Naukowcy odkryli, że zniszczenie pokrywy lodowej Antarktydy spowodowało kiedyś potop na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zniszczenie pokrywy lodowej Antarktydy około 125 tys. lat temu spowodowało globalne powodzie. Poziom morza wzrósł o 6-9 metrów w stosunku do dnia dzisiejszego. W wyniku tego ogromne obszary lądowe zostały zalane. A naukowcy obawiają się, że historia może się powtórzyć.

 

W tym czasie temperatura była tylko nieznacznie wyższa niż dziś, ale poziom morza jest znacznie wyższy. Według naukowców źródłem wody było zniszczenie zachodniej pokrywy lodowej Antarktydy. Obecnie istnieją poważne obawy dotyczące jego stabilności. Podstawa tarczy leży poniżej poziomu morza i jest zagrożona przez ocieplenie oceanu.

„Utrata masy lodowej przez tę tarczę w ciągu ostatnich dwudziestu lat może nie być zjawiskiem krótkotrwałym, ale początkiem poważnego upadku" - powiedział Jeremy Shakun, paleoklimatolog z Boston College.

Według niektórych badań, starożytne zniszczenie pokrywy lodowej spowodowało wzrost poziomu morza o 2,5 metra na wiek. Temperatura była wtedy o 2 stopnie wyższa niż na obecnym poziomie przedindustrialnym, a dziś jest o 1 stopień wyższa niż ten poziom.

Klimatolodzy ostrzegają, że podniesienie globalnej temperatury do 2 stopni może mieć katastrofalne skutki dla ludzkości. Celem światowych liderów i ekologów jest ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia. Naukowcy zidentyfikowali związek między podniesieniem poziomu morza a zniszczeniem pokrywy lodowej, odkrywając rdzenie lodowe Antarktyki. Nie można jednak z 100% pewnością stwierdzić, że ich wnioski są prawidłowe. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Science.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn
Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Zniszczenie pokrywy lodowej

Zniszczenie pokrywy lodowej Antarktydy około 125 tys. lat temu spowodowało potop.Biorąc pod uwagę wiek Ziemi to jest to całkiem możliwe, że taki był tamten potop.Gdyby to jednak był tylko tamten potop w dziejach ziemi to wszystko byłoby jasne ale...Ile już było potopów tego nie wie nikt.Ostatni określono na ok 6000 tyś lat temu (są podobno na to niezbite dowody i to wcale nie pochodzące od wierzeń kreacjonistów) i ten potop (w skali błyskawicznego kataklizmu na skalę wręcz kosmiczną) wywrócił wszystko do góry nogami i zniszczył i pomieszał wszystko co było do zniszczenia i pomieszania i niewiele się ostało z tego co było przed tym potopem a potem to już nadszedł czas naszej obecnej cywilizacji.Jedno pytanie pozostaje niezmienne i nadal aktualne.Skąd wzięła się woda do tego kataklizmu? 

Portret użytkownika Lommo

Wnioski naukowców są

Wnioski naukowców są nieprawidłowe. Potop to coś co nastepuje błyskawicznie nie nie w tempie 5mm wzrostu poziomu morza na rok. Żeby nastapiło ekspresowe topnienie czap lodowych to wystarczy że w Ziemię uderzy ponadstandardowy wyrzut energi ze Słońca. Jednakże dzisiaj dzieęki wysokiemu stężeniu CO2 w atmosferze Ziemia jest chroniona przed takimi wybrykami Słońca. NASA obserwując taki wyrzut słoneczny w stronę Ziemi stwiedziła ze 90% energi dzięki CO2  zostało pięknie odrzucone w kosmos. Warstwa CO2 z jednej strony czyli patrząc od strony mieszkanców Ziemi powoduje efekt szklarniowy ale patrząc od strony kosmosu także odbija nadmiar ciepła.

Portret użytkownika asdfas

ja tam mam nadzieje ze

ja tam mam nadzieje ze pierdolnie wkoncu jakis potop i zaleje ten cyrk Biggrin raz że by wkoncu sie troche sprawiedliwosci odbyło dwa że fajnie by było takiego fenomena ogarniać, to nie jakiś tam film typu hollywood tylko na żywo chociaż kto wie może tylko zarzucą projekcją holograficzna zabija nas jakos a potem dobra koniec z czytaniem tego syfu bo sam zaczynam wymyslac 

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika profos

Obieg ziemi wokół własnej osi

Obieg ziemi wokół własnej osi to 24 h - dzień i noc. Obieg ziemi wokół słońca to 365 dni - wiosna, lato, jesień, zima. Obieg układu słonecznego wokół centrum galaktyki (drogi mlecznej) to 225~250 mln lat - i tutaj nie znamy cyklów jakie zachodzą, nie mamy tak starych archiwów.

Portret użytkownika Illuminat13

po potopie sa pozostalosci w

po potopie sa pozostalosci w postaci morz i oceanow od atlantydy np ocean atlantycki piramidy te pod woda jak i na powierzchni budowali nefilimy przed potopem  megality ogolnie ich duchy kraza po ziemi czekajac do sadu ostatecznego Czy Stworca sie zlituje jakie ma serce ?? Super cywilizacja przed potopem hinduskie wimany wojny bogow Ale ludzkie szczurze mozdzki nie sa w stanie zrozumiec skad taki bumm technologiczny jest w obecnych czasach sami wymyslili ha ha ha https://www.youtube.com/watch?v=_ep9P6uX9BM

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Skomentuj