Naukowcy odkryli, że wirus odry może skutecznie zwalczać nowotwory

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Naukowcy sugerują, że wirus odry może skutecznie zwalczać nowotwory. Jeden z przeprowadzonych eksperymentów wykazał, że choroba doprowadziła do rozkładu guza wielkości piłki golfowej w ciągu zaledwie 36 godzin.

Doktor Angela Dispenzieri z amerykańskiej kliniki Mayo wyjaśnia, że wirus odry powoduje łączenie się komórek nowotworowych, a następnie ich eksplozję. Odra stymuluje ponadto układ odpornościowy w celu wykrycia nawracających komórek nowotworowych i "zmiażdzenia ich" po raz kolejny.

 

Proces leczenia nowotwora za pomocą odry lub innych wirusów fachowo jest określany jako wiroterapia. Kluczowe w przebiegu zwalczania choroby jest zastosowanie odpowiednio mocnej dawki. Dispenzieri i jej współpracownicy zmodyfikowali genetycznie szczep wirusa odry i podali go w dawce wystarczającej do zaszczepienia aż 10 milionów ludzi, kobiecie ze szpiczakiem mnogim (nowotworem układu krwiotwórczego).

Wiroterapia była ostatnią nadzieją dla 49-latki, która wcześniej przeszła każdy rodzaj chemioterapii i dwa przeszczepy komórek macierzystych. Żadna z prób nie przyniosła powodzenia. Odpowiedź organizmu kobiety na dawkę wirusa była natychmiastowa. W ciągu pięciu minut pacjentkę zaczęła boleć głowa, a temperatura jej ciała przekroczyła 40 stopni Celsjusza. Chwilę później kobieta zaczęła wymiotować. 

 

Historia zakończyła się szczęśliwie, ponieważ po upływie 36 godzin guz nowotworowy uległ dezintegracji. Wszystkie oznaki raka zniknęły z organizmu kobiety w ciągu dwóch tygodni. Doktorzy, którzy przeprowadzili zabieg stwierdzili, że terapia przyniosła sukces, ponieważ zastosowano wyższą dawkę niż zazwyczaj. Naukowcy z University College w Londynie w swoich badaniach zgodzili się z lekarzami Mayo Clinic, że wiroterapia może być obiecującą drogą naprzód w walce z nowotworem.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Bambino

I tu mamy problem, poniewaz

I tu mamy problem, poniewaz temperatura przekroczyła 40 stopni Celsjusza.

Być może to wysoka temperatura, a nie wirus Odry była przyczyną śmieci komórek rakowych.
już dawno odkryto, że mozna leczyć raka zakażeniami bakteryjnymi powodującymi wysoką goraczkę pona 40 stopni.
Problem w tym, że nad takim zakażeniem i bardzo wysoka temperaturą, zagrażającą życiu nie ma kontroli.

Portret użytkownika osa

Nic nie zrozumiałeś z tej

Nic nie zrozumiałeś z tej metody. najwyraźniej. I tak właśnie powstają teorie spiskowe. To nie przypadek, że najczęściej rozsiewają je ludzie, którzy nie mają pojęcia o czym mówią.

Ale jest lek na ignorancję, nazywa się edukacja.

Portret użytkownika baca

no tak... wirusem odry można

no tak... wirusem odry można zwalczyć raka a potem wirusem eboli można załatwić wirusa odry... na ebolę działa wirus rzerzączki a ten likwiduje łatwo wirus kiły... ten ginie po zanurzeniu pacjenta w formalinie i terapia dobiega hm... końca

sukces jest gwarantowany i należy się nobel za terapię rak-kiła-i-mogiła... myślę że studenci powracający jesienią ze zbiorów szparagów, nie zawiodą jeśli bayer rozpocznie w generalnej guberni rekrutację do testów klinicznych

 

Portret użytkownika Max 1983

Medium wolała byś mieć guza

Medium wolała byś mieć guza wielkości pileczki golfowej i wyrok śmierci ,czy Odre??Jak ktoś ma na sobie wyrok śmierci to chwyci sie każdej metody zwiększającej szansę na uratowanie.Jednak coś mi w tym artykule nie gra i to mocno ,albo jest on źle napisany ,albo w ogóle to jakieś wymysły.Bo z poczatku arrtykułu wynika że naukowcy coś sugerują że jest nadzieja ....a potem sa opisy wyleczenia chorych i nawet konkretna nawza tej metody leczenia(wiroterapia).No to albo trwaja pracę badawcze, albo jest już metoda dająca realne szansę!!! Albo metoda jest ,ale pomoże jednemu na sto, a u reszty jeszcze pogorszy sprawę ,to ja dziekuję za takie metody.   Zakładam że dla ludzi umierających na raka taki detal ma znaczenie.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj