jej połykania.

Portret użytkownika spokoluz

Najlepsza musztarda od lat

Najlepsza musztarda od lat nie wiem jakich bo była zanim się urodziłem to sarepska z PEGAZA z Poznania - zawsze taka sama i innej nie kupuję. Smak cały czas ten sam , etykieta odkąd pamiętam taka sama czyli nie ma w tym domieszek jakiegoś ku..stwa.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika drako_tr

Dokładnie tak Spokoluz  ... u

Dokładnie tak Spokoluz  ... u mnie też odkąd pamiętam sarepska była i jest na 1 miejscu...na 2 miejscu jest musztarda rosyjska.

Ważne info - w trosce o gwałtownie pogarszające się zdrowie psychiczne rusofobian i kowidian, firma Prymat zmieniła jej nazwę, na "bardzo ostra"...skład pozostał ten sam. *biggrin*

Dla umysłowo zdrowych musztarda rosyjska nadal jest dostępna pod tradycyjną nazwą.

KAMIS musztarda rosyjska 185g opak.6

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika drako_tr

Polecam majonez Kętrzyński,

Polecam majonez Kętrzyński, czasami jak mnie najdzie, to łyżką go szamię, bez dodatków, pychota normalnie...ale jako żem koneser i smakosz, to tym razem kupię Białuty...a ketchup wyłącznie Włocławek i wyłącznie w słoiku.

Znalazłem coś dla odważnych, "Ketchup ukraiński" ... nie żebym miał jakieś uprzedzenia, ale jakoś z mielonymi opiekanymi chochołami w sosie własnym mi się kojarzy... no i nie znalazłem w słoiku, żeby choć z daleka popatrzeć, co ma w środku.*biggrin*

Jak ktoś ma więcej odwagi i mocniejsze nerwy, to chętnie wysłucham opinii.*biggrin*

Portret użytkownika Q.

Masz na myśli ten wyciągany z

Masz na myśli ten wyciągany z własnego ucha ?  :-)))  Nic nie jest "oszukane" tylko trzeba etykiety czytać, bo jak jest na słoiku napisane: mieszanka miodów pochodzących z krajów UE , to znaczy że wlali tam to co akurat w beczce zostało i tyle. Ale to wcale nie znaczy, że taki miód jest "bezwartościowy" - miód to w ponad 80% cukier w postaci glukozy i fruktozy, reszta to woda i śladowe ilości pyłków kwiatowych - które tworzą tą "piankę" na samej górze. 

Ja bardzo lubię miody ale wolę te które się nie krystalizują, gdyż te krystalizujące mają zbyt "ostry" smak podobny do czystego cukru. 

 

Strony

Skomentuj