Naukowcy odnaleźli brakującą materię Wszechświata

Kategorie: 

Źródło: Illustris Collaboration

Po 20 latach badań, naukowcy rozwiązali jedną z największych zagadek współczesnej astrofizyki, określaną jako „problem zaginionych barionów”. Udało się bowiem odnaleźć brakującą materię Wszechświata.

 

Międzynarodowy zespół badawczy zlokalizował ostatnie pokłady brakujących barionów. Jest to materia, z której składają się wszystkie fizyczne obiekty w kosmosie. Dotychczas astrofizycy znali położenie tylko 2/3 materii, która zdaniem teoretyków, powstała w wyniku Wielkiego Wybuchu.

Brakujące bariony zostały namierzone dzięki obserwacji odległego kwazara 1ES 1553+113. Do badań wykorzystano Spektrograf Początków Wszechświata (COS), zainstalowany na Teleskopie Kosmicznym Hubble'a, oraz satelitę XMM-Newton, który służy do obserwacji Wszechświata w ultrafiolecie i promieniowaniu rentgenowskim. Naukowcy sprawdzali, czy emitowane przez kwazar promieniowanie zostanie zaabsorbowane przez materię. W ten sposób udało się zlokalizować wysoce zjonizowany tlen w gorącym gazie międzygalaktycznym, znajdującym się pomiędzy nami a odległym kwazarem.

 

Co więcej, odkryte bariony stanowią nieco ponad 30% brakującej dotychczas materii. Zgodnie z oczekiwaniami, odnaleziono ją między galaktykami i w takich ilościach, w jakich się spodziewano. Naukowcy potwierdzili również, że galaktyki stanowią około 10% całkowitej zwykłej materii, 60% jest rozproszonych w chmurach gazu wypełniającego rozległe przestrzenie między galaktykami, natomiast pozostałe 30% znajduje się w gorącym gazie międzygalaktycznym.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika mojżesz

wszystko to sa bzdury

wszystko to sa bzdury satanistow, ateistow, niczego nie rozumieja a tworza tylko systemy do mordowania i manipulowania ludzmi.. chipowanie,  5g niebawem..

tyle co wiadomo o rzeczywistosci ze jest energia swiatlem...(nic nie jest rzeczywiste-pustka..)tak naprawde nikt nie rozumie ani grawitacji ani czasu, postuluje sie ze nie istnieja ze to zludzenie..(dokladnie po smierci materia nie istnieje..), pustka - buddyzm...a jednak wszystko istnieje..tak jak swiadomosc...niestety zeby chociaz troche zblizyc sie do poznania rzeczywistosci trzeba pozbyc sie ego-zludzenia (satanista nigdy tego nie zrobi bo jego puste ja jest czyms odwrotnym..)...w kazdym razie ci zydowscy satanisci robia cos przeciwnego..i daza do zniszczenia swiata i zniewolenia - 5g, cern  chipowanie, czarna dziura, a ci glupi goje sa kupowani za pare dolarow no coz zrobic zaloze sie ze bydlo w ciagu 15 lat da sie zachipowac i podlaczyc do systemu..tak jak to bylo z pierwszymi tel. komorkowymi..

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika moon fake

Hej Joe! Nie powtarzaj tych

Hej Joe! Nie powtarzaj po mendiach głównego ścieku tych (kurwa!) bzdur bo nie wiem czy wiesz ale się komprpmitujesz ! Ewentualnie wpisz się tu jak my niżej podpisani i powiedz że tak tylko dla beki to badziewie napisałes xd

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych , ten przez dobę uchodzi za idiotę"

Strony

Skomentuj