Naukowcy odkrywają tajemniczą przewagę ewolucyjną u psychopatów

Kategorie: 

Źródło: tg

Z perspektywy ewolucyjnej psychopatia rodzi się wiele pytań. Cechy psychopatyczne są negatywne zarówno dla społeczeństwa, jak i jednostki, ale dlaczego są zachowywane i przekazywane z pokolenia na pokolenie? Okazuje się, że naukowcy odkryli tajemniczą przewagę ewolucyjną u psychopatów.

 


Istnieją dowody na to, że zachowanie psychopatyczne, przynajmniej w niektórych kontekstach, jest zaletą ewolucyjną.

 

Zaufanie i wiarygodność są ważnymi elementami w historii społecznej ewolucji człowieka. Ludzie odnoszący największe sukcesy, mówiąc ewolucyjnie, to ci, których uważa się za godnych zaufania lub godnych uwagi. Co daje taka współpraca, kooperacja? Pomogła ona ludziom opracować narzędzia, zbudować miasta i rozprzestrzenić się na cały świat.

 

Kiedy nasze grupy społeczne stały się zbyt duże, aby poznać każdego z osobna, musieliśmy znaleźć sposoby, aby ludzie, których spotykamy, byli chętni do współpracy.

 

Nieznajomy musi cię przekonać, że nie wyrządzi ci krzywdy. Jednocześnie potrafi oczywiście oszukiwać, udając kogoś, komu można zaufać.

 

Tacy oszuści uzyskają przewagę. Zawsze będą mieli więcej jedzenia i innych zasobów. Z punktu widzenia takiej strategii bycie psychopatą jest korzystne. Zaskakujące jest nawet to, że w społeczeństwie nie ma tak wielu psychopatów, ale niestety zajmują oni nieproporcjonalnie dużo wpływowych stanowisk.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Feliks

To nawet widać w różnych

To nawet widać w różnych amerykańskich filmach o collegach, jak jakiś psychopatyczny mięśniak ma ładną laskę a nie mięśniak może tylko se pomarzyć o takiej dziewczynie. Widać to chyba w filmie o Spidermenie... Oczywiście to tylko film, ale film często jest jakiś tam odbiciem rzeczywistości. No i taki psychopata ma dziecko. I dziecko psychopatyczną naturę często dziedziczy po ojcu. On często w tych amerykańskich filmach w szkole średniej gra w amerykański futbol. I on te zasady gry w tę grę przenosi na życie. Że wszystkie przeciwności życiowe trzeba taranem! Na chama!

Portret użytkownika angle

Zwróćće uwagę na to, że

Zwróćće uwagę na to, że niemowlak płacze, gdy rodzic podchodzi do rodzeństwa, drugiego niemowlęcia, aby zwrócić na siebie uwagę i rodzica przyciągnáć do siebie. Skurwysyństwo przetrwania zaczyna się już wtedy. Oczywiście szlacetność jest traktowana za słabość przez takich, ale w rzeczywistości to bioroboty walczą najbardziej o przetrwanie tu na Ziemi.

Albo robienie pięknych oczu aby się rozczulać. Koty np Smile

Portret użytkownika oswiecony77

darwin hawking co tworza

darwin hawking co tworza tylko teorie nie poparte zadnymi dowodami To gowno nie naukowcy Zalosne jest to ze ogladam czasami copernikusa a tam glupota goni glupote i ci ludzie z wypranymi glupimi mozgami maja tytuly ?? Prawdziwym naukowcem jest ten co PRAKTYKUJE nie filozofuje 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Hektora Biszken

Jak zagłębisz się w temat,

Jak zagłębisz się w temat, trzeba mocno poszperać, to okazuje się że całe tło w jaki sposób powstawały obowiązujące obecnie teorie naukowe , jest okultystyczne, to oznacza że tajemnicze niewidzialne siły miały albo nawet były inspiracją do powstania tych kłamstw. Są mocne dowody na to że sam lucyfer to wymyślił. Pozdrówka.

Portret użytkownika fwekjdn

Zaraz bedzie artykuł że geje

Zaraz bedzie artykuł że geje i lgbt są potrzebni ludzkości do przetrwania globalnego ocieplenia spowodowanego ludzka emisja dwutlenku węgla. A pedofile to dobre wujki, dzięki którym wprowadzają edukację seksualną przyszłym pokoleniom. A nekrofile... Mam nadzieje że ten świat zmieni się i to jak najszybciej.

Portret użytkownika Antek Febrys

Podobno dopiero siły

Podobno dopiero siły najwyższe powstrzymają ten bałagan, inaczej nie przetrwała by żadna żywa istota , tak wielki bajzel chcą uczynić na ziemi szaleńcy pod pozorem wspaniałych haseł o równości, wolności i dobrobycie.

Portret użytkownika maracash

świat się zmieni? sam?

świat się zmieni? sam? przecież to MY tworzymy ten świat, więc jeżeli chcemy lepszego świata, to zacznijmy zmiany od siebie. Możemy oczywiście próbować rozmawiać z innymi, wskazywać pozytywne i negatywne skutki pewnych zachowań, ale nie mamy i nie będziemy mieć nigdy, na nikogo takiego wpływu, jak mamy na siebie. Wyobraź sobie, że wszyscy na świecie, jednostkowo mówimy "od jutra będę starał/starała się być lepszym człowiekiem" - czy następnego dnia świat by się zmienił? Tak, ale zmianę świata przechodzimy, jako ludzie, wewnętrznie  Smile

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Czyli mniej-więcej opis

Czyli mniej-więcej opis standardowego parcha.

Chów wsobny i jego konsekwencje. Zajmuje wysokie stanowiska w ogóle nie zaskakująco, tylko zgodnie z poleceniami odgórnymi do knesetu włącznie.

Mają skłonności do schizofrenii. Mania prześladowcza wrodzona.

A sukcesy odnosi poprzez zdradę, bezwzględność w konkurencji, obłudę. Od czasów Kaganatu kradzież tożsamości to norma wliczona w przychód. Ogólnie to dla parcha były przeznaczone 10 przykazań, bo to było i jest niemoralne bydlę. Nie umniejszając czworonogom. Do tego lubi występować w watahach złodziejskich. Patrz "rząd polski".

Kocha kraść i oszukiwać jak każdy ułom genetyczny ograniczony przez materializm, bo nic więcej nie jest w stanie uzyskać. A świat jest taki wielki i tak różnorodny; i tak niedostępny dla parcha...

Nalęgło się tego robactwa ostatnio, a nazjeżdżało ze stron wszelakich i obsrywa nam nam nasze Gniazdo. A zły to ptak, co własne gniazdo kala. A jak cudze kala, to niech spierdala...Z chęcią pomogę w motywacji....*biggrin*

A propos "możliwego zestrzelenia satelity":

https://www.youtube.com/watch?v=xyEYxtOyG_M

I znowu Simsons mieli rację... i ja mówiłem, że satelity nie są w stanie przekroczyć FIRMAMENTU, tylko jak balonik z helem siedzą pod sufitem. NASA kupuje najwięcej helu ze wszystkich na świecie. Nie wiem, lubią sobie pogadać falsetem w pracy? Jakiś tajny haj po helu jest? A może balony jakieś dmuchają i coś z nimi robią? A ten nad usa to nie taki jakiś był? Z gondolą pełną elektroniki i cały biały, ale wiadomo, że chiński? *biggrin*

Jakiś resecik może być z internetem przez te balony nasa :

https://www.foxnews.com/politics/justices-completely-confused-arguments-section-230-case-google-could-reshape-internet

No i raczej możemy się spodziewać eskalacji wojskowej, bo Sąd Najwyższy w usa nie chciał osobiście wydać na siebie wyroku śmierci przez powieszenie za zdradę w trakcie ostatnich wyborów, to niestety wojsko będzie ich musiało wyręczyć.

Bidet to nie wiem, na ukrainę chciał spierdolić, czy do Polski się wbija po ochronkę jakąś? W każdym razie usa bankrutuje:

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/klopoty-w-cieniu-wizyty-bidena-usa-na-skraju-niewyplacalnosci/xqkcecx

I dlatego Bidet chce namówić nas tu, naszczuć, na wojnę z Rosją w imieniu...kogo tak naprawdę? Naszym? Dla naszego dobra? Czy parcha w/w, tego psychola od mamony? I jego realnych długów, których ma od chujenki wobec całej ludzkości?

Nie ważne Wojna ma być, bo Wojna kasuje zawsze wszystkie długi. A tu GIGANT hameryka w potrzebie !! Ratujta, bijta, ło jezuuu! Cipa.

I tak się ganiają wszyscy nam tu po lesie, aż Leśniczy się wqrwi i wywali wszystkich z lasu....a ja to bym jeszcze na kopach wszystkich wyniósł stąd. Ale to ja.

No zobaczymy, co też kot przyniesie...*biggrin*

Portret użytkownika orka

the-sun.com kogo ty czytasz

the-sun.com kogo ty czytasz człowieku, kogo cytujesz, wolę twoje własne przemyślenia aniżeli czytanie parchatej strony, odpuść a jak nie wiesz skąd czerpać wiedzę to wystarczy obejrzeć raz dziennie wiadomości, informacje i fakty w telewizorni, od razu wiesz komu władza się kłania.

Strony

Skomentuj