Naukowcy odkryli znaczne ilości materiału organicznego na planecie karłowatej Ceres

Kategorie: 

Źródło: NASA, Wikimedia Commons

Naukowcy odkryli, że karłowata planeta Ceres posiada materiał organiczny. To przełomowe odkrycie może być kolejnym krokiem w poszukiwaniu życia w kosmosie.

Pierwsze odkrycie materii organicznej na planecie karłowatej Ceres nastąpiło już w zeszłym roku, jednak nowa analiza danych ze statku kosmicznego Dawn wykazała, że ​​związki organiczne występują na planecie w dużych ilościach. Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób ta substancja organiczna się tam znalazła.

Hannah Kaplan, jedna z autorek badań powiedziała – „Badanie pokazuje, że można uzyskać naprawdę różne wyniki w zależności od pobranego materiału organicznego. To istotna informacja nie tylko dla misji Ceres, ale również dla innych programów, które wkrótce będą odkrywać asteroidy zawierające taki materiał.”

Obecność organicznych cząsteczek na Ceres niekoniecznie oznacza, że rozwinęło się tam życie. Daje to jednak pewne wskazówki, w jaki sposób cząsteczki te pojawiły się w Układzie Słonecznym. Istnieje prawdopodobieństwo, że materiał znalazł się tam za sprawą asteroidy, jednak równie możliwe jest, że została ona wytworzona w wyniku jakiegoś obecnie nieznanego procesu.

Współautor badania, Ralph Milliken powiedział – „Nie wiemy jeszcze co to za proces. Ceres jest fascynującym obiektem, a zrozumienie pochodzenia materiału organicznego na tej planecie będzie prawdopodobnie wymagać kolejnych misji.”

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj