Naukowcy oficjalnie uznali 23 kolejne gatunki za wymarłe, a wśród nich największy dzięcioł w Ameryce Północnej

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Amerykańska agencja US Fish and Wildlife Service usunęła 23 gatunki z listy chronionych. Ale to nie jest dobra wiadomość. Gatunki usunięte z listy nie rozmnażają się i nie rozwijają się – po prostu już nie istnieją. Niektórzy eksperci uważają, że wiele z nich zostało przedwcześnie uznane za wymarłe.

Gatunki, które rzekomo wyginęły, obejmują między innymi dzięcioła białodziobego (Campephilus Principalis), wcześniej uważanego za największego dzięcioła w Stanach Zjednoczonych, osiągającego wysokość 51 centymetrów.

 

Na liście znajduje się również hawajska Hawajka czarnolica (Melamprosops phaeosoma) – ten maleńki ptak, niegdyś zamieszkujący wyspę Maui, został odkryty dopiero w 1973 roku, ale pod koniec lat 90. na wolności pozostały tylko trzy osobniki. Po tym, jak jedyny samiec zmarł w 2004 roku, dwóch samic nigdy więcej nie widziano.

 

Każdy z tych 23 gatunków oznacza nieodwracalną utratę dziedzictwa przyrodniczego i globalnej różnorodności biologicznej.  Jednak zdarzają się opinie, że niektóre gatunki, w szczególności wspomniany dzięcioł białodzioby, mogły zostać przedwcześnie usunięte z listy. NIe brakuje opinii, że ogłoszenie wymarcia tego ptaka jest przedwczesne, bo obecnie nie ma wystarczających dowodów na to, że ów dzięcioł wyginął.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Z tą "doskonałością" zwierząt

Z tą "doskonałością" zwierząt to przesadziłeś ... weźmy takiego niedźwiedzia , który pożera swoją ofiarę żywcem nie zawracając sobie głowy jej wcześniejszym zabiciem . One poprostu kierują się instynktem a człowiek tym się od nich różni , że potrafi nad tymi instynktami zapanować znajdując lepsze rozwiązanie - na tym polega to dążenie .

Portret użytkownika Set

Wasze wywyższenie się ponad

Wasze wywyższenie się ponad naturę oraz inne żyjące i czujące stworzenia ujawnia tak naprawdę, jacy jesteście mali i żałośni. Co do słownictwa natomiast, to dodam, iż wasz obrzydliwy język brzmi tak, jakby został stworzony przez jakieś upośledzone dzieci. Taki sylabowy i dziwaczny.

Skomentuj